Degustacja wina

(51)
Kup prezent powyżej 150 zł aby otrzymać 30zł
na kolejne zakupy!

Degustacja win odbywa się w towarzystwie profesjonalnego sommeliera, w wybranej dostępnej winiarni. W zależności od lokalizacji pokaz trwa od 1,5 do 5 godzin i prezentowane jest kilka wybranych gatunków win.

Komu podarować degustację wina?

  • Kobiecie, jako ciekawy prezent urodzinowy
  • Każdej osobie, która jest smakoszem wina
  • Mężczyźnie, który interesuje się sztuką serwowania wina

Atrakcja

Osoba obdarowana po wcześniejszej rezerwacji, stawia się na miejscu z ważnym odcinkiem vouchera. Degustacja odbywa się w grupie i trwa w zależności od miejsca od 1,5 do 5 godzin. Podczas sommelierskiego wykładu zaprezentowane zostanie kilka gatunków wina, uczestnik pozna historię oraz tajniki ich wytwarzania, a także sztukę dobierania wina do potraw. Dla uczestników degustacji przewidziany jest poczęstunek w formie przystawek (zależne od miejsca realizacji).

Wino na świecie

Mianem największych producentów win cieszą się kraje europejskie. W 2012 roku 44% światowej produkcji win stanowiły wina włoskie, hiszpańskie i francuskie. Wg badań najwięksi smakosze wina to Francuzi, Niemcy, Włosi, Chińczycy i Amerykanie, to w tych krajach odnotowano największą ilość wypitego wina. Polska także szczyci się bogatą historią. Wg badań archeologicznych już na przełomie IX i X wieku na terenach Małopolski uprawiano winorośl. Obecnie po wieloletniej przerwie nastąpiło odrodzenie winiarstwa na terytorium Polski, które skupiły się w województwie podkarpackim. Uprawiane są klasyczne i mieszane odmiany winorośli.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Degustacja to idealny prezent dla entuzjasty wina
  • Taki prezent na długo pozostanie w pamięci obdarowanego