Wycieczka do Czarnobyla

4111

Wycieczka do Czarnobyla połączona ze zwiedzaniem Kijowa trwa 4 dni. Oferta obejmuje również opiekę pilota, transport z i do Polski, zakwaterowanie oraz posiłki. 

Dla kogo jest to odpowiedni prezent?

 • dla poszukiwacza przygód,
 • dla każdej osoby, która chciałaby zwiedzić strefę zamkniętą,
 • dla osoby pasjonującej się historią.

Wyprawa ekstremalna

Owiana niechlubną sławą strefa zamknięta to miejsce, o którym słyszał każdy z nas. Dla jednych jest obrazem grozy i ogromnego nieszczęścia mieszkańców, dla innych – tajemniczym i zaskakującym miasteczkiem którego eksploracja może być życiową przygodą. Każdy uczestnik wycieczki do Czarnobyla może spodziewać się widoku niezliczonej ilości opuszczonych budynków, niedokończonych bloków mieszkalnych, czy porzucanych w pośpiechu gospodarstw rolnych.

Program wycieczki

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa ok. godziny 16:30. Nocny przejazd do Kijowa.

Dzień 2

Śniadanie, przyjazd do Kijowa około godziny 11:00, zwiedzanie: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Sobór Mądrości Bożej, Muzeum Czarnobylskie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z przejazdu na główną ulicę miasta – Kreszczatik. 

Dzień 3

Śniadanie. Około godziny 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej".
Po przekroczeniu 'checkpointów' przejazd pod 'Oko Moskwy' a następnie przejazd do głównej atrakcji w strefie - miasta Prypeć (spędzamy tam ok. 2 h), zwiedzanie miasta m.in: żłobek, port rzeczny, ratusz, hotel Polesie, dom handlowy, dom kultury Energetyk, urząd pocztowy, wesołe miasteczko z diabelskim młynem. W dalszej kolejności zwiedzamy tereny elektrowni (włącznie z niedokończonymi blokami nr 5 i 6 oraz nowym zabezpieczeniem dla bloku nr 4 tzw. Arką).
Program obejmuje także zwiedzanie miasteczka Czarnobyl m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta. Przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie", a także przy tablicach powitalnych miasta Prypeć i Czarnobyl (w zależności od przewodnika, często nasze grupy mają możliwość zobaczenia miejsc spoza standardowego planu).
W czasie zwiedzania przewidziany jest smaczny obiad na stołówce pracowniczej. Planowy powrót do hotelu w Kijowie ok. godz. 19:30. Czas wolny - możliwość skorzystania z prysznica, zrobienia zakupów, zjedzenia ciepłego posiłku. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4

Przyjazd do Krakowa około godziny 12:00.
Kolejność zwiedzana może ulec zmianie.

Bezpieczeństwo

W zonie uczestnik spędzi około 7 godzin. Dawkę promieniowania, którą otrzymuje się podczas wizyty w strefie ocenia się na ¼ zdjęcia rentgenowskiego płuc, lub porównywalną do przelotu samolotem na trasie Warszawa – Kijów (ok. 1,5 h lotu). Konieczne jest zabranie odzieży na zmianę, którą po wizycie w Czarnobylu będzie można porządnie wyprać lub najlepiej wyrzucić.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • uczestnik zyska niepowtarzalną okazję poznania historii Czarnobyla,
 • ucieszy się z niego każdy, kogo pasjonują mroczne historie,
 • obdarowany sam zdecyduje, który termin wyprawy odpowiada mu najbardziej.
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

Produkt nie był jeszcze oceniany

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

 • Ważność vouchera

  365 dni

 • Lokalizacja

  Wyjazd z Krakowa.

 • Czas trwania

  4 dni (zwykle czwartek-niedziela).

 • Pogoda

  Pogoda nie ma wpływu na realizację prezentu.

 • Informacje dla oglądających

  W wycieczce może uczestniczyć jedynie osoba obdarowana.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy zabrać ubranie do zony, które po wycieczce będzie można porządnie wyprać lub wyrzucić. Długi rękaw, długie spodnie, zakryte kostki, pełne buty.

 • Wymagania

  Uczestnik wycieczki musi być pełnoletni, posiadać ważny paszport (ważny jeszcze min. 3 miesiące od daty powrotu z wycieczki). Rezerwacji należy dokonać minimum 1 miesiąc przed planowanym wyjazdem.

 • Informacje dodatkowe

  W wycieczce nie powinny brać udziału kobiety w ciąży oraz osoby posiadające przeciwwskazania zdrowotne w związku z przyjęciem podwyższonej dawki promieniowania.

Ten produkt nie posiada jeszcze recenzji.


Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product