• W godzinach 09:00 - 17:00 od pon. do pt.
 • W godzinach 09:00 - 17:00 od pon. do pt.

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe

3551

Przygotuj się fachowo do swojego pierwszego samodzielnego lotu paralotnią nad malowniczym Śląskiem! Już nie musisz wykonywać przypadkowych ruchów, nie potrzebujesz metody lotu na „a może się uda” - nasze szkolenie paralotniowe przemieni Cię z amatora w profesjonalistę. Przeprowadzi je instruktor Szkoły Pilotażu Paralotni ALTUS, która jest certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego (nr CTO 118). Program, wedle którego się odbędzie, został zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Oddaj się w ręce wykwalifikowanej kadry i czerp wiedzę garściami, ponieważ zaraz po szkoleniu czeka Cię ostateczny sprawdzian zdobytych umiejętności – samodzielny lot! Wzbij się w powietrze i odetchnij głęboko, jako świeżo wyszkolony pilot paralotni.

 

Program szkolenia:

I. Część teoretyczna (1h):

 • wstępne informacje związane z paralotniarstwem: Gdzie i kiedy możemy latać? Jakich dokumentów potrzebuje pilot paralotni? Czy każdy lot powinien być zgłoszony? Struktura polskiej przestrzeni powietrznej.

 • omówienie zasad bezpieczeństwa: Prawo lotnicze i prawo drogi. Sytuacje niebezpieczne. Pierwszeństwo przy starcie i pierwszeństwo przy podejściu do lądowania.

II. Część poglądowa (1h):

 • pierwszy kontakt z ćwiczeniami startu i lotami: Obserwacja innych paralotniarzy. Aktywne uczestnictwo w realizowanych w praktyce czynnościach lotniczych.

 • zbiór zasad oraz obsługa sprzętu: Rozkładanie i składanie paralotni. Kontrola linek. Wpinanie taśm do uprzęży. Kontrola pod kątem gotowości do lotu.

III. Część praktyczna naziemna (2h):

 • ćwiczenia z zakresu startu, lotu i lądowania: Symulacja lotu podczas ćwiczeń naziemnych. Kontrola skrzydła. Proste manewry.

 • praktyczne próby lotów: Wykonywanie lotu z niewielkiego wniesienia. Maksymalna wysokość próbnych lotów to 20 metrów nad ziemią. Szkolony jest na bieżąco instruowany przez instruktora przy pomocy krótkofalówki.

Czujesz, że jeden lot to za mało? Możesz rozszerzyć atrakcję o dwa kolejne loty paralotnią w Katowicach i poczuć się jak ptak! Za pierwszym... Za drugim... I za trzecim razem.

Płatnosci mobilne
Kup przez telefon
Kup przez telefon

Ocena atrakcji

4.3/5

Opcje dodatkowe

Opcje dodatkowe

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

Dlaczego my ?

365 dni na realizację

14 dni na zwrot prezentu


Bezpieczne zakupy

Obsługa posprzedażowa


» przeczytaj wszystkie opinie
PrezentMarzeń - Ekstremalnie

Kup w zestawie 58 lokalizacji

PrezentMarzeń - Ekstremalnie789 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  u.Osikowa 42

 • Czas trwania

  Szkolenie składa się z części: teoretycznej 1h, poglądowej 1h, praktycznej naziemnej 2h oraz wykonania samodzielnego lotu.

 • Pogoda

  Prezent sezonowy, realizowany od kwietnia do października. O terminach szkoleń zawsze decyduje pogoda. Jeśli jednak aura będzie sprzyjająca, zawsze spróbujemy dostosować się do preferowanego przez klienta terminu realizacji.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji pojawia się jedynie osoba obdarowana prezentem.

 • Obowiązujący strój

  Wygodny strój i obuwie sportowe.

 • Wymagania

  Prezent przeznaczony dla osób pełnoletnich. Waga max 120kg. Brak chorób układu krążenia, osoby nie mogą być pod wpływem alkoholu ani innych używek. Prosimy o informację telefoniczną o możliwej chorobie lokomocyjnej.

 • Informacje dodatkowe

  Kolejność zajęć może być inna od podanej. W indywidualnych przypadkach instruktor może podjąć decyzję o zmianie lotu samodzielnego na tandemowy. Szkolenie zapoznawcze prowadzone jest zgodnie z Programem Szkolenia Szkoły pilotażu Paralotni ALTUS.

#k@ lok

Szkolenie pierwsza klasa, instruktor rzeczowo prowadził szkolenie, oczywiście najciekawsza była część praktyczna, z jednen skok jak dla mnie to za mało więc dokupiłem jeszcze 2. Serdecznie polecam

#Przemek Kalinowski

Sam zakupiłem taki voucher, za namowa pani ze stoiska. Opacało się. Trochę za dużo teorii, fajnie że można byl obserwoac innych lotniarzy i że napierw startowało się z niższych wzniesień. Instruktor dokładny i wymagający. Samodzielny lot dostarczył duzo adrenaliny!

#grzesiek

Dostałem taki szkolenie paralotnicze na urodziny, od zawsze marzyłem by móc samemu latać. Wcześniej miałem okazję lotać w tandemie, ale lot jednyńczy dostrcza więcej emocji. Masz świadomość że jestes zdany tylko na własne umiejętności, polecam

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności