Lot paralotnią – Katowice (Szczyrk k. Katowic)

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot w zależności od warunków pogodowych trwa 5-20 minut. Na realizację prosimy zarezerwować ok. 2 godziny (wjazd na górę).

Lokalizacja

Góra Żar lub Skrzyczne, Szczyrk (ok. 80 km od Katowic)

Więcej informacji

Pogoda

Loty realizowane są od maja do października. Pogoda może uniemożliwić realizację prezentu. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny dogodny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji może pojawić się osoba towarzysząca.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój sportowy.

Wymagania

Minimalny wiek uczestnika to 10 lat, maksymalna waga to 100 kg. Od osób poniżej 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda opiekuna. Rezerwacji należy dokonać z 14-dniowym wyprzedzeniem.

Informacje dodatkowe

Miejsce startu lotu uzależnione jest od siły i kierunku wiatru, a decyzję o jego wyborze podejmuje pilot. Dodatkowa opłata na miejscu: 10-20 zł za kolejkę. Możliwe nagranie lotu za dodatkową opłatą.

Opinie

Nie mamy jeszcze żadnej opinii o tym prezencie.

Dodaj Opinię

Lot paralotnią – Katowice (Szczyrk k. Katowic)

FAQ

Bądź pierwszy, aby zadać pytanie o ten produkt!

Zadaj pytanie

Mapa

Lot paralotnią z Góry Żar lub Skrzyczne w Szczyrku, ok. 80 km od Katowic. Dokładne miejsce startu zależy od warunków atmosferycznych panujących w dniu lotu. Lot paralotnią trwa ok. 5-20 minut, jednak na całą atrakcję należy przeznaczyć ok. 2 godziny.

Komu podarować lot paralotnią?

 • Osobie lubiącej aktywnie spędzać czas
 • Przyjacielowi, którego napędzają adrenalina i wyzwania
 • Bliskiej osobie, która zawsze marzyła o locie paralotnią

Lot paralotnią

Lot paralotnią to atrakcja, która dostarcza zapierających dech w piersiach widoków i emocji. Miękkie szybowanie na wysokości daje niesamowite poczucie wolności i swobody. Lot paralotnią odbywa się ze szczytu Góry Żar lub Skrzyczne i trwa ok. 5-20 minut. Miejsce startu oraz czas trwania lotu (paralotnia nie posiada silnika) zależne są od warunków atmosferycznych. Podczas lotu istnieje możliwość nagrywania i robienia zdjęć. Wymaga to jednak uzyskania wcześniejszej zgody instruktora oraz odpowiedniego zabezpieczenia sprzętu. Na całą atrakcję – przygotowanie oraz wyjazd kolejką na górę, należy sobie zarezerwować ok. 2 godziny.

Przebieg atrakcji

 1. Ustalenie terminu realizacji z ok. 14-dniowym wyprzedzeniem i uwzględnieniem warunków pogodowych.
 2. Wjazd na górę, przygotowanie do lotu i szkolenie z zasad bezpieczeństwa.
 3. Widokowy lot paralotnią (ok. 5-20 minut w zależności od warunków pogodowych).
 4. Podsumowanie lotu.
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych.

Widoki

W zależności od kierunku i siły wiatru lot rozpoczyna się z Góry Żar lub Skrzyczne. To szczyty górskie Beskidu Śląskiego, z których rozpościerają się wyjątkowo malownicze i piękne widoki. Osoba obdarowana zajmująca miejsce pasażera paralotni będzie mogła podziwiać podczas lotu na wysokości ok. 250-300 m rozległy teren pełen wzniesień, lasów, łąk, pól i cieków wodnych.

Bezpieczeństwo

Za bezpieczeństwo uczestnika podczas lotu odpowiada doświadczony instruktor – lot realizowany jest w tandemie. Przed startem instruktor przedstawi zasady bezpieczeństwa oraz opowie o budowie i funkcjonowaniu paralotni. Organizatorem lotu jest TOP Szkoła Paralotniowa. Na jej czele stoi Wojciech Łuczyński, były współwłaściciel i instruktor pierwszej szkoły paralotniowej w Polsce. Za sterami paralotni zasiada również Zbigniew Gotkiewicz, pilot z ponad 20-letnim doświadczeniem, autor książki “Suma wszystkich błędów w paralotniarstwie”. Doświadczona kadra to gwarantuje zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • Spełnia marzenie o ujrzeniu świata z lotu ptaka
 • Dostarczy ogromnej dawki adrenaliny i niezapomnianych emocji
 • Zachwyci każdego, kto ceni sobie nietuzinkowe upominki

Realizacja

Top Szkoła Paralotniowa Wojciech Łuczyński

Zobacz więcej prezentów tego wykonawcy

Polecamy ten prezent dla: