Zapoznawcze szkolenie paralotniowe – Katowice

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Szkolenie trwa ok. 4 h i składa się z 3 części: teoretycznej (1h), poglądowej (1h) i praktycznej naziemnej (2h). Kończy się wykonaniem 1 lub 3 samodzielnych lotów w zależności od wybranego wariantu.

Lokalizacja

Klub Paralotniowy Altus ul. Panewicka 5, 40-709 Katowice

Więcej informacji

Pogoda

Prezent sezonowy, realizowany w miesiącach kwiecień-październik. Niekorzystne warunki pogodowe mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji pojawia się wyłącznie osoba obdarowana.

Obowiązujący strój

Wygodny strój i obuwie sportowe.

Wymagania

Ukończone 18 lat, maksymalna waga 120 kg, brak chorób układu krążenia. Zakaz realizacji pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Prosimy o informację telefoniczną o możliwej chorobie lokomocyjnej.

Wariant

jeden samodzielny lot

Opinie (6)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2021-04-20

Bardzo fajny prezent, zawsze interesowałem się w tym temacie ale jakoś nigdy nie było okazji aby zrobić coś więcej w tym kierunku. Dzięki moim znajomym się udało ;)

2021-03-30

Bardzo fajne szkolenie, sympatyczni instruktorzy - ciekawa opcja spędzenia wolnego czasu, polecam

2021-03-27

Zakupiłam voucher mężowi, który jest miłośnikiem paralotniarstwa. Z racji, iż już zrealizował wszystkie loty w tandemie chciałam zafundować mu możliwość lotu samemu. Wykupienie dodatkowych 2 lotów samodzielnych okazało się hitem! Byłam razem z nim na realizacji, pełen profesjonalizm podczas realizowania vouchera. Samodzielne loty- była to idealna opcja dla męża. Spełniłam jego marzenia i patrzałam jak bardzo z tego powodu jet szczęśliwy.

Dodaj Opinię

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe – Katowice

FAQ

01.07.2020

Dzień dobry, Jak wygląda przebieg lotu czy osoba obdarowana wykonując lot samodzielnie za pozwoleniem instruktora leci sama czy z instruktorem?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam, po odbyciu części teoretycznej oraz poglądowej następuje część praktyczna. Szkolenie zapoznawcze zakończone jest samodzielnym lotem na paralotni z niewielkiego wzniesienia. Maksymalna wysokość próbnych lotów to 20 metrów nad ziemią. Szkolony jest na bieżąco instruowany przez instruktora przy pomocy krótkofalówki. 
Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe w Katowicach. Szkolenie zakończone jest samodzielnym lotem na paralotni. 

Komu podarować szkolenie paralotniowe?

 • Miłośnikowi paralotniarstwa
 • Osobie aktywnej, która lubi nowe wyzwania
 • Każdemu, kto zawsze marzył o nauce latania

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe to doskonały pomysł na niezapomniany prezent dla wszystkich miłośników podniebnych podróży. Szkolenie pozwala poznać podstawy paralotniarstwa i ułatwia podjęcie decyzji o udziale w szkoleniu na pilota paralotni. Szkolenie zapoznawcze zakończone jest samodzielnym lotem na paralotni z niewielkiego wzniesienia. 

Program szkolenia

I. Część teoretyczna (1h):

 • wstępne informacje związane z paralotniarstwem: Gdzie i kiedy możemy latać? Jakich dokumentów potrzebuje pilot paralotni? Czy każdy lot powinien być zgłoszony? Struktura polskiej przestrzeni powietrznej
 • omówienie zasad bezpieczeństwa: Prawo lotnicze i prawo drogi. Sytuacje niebezpieczne. Pierwszeństwo przy starcie i pierwszeństwo przy podejściu do lądowania.

II. Część poglądowa (1h):

 • pierwszy kontakt z ćwiczeniami startu i lotami: Obserwacja innych paralotniarzy. Aktywne uczestnictwo w realizowanych w praktyce czynnościach lotniczych.
 • zbiór zasad oraz obsługa sprzętu: Rozkładanie i składanie paralotni. Kontrola linek. Wpinanie taśm do uprzęży. Kontrola pod kątem gotowości do lotu.

III. Część praktyczna naziemna (2h):

 • ćwiczenia z zakresu startu, lotu i lądowania: Symulacja lotu podczas ćwiczeń naziemnych. Kontrola skrzydła. Proste manewry.
 • praktyczne próby lotów: Wykonywanie lotu z niewielkiego wzniesienia. Maksymalna wysokość próbnych lotów to 20 metrów nad ziemią. Szkolony jest na bieżąco instruowany przez instruktora przy pomocy krótkofalówki.

Bezpieczeństwo

Szkolenie prowadzone jest przez instruktora Szkoły Pilotażu Paralotni ALTUS – certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego (nr CTO 118). Instruktor Grzegorz Janowski posiada wieloletnie doświadczenie – pilotuje paralotnie od 23 lat i ma na swoim koncie ponad 2100 h nalotu. Uprawnienia instruktorskie posiada od 1992 roku. Program, według którego realizowane jest szkolenie został zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • pozwala spełnić marzenie o nauce latania paralotnią
 • może dać początek nowej pasji
 • dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji 

Polecamy ten prezent na: