Masaż bańką chińską – czy pomaga?

masaż bańką

Oczywiście wszystko zaczęło się daleko i wiele lat p.n.e. Dzięki wieloletnim doświadczeniom możemy teraz czerpać z dobrodziejstw masażu bańką chińską. W zależności od jej przeznaczenia może mieć funkcję leczniczą. Bańki szklane gorące stawiane są zazwyczaj na plecach lub klatce piersiowej i podpalane w środku. Stosowana przez zwolenników medycyny naturalnej głównie przy przeziębieniach oraz bólach stawów.

Masaż bańką?

W tym wpisie skupimy się na masażu gumową bańką chińską. Jest pomocna przy walce z cellulitem i wspomaga drenaż limfatyczny. Masowanie nią poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm z toksyn i wpływa na przemianę materii. Powoli w kalendarzu widać wiosenne miesiące, więc zabieg ten może być wstępem do corocznego “pokaż nogi”i “popraw figurę na wiosnę”. Całkowicie bezpiecznymi miejscami do używania baniek są części ciała umięśnione i obfite w tkankę tłuszczową, czyli… uda! A gdzie najczęściej się pojawia cellulit? Na udach! Co za szczęśliwy zbieg okoliczności:) Na szczęście efekt wymodelowania i ujędrnienia widoczny jest po kilku zabiegach.

Jak używać?

pobrany plik

Masaż zaczynamy od wmasowania oliwki, która umożliwi przesuwanie banki po skórze. Ponieważ bańki występują w różnych rozmiarach to trzeba dopasować ich rozmiar do masowanego obszaru. Najlepiej jest podgrzać bańkę w ciepłej wodzie. Masaż zaczyna się od przyssania bańki do skóry. Początkowo masaż może być bolesny, więc warto zacząć od mniejszych baniek. Następnie bańka jest przesuwana od kolana do pachwiny w linii prostej. Pojawiające się na skórze przekrwienie świadczy o prawidłowym przyssaniu i masażu. Na koniec nie odrywamy bańki na siłę tylko wkładamy delikatnie do niej palec. Powietrze dostanie się do środka, a bańka odpadnie. Drugi etap masażu to ruchy okrężne od kolan do pośladków. W ten sposób masujemy oba uda od wewnętrznej do zewnętrznej strony. Taki masaż powinien trwać 15-30 min. Najlepiej wykonać go w serii 10-12 zabiegów z minimum trzydniowymi przerwami.

Przeciwwskazania

Pamiętajmy, że są przeciwwskazania do takiego zabiegu:
– cera naczynkowa
– niewydolność krążenia (np. żylaki), choroby serca
– miesiączka
– ciąża
– hemofilia, padaczka, choroby nowotworowe

Dorota
Mistrz rezerwacji i ciętej riposty, menadżer zespołu sprzedażowego, osoba odpowiedzialna za cały ład we wszechświecie, a prywatnie zapalona wizażanka. Jeżeli po jej artykułach oczekujesz uładzonych tekstów, to bardzo się zawiedziesz.

6 thoughts on “Masaż bańką chińską – czy pomaga?

  1. Ooo tak!! zaczelam juz pare dni temu i juz widze zmiany. ciekawe co bedzie po paru tygodniach. a moze wie ktos czy mozna stosowac to tak dlugo?

  2. To nie jest z pewnością zabieg dla bardzo wrażliwej skóry. W tym przypadku warto wypróbować delikatniejsze rodzaje masażu. Jeżeli zależy nam na czymś z wykorzystaniem olejków aromatycznych, to polecam masaż tajski.

  3. Muszę przyznać, że w naszym salonie masaż bańką czy drenaż limfatyczny początkowo bywa niedoceniany przez klientki, ale kiedy tylko włączamy ich elementy do masażu np. antycellulitowego, szybko okazauje się że to coś dla nich i zdarza się, że później umawiają się już tylko na sam masaż bańką lub drenaż 🙂

  4. Masaż bańką chińską o ile wydaje się być ciekawym rozwiązaniem to jednak naszym zdaniem w celu eliminacji cellulitu najlepiej połączyć kilka metod takich jak odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne czy peeling kawowy. Tylko kompleksowe działanie pomoże pozbyć się cellulitu. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.