Jazda Ferrari vs Audi vs Lamborghini vs Nissan

Niezwykle emocjonującą jazdę Ferrari F430 vs Audi R8 vs Lamborghini Gallardo vs Nissan GTR może odbyć już każdy! Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią dla siebie lokalizację i wykupić voucher. Jazdy odbywają się na profesjonalnych torach wyścigowych pod czujnym okiem instruktorów. Stworzone są warunki idealne, by jazda była ekstremalna i pełna wrażeń!

Proponowane modele to auta po wielokrotnych modyfikacjach. Celem przeróżnych zmian było dążenie do perfekcji i niezawodności każdego z nich. Efekt jest zachwycający. Tymczasem sięgnijmy nieco do historii… Ferrari to włoska marka samochodów. Założona została w 1947 roku przez Enzo Ferrari, który od roku 1929 prowadził stajnię wyścigową „Scuderia Ferrari” i w kategorii wyścigów samochodów osiągał wiele sukcesów. Wraz z początkiem istnienia przedsiębiorstwa Ferrari powstał pierwszy model owej marki – Ferrari 125 S z silnikiem V12 1,5 l.

Kolejna włoska potęga - Lamborghini. Jej twórca – Ferrucio Lamborghini początkowo trudnił się produkcją ciągników na szeroką skalę. Sam był szczęśliwym posiadaczem auta Ferrari. Auto okazało się wadliwe, a ciągłe awarie skłoniły Ferrucia do odwiedzin samego Enzo Ferrari. W wyniku konfliktu, jaki pojawił się pomiędzy mężczyznami w roku 1963 powstała firma Automobili Lamborghini. Pierwsza produkcja pojawiła się jeszcze tego samego roku. Lamborghini 350 GTV to pierwszy model w dziejach istnienia marki. Posiadał silnik o mocy 360 KM i maksymalnie osiągał 280 km/h. Obecnie jest to jeden z wielu eksponatów w muzeum Lamborghini.

Pozostając na kontynencie europejskim, kolejną marką cieszącą się niebywałym zainteresowaniem jest Audi. Audi to niemiecki producent samochodów osobowych. Historia marki sięga roku 1899, kiedy Audust Horch i Karl Benzem założyli firmę produkującą samochody osobowe. Przedsiębiorstwo wielokrotnie zmieniało swoją siedzibę, często też właścicieli i udziałowców. Za historyczną datę powstania marki Audi uważa się rok 1909. Wówczas Audust Horch zrezygnował ze spółki i założył własne przedsiębiorstwo pod nazwą „August Horch Automobilewerke GmbH”. W roku 1910 powstało pierwsze auto, a także dwa najbardziej znane modele, pochodzące właśnie z tego okresu: Audi Typ A 10/22 KM (16 kW) Sport – Phaeton i Audi Typ B 10/28 KM.

Nissan to z kolei japońska marka, która powstała w roku 1911. W tym okresie Masujiro Hashimoto założył w Tokio firmę „Kwaishinsha". Wówczas powstał pierwszy samochód osobowy o nazwie DAT. Po licznych zmianach dopiero w kwietniu 1934 r. nowe przedsiębiorstwo zmieniło swoją nazwę na Nissan Motor Co. Ltd. Określenie Nissan było przypisane ciężarówkom, jednak w roku 1983 wyparło legendarnego Datsuna i zaczęto je przypisywać także samochodom osobowym.

Czytaj więcej

Dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł