Lot Motoparalotnią – Poznań

(6)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot trwa ok. 15 minut.

Lokalizacja

okolice Murowanej Gośliny - 25km od Poznania

Pogoda

Loty odbywają się w pogodne popołudnia. Opady oraz wiatr powyżej 3 m/s mogą uniemożliwić realizację atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny, sportowy strój i sznurowane obuwie na płaskiej podeszwie.

Wymagania

Minimalna waga osoby obdarowanej to 47 kg, maksymalna to 100 kg. Osoba obdarowana na miejsce realizacji zabiera ze sobą voucher prezentowy.

Informacje dodatkowe

Loty realizujemy od maja do końca września.

2020-11-02

Super przeż

Niesamowite przeżycie! Szczerze polecam wszystkim fanom i fankom podniebnych przygód! Idealny prezent dla każdego miłośnika lotnictwa i tym podobnych. Lot Motoparalotnią w Poznaniu to mega przeżycie!

2020-03-02

atrakcje w powietrzu

Prezent od męża nad moim ukochanym Poznaniem.
Widoki i emocje nie do opisania

2019-04-25

Ale widok!

To dopiero były widoki!! Nawet nie spodziewałem się, że Poznań jest aż tak piękny. Jak się na wszystko popatrzy z góry to człowiek nabiera innej perspektywy. Sam lot przebiegł bez żadnych problemów, byłem oszołomiony i trochę zestresowany. Instruktor w dechę, wszystko mówi i człowiek staje się spokojniejszy. Polecam wszystkim, którzy nie boją się wysokości!!!

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

15.02.2021

Witam chciałabym dowiedzieć się kilku rzeczy czy można zadzwonić pod jakiś nr i dowiedzieć się szczegółów?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Zapraszamy 
https://prezentmarzen.com/kontakt/

16.07.2020

Czy jest mozliwosc przez was nagrania filmiku z lotu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Za zgodą pilota można zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny i wykonywać pamiątkowe zdjęcia oraz nagrywać film.  Należy jednak pamiętać, by sprzęt był dokładny zabezpieczony, aby nie stanowił zagrożenia.

15.07.2020

Czy dwie osoby mogą polecieć w tym samym czasie w dwóch różnych urządzeniach ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Wszystko zalezne jest od wyboru lokalizacji. Poniżej link do lokalizacje gdzie loty są dla dwóch osób : 
https://prezentmarzen.com/lot-motoparalotnia-dla-dwojga/
  

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Lot motoparalotnią w okolicach Poznania trwa około 15 minut. Start z okolic Murowanej Gośliny, ok. 25km od Poznania. Lot ma charakter rekreacyjny. Za sterem miejsce zajmuje doświadczony pilot.

Komu można podarować lot motoparalotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Atrakcja

Lot motoparalotnią realizowany jest w okolicach Murowanej Gośliny, ok. 25km od Poznania. Uczestnik na wstępie poznaje regulamin, zasady bezpieczeństwa oraz podstawowe informacje dotyczące motoparalotni, jej budowy oraz obsługi. Lot realizowany jest w tandemie, za sterem miejsce zajmie doświadczony pilot. Widokowy lot motoparalotnią w okolicach Poznania trwa około 15 minut.

Bezpieczeństwo

Lot motoparalotnią w Poznaniu realizowany jest za pośrednictwem Poznańskiej Szkoły Latania Na Paralotniach, która istnieje już od 1992 roku. Do roku 2004 działała w ramach sekcji paralotniowej Aeroklubu Poznańskiego. Od 2004 roku jest jednostką samodzielną, posiadającą certyfikat Ośrodka Szkolenia Lotniczego wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego

Jednym z pilotów jest Jan Borowicz – profesjonalny konstruktor samolotów, aktywny członek Aeroklubu od 1977. W 1992 roku zaczął prowadzić szkołę latania na paralotniach, wyszkolił ponad 600 pilotów. Wykonał ponad 3000 lotów tandemowych. Większość wielkopolskich instruktorów i pilotów paralotniowych szkoliło się w prowadzonej przez niego Poznańskiej Szkole Latania. Drugim pilotem tandemowym jest Jan Masztalski, posiada wszystkie wymagane uprawnienia oraz duże doświadczenie. Jest pilotem paralotniowym, szybowcowym i samolotowym.

Przed startem uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu dotyczącym zasad bezpieczeństwa i przebiegu całej atrakcji. Na czas przelotu pasażer otrzymuje kask i zapinany jest pasami bezpieczeństwa.

Motoparalotnia inaczej znana jest jako paralotnia z silnikiem. Dlatego też w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika lot może być kontynuowany bez napędu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do realizacji lotu motoparalotnią: epilepsja, choroby serca, choroby umysłowe, ciąża. W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy konsultację lekarską. 

Widoki

Lot realizowany jest na wysokości od 200 do 1000 m nad ziemią. Z tych wysokości będzie można dostrzec rozległe obszary leśne oraz  kompleks sąsiadujących ze sobą jezior. W zależności od kierunku lotu być może uda się dostrzec w oddali panoramę Poznania.

FILMOWANIE I ZDJĘCIA

Za zgodą pilota można zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny i wykonywać pamiątkowe zdjęcia oraz nagrywać film.  Należy jednak pamiętać, by sprzęt był dokładny zabezpieczony, aby nie stanowił zagrożenia.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie terminu realizacji – lot motoparalotnią wymaga odpowiednich warunków pogodowych
 2. Przygotowanie do lotu i przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa (ok. 15 minut)
 3. Widokowy lot motoparalotnią (około 15 minut)
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Podarujesz niezwykłą przygodą, dostarczającą wielu pozytywnych emocji
 • Stworzysz okazję do zdobycia nowych doświadczeń i spojrzenia na świat z innej perspektywy
 • Spełnisz marzenie, którego realizacja na lata pozostanie w pamięci
Czytaj więcej

Cena: 199 zł

P0000002