Lot Motoparalotnią – Kielce

3551

Widokowy lot motoparalotnią odbywający się w Masłowie na lotnisku Aeroklubu Kieleckiego. Lot ma charakter rekreacyjny, realizowany jest w tandemie z doświadczonym pilotem. Lot trwa około 10 – 15 minut.  

Komu można podarować lot motoparalotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Atrakcja

Lot motoparalotnią realizowany jest w bliskiej okolicy Kielc. Dwumiejscowa motoparalotnia startuje na lotnisku w Masłowie. Za sterem zasiądzie licencjonowany pilot. Uczestnik zajmie miejsce pasażera. Lot trwa od 10 do 15 minut. Czas zależny jest od warunków atmosferycznych i dostępności przestrzeni powietrznej.

Bezpieczeństwo

Lot w okolicach Kielc realizowany jest przez doświadczonego pilota, posiadającego niezbędne uprawnienia i licencje. Marcin Bernat to wielokrotny, motoparalotniowy Mistrz Polski, a także złoty medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Przed startem uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu dotyczącym zasad bezpieczeństwa i przebiegu całej atrakcji. Na czas przelotu pasażer otrzymuje kask i zapinany jest pasami bezpieczeństwa.

Motoparalotnia inaczej znana jest jako paralotnia z silnikiem. Dlatego też w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika lot może być kontynuowany bez napędu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do realizacji lotu motoparalotnią: epilepsja, choroby serca, choroby umysłowe, ciąża. W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy konsultację lekarską. 

Widoki

Lot motoparalotnią realizowany jest w miejscowości Masłów, oddalonej o około 10 km od stolicy województwa świętokrzyskiego. Motoparalotnia startuje z terenu lotniska Kielce-Masłów, które przynależy do Aeroklubu Kieleckiego. Cały obszar gminy Masłów wchodzi w skład Podkieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, a część w obszar Otuliny Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W związku z tym obszar gminy i okolic jest bogaty w niezwykłe walory krajobrazowe. Podczas lotu na średniej wysokości wynoszącej około 200 m będzie można w oddali ujrzeć panoramę Kielc, obszerne tereny łąk i lasów, Zalew Cedzyna czy rozległe krajobrazy wzniesień i Gór Świętokrzyskich.

FILMOWANIE I ZDJĘCIA

Za zgodą pilota można zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny i wykonywać pamiątkowe zdjęcia oraz nagrywać film.  Należy jednak pamiętać, by sprzęt był dokładny zabezpieczony, aby nie stanowił zagrożenia.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie terminu realizacji – lot motoparalotnią wymaga odpowiednich warunków pogodowych
 2. Przygotowanie do lotu i przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa (ok. 15 minut)
 3. Widokowy lot motoparalotnią (od 10 do 15 minut w powietrzu)
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Podarujesz niezwykłą przygodą, dostarczającą wielu pozytywnych emocji
 • Stworzysz okazję do zdobycia nowych doświadczeń i spojrzenia na świat z innej perspektywy
 • Spełnisz marzenie, którego realizacja na lata pozostanie w pamięci
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

4.7/5

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Adrenalina

Kup w zestawie 55 lokalizacji

PrezentMarzeń - Adrenalina299 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Aeroklub Kielecki ul. Jana Pawła II 9, 26-001 Masłów lub miejsce ustalone indywidualnie do 50 km od Kielc.

 • Czas trwania

  Lot trwa około 10 – 15 minut.

 • Pogoda

  Silny wiatr powyżej 5 m/s. oraz opady uniemożliwiają realizację lotu. W takim przypadku rezerwujemy kolejny termin realizacji.

 • Informacje dla oglądających

  Udział w realizacji bierze wyłącznie osoba obdarowana prezentem. Osoby towarzyszące mogą obserwować realizację.

 • Obowiązujący strój

  Buty za kostkę i ubiór nie krępujący ruchów.

 • Wymagania

  Osoby niepełnoletnie biorące udział w realizacji lotu muszą posiadać zgodę opiekuna lub wymagana jest jego obecność. Maksymalna waga uczestnika 130 kg.

 • Informacje dodatkowe

  Loty najczęściej realizowane są od kwietnia do września, głównie w weekendy.

#Dominika

Dostałam prezent od męża, okazał się strzałem w dziesiątkę. Wspaniałe widoki bliski kontakt z otoczeniem i bardzo sympatyczni piloci. Polecam każdemu :)

#Karol

Gdyby była taka możliwość, latałbym motoparalotnią do roboty :D, w zamian za podróż samochodem. Świetna opcja wręczenia tego przeżycia komuś bliskiemu w prezencie :). Pozdrawiam Pana wykonawcę!

#Ania

Wrażenia z lotu są MEGA. Zawsze chciałam spełnić swoje marzenie o lataniu. Cieszę się, że mi się udało choć w takiej formie :). Pozdrawiam.

#Ewelina

Witam. Czy jest możliwe aby zaproszenie wysłać w wersji elektronicznej? Sama sobie wydrukuje ponieważ potrzebuje na sobotę. Jeśli tak to jutro bym zakupiła konkretnie lot motoparalotnia z Masłowa koło Kielc. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Ewelina

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, oczywiście jest taka możliwość. Podczas zakupu wystarczy wybrać opcję "eVoucher". Przychodzi on na mail chwilę po złożeniu zamówienia. Pozdrawiam, Elżbieta Michałek

Social Media
Płatności
product