Kurs nurkowania – Bydgoszcz

Kup prezent powyżej 150 zł aby otrzymać 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Kurs obejmuje 10 h wykładów, 8 h zajęć basenowych i 4 nurkowania w wodach otwartych. Czas trwania kursu zależy od harmonogramu zajęć ustalonego z daną grupą.

Lokalizacja

Bydgoszcz

Więcej informacji

Pogoda

Wykłady i zajęcia basenowe realizowane niezależnie od pogody. Pogoda może uniemożliwić realizację zajęć w otwartych zbiornikach wodnych. Prezent realizowany w miesiącach marzec - październik.

Informacje dla oglądających

Udział w realizacji bierze wyłącznie osoba obdarowana prezentem.

Obowiązujący strój

Strój kąpielowy, klapki, czepek. Uczestnik musi posiadać własny ręcznik.

Wymagania

Wiek min. 15 lat (w chwili otrzymania certyfikatu), dla nurka Junior OWSD – 10 lat ukończone przed przystąpieniem do kursu. Wymagane minimalne umiejętności pływackie. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców/opiekunów.

Informacje dodatkowe

Osoba obdarowana na miejsce realizacji zabiera ze sobą voucher prezentowy. Prezent nie obejmuje ewentualnych wejściówek na płatne akweny (np. kamieniołom Piechcin) oraz dojazdów na miejsce nurkowania.

Opinie

Nie mamy jeszcze żadnej opinii o tym prezencie.

Dodaj Opinię

Kurs nurkowania – Bydgoszcz

FAQ

15.02.2021
Witam Czy w kursie może uczestniczyć osoba niepełnoletnia
Odpowiedź z 16.02.2021
Dzień dobry, minimalny wiek uczestnika to 10 lat, po ukończeniu kursu osoba obdarowana otrzymuje certyfikat uprawniający do nurkowania na różnej głębokości. Junior OWSD – w wieku 10-12lat - max 12 metrów. Junior OWSD w wieku 12-15 lat - max 15 metrów.
22.06.2020
Jaki dokładnie certyfikat otrzymam po ukończeniu szkolenia
Odpowiedź z 22.06.2020
Jest to certyfikat Open Water Sport Diver PSAI- uprawniający do nurkowania w wodzie o głębokości do 20m.
Zadaj pytanie

Mapa

Podstawowy kurs nurkowania w Bydgoszczy. Kurs uprawnia do nurkowania w wodach otwartych na głębokość 18 metrów. 

Komu podarować kurs nurkowania?

 • Miłośnikowi sportów wodnych
 • Osobie aktywnej, która lubi zdobywać nowe umiejętności i nie boi się wyzwań
 • Każdemu, kto chciałby zgłębić tajemnice podwodnego świata

Podstawowy kurs nurkowania

Podstawowy kurs nurkowania w Bydgoszczy to doskonały pomysł na prezent dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą. Podczas kursu osoba obdarowana nauczy się planować, kierować i przeprowadzać bezdekompresyjne nurkowania w wodach otwartych na maksymalną głębokość 18 m. Cena kursu obejmuje wypożyczenie kompletnego sprzętu nurkowego, komplet materiałów szkoleniowych, certyfikat oraz ubezpieczenie DAN na czas trwania szkolenia.

Przebieg kursu

 1. SZKOLENIE TEORETYCZNE (10 godzin wykładów)
  • Opiera się na 5 spotkaniach, zawierających między innymi takie zagadnienia jak: podwodny świat i środowisko wodne, sprzęt nurkowy, adaptacja człowieka do środowiska wodnego, zdrowie nurka, porozumiewanie się pod wodą, zasady nurkowania, nurkowanie z partnerem (system „buddy”), planowanie nurkowania, tabele dekompresyjne. Szkolenie teoretyczne zakończone jest egzaminem w formie testu.
 2. SZKOLENIE PRAKTYCZNE – BASENOWE (8 godzin zajęć basenowych)
  • W czasie 4 zajęć basenowych w kompletnym sprzęcie nurkowym wykonywany jest cykl ćwiczeń, pozwalających później na łatwiejszy kontakt z wodami otwartymi. Podczas zajęć uczymy się wszystkich umiejętności niezbędnych przy każdym nurkowaniu oraz sposobu rozwiązywania mogących potencjalnie wystąpić sytuacji awaryjnych. Wszystkie ćwiczenia oceniane są przez instruktora, który kwalifikuje kursanta do następnych ćwiczeń.
 3. SZKOLENIE PRAKTYCZNE – WODY OTWARTE (minimum 4 nurkowania)
  • W czasie 4 zajęć nurkowych adept wykonuje ćwiczenia, które prezentują praktyczne zastosowanie umiejętności zdobytych na basenie oraz rozwijają ogólne umiejętności nurkowe. Po wykonaniu ćwiczeń, każde nurkowanie kończy się wycieczką podwodną. Wszystkie ćwiczenia oceniane są przez instruktora, który kwalifikuje kursanta do otrzymania certyfikatu nurkowego. Jeśli jest potrzeba dodatkowych nurkowań robimy je w ramach kursu nieodpłatnie
  • Nurkowania odbywają się w Piechcinie (Jezioro w Kamieniołomach), ok. 50 km od Bydgoszczy

Bezpieczeństwo

Kurs rozpoczyna się od zajęć teoretycznych, podczas których uczestnik zapozna się ze sprzętem i zasadami bezpieczeństwa. Drugi etap kursu to nurkowanie w basenie, które pozwala w bezpiecznych warunkach przećwiczyć zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce. Dopiero po tak gruntownym przygotowaniu rozpoczyna się nurkowanie w wodach otwartych. Każde zejście pod wodę odbywa się pod nadzorem instruktora. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, zajęcia prowadzone są w małych, max. 6-osobowych grupach. Na grupę przypada 2 instruktorów.

Przed przystąpieniem do kursu uczestnik wypełnia formularz medyczny. Pytania formularza dotyczą przypadłości zdrowotnych, na które nurkowanie ma niekorzystny wpływ. Jeżeli uczestnik ma jakąkolwiek z nich wymagane jest przejście badań lekarskich dopuszczających do nurkowania.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • pozwala spełnić marzenie o nurkowaniu
 • stwarza okazję do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności
 • może dać początek nowej pasji 

Polecamy ten prezent dla:

Cena: 2 399 zł

Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0003771