Zapoznawcze szkolenie paralotniowe – Katowice

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Opis prezentu

Czas trwania

Szkolenie trwa ok. 4 godziny i składa się z trzech części: teoretycznej (1h), poglądowej (1h) i praktycznej naziemnej (2h). Szkolenie kończy się wykonaniem 1 lub 3 samodzielnych lotów w zależności od wybranego wariantu.

Lokalizacja

u.Osikowa 42, Katowice

Pogoda

Prezent sezonowy, realizowany w miesiącach kwiecień-październik. Niekorzystne warunki pogodowe mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji pojawia się wyłącznie osoba obdarowana.

Obowiązujący strój

Wygodny strój i obuwie sportowe.

Wymagania

Ukończone 18 lat, maksymalna waga 120 kg, brak chorób układu krążenia. Zakaz realizacji pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Prosimy o informację telefoniczną o możliwej chorobie lokomocyjnej.

Informacje dodatkowe

Kolejność zajęć może być inna od podanej. W indywidualnych przypadkach instruktor może podjąć decyzję o zmianie lotu samodzielnego na tandemowy. Szkolenie zapoznawcze prowadzone jest zgodnie z Programem Szkolenia Szkoły pilotażu Paralotni ALTUS.

Ważność vouchera

365

2015-08-26
5/5

Szkolenie pierwsza klasa

Szkolenie pierwsza klasa, instruktor rzeczowo prowadził szkolenie, oczywiście najciekawsza była część praktyczna, z jednen skok jak dla mnie to za mało więc dokupiłem jeszcze 2. Serdecznie polecam

2015-08-07
4/5

fajna forma spędzania wolnego czasu

Sam zakupiłem taki voucher, za namowa pani ze stoiska. Opacało się. Trochę za dużo teorii, fajnie że można byl obserwoac innych lotniarzy i że napierw startowało się z niższych wzniesień. Instruktor dokładny i wymagający. Samodzielny lot dostarczył duzo adrenaliny!

2015-02-18
4/5

Spełnienie marzeń

Dostałem taki szkolenie paralotnicze na urodziny, od zawsze marzyłem by móc samemu latać. Wcześniej miałem okazję lotać w tandemie, ale lot jednyńczy dostrcza więcej emocji. Masz świadomość że jestes zdany tylko na własne umiejętności, polecam

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

01.07.2020

Dzień dobry, Jak wygląda przebieg lotu czy osoba obdarowana wykonując lot samodzielnie za pozwoleniem instruktora leci sama czy z instruktorem?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam, po odbyciu części teoretycznej oraz poglądowej następuje część praktyczna. Szkolenie zapoznawcze zakończone jest samodzielnym lotem na paralotni z niewielkiego wzniesienia. Maksymalna wysokość próbnych lotów to 20 metrów nad ziemią. Szkolony jest na bieżąco instruowany przez instruktora przy pomocy krótkofalówki. 

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe w Katowicach. Szkolenie zakończone jest samodzielnym lotem na paralotni. 

Komu podarować szkolenie paralotniowe?

 • Miłośnikowi paralotniarstwa
 • Osobie aktywnej, która lubi nowe wyzwania
 • Każdemu, kto zawsze marzył o nauce latania

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe

Zapoznawcze szkolenie paralotniowe to doskonały pomysł na niezapomniany prezent dla wszystkich miłośników podniebnych podróży. Szkolenie pozwala poznać podstawy paralotniarstwa i ułatwia podjęcie decyzji o udziale w szkoleniu na pilota paralotni. Szkolenie zapoznawcze zakończone jest samodzielnym lotem na paralotni z niewielkiego wzniesienia. 

Program szkolenia

I. Część teoretyczna (1h):

 • wstępne informacje związane z paralotniarstwem: Gdzie i kiedy możemy latać? Jakich dokumentów potrzebuje pilot paralotni? Czy każdy lot powinien być zgłoszony? Struktura polskiej przestrzeni powietrznej
 • omówienie zasad bezpieczeństwa: Prawo lotnicze i prawo drogi. Sytuacje niebezpieczne. Pierwszeństwo przy starcie i pierwszeństwo przy podejściu do lądowania.

II. Część poglądowa (1h):

 • pierwszy kontakt z ćwiczeniami startu i lotami: Obserwacja innych paralotniarzy. Aktywne uczestnictwo w realizowanych w praktyce czynnościach lotniczych.
 • zbiór zasad oraz obsługa sprzętu: Rozkładanie i składanie paralotni. Kontrola linek. Wpinanie taśm do uprzęży. Kontrola pod kątem gotowości do lotu.

III. Część praktyczna naziemna (2h):

 • ćwiczenia z zakresu startu, lotu i lądowania: Symulacja lotu podczas ćwiczeń naziemnych. Kontrola skrzydła. Proste manewry.
 • praktyczne próby lotów: Wykonywanie lotu z niewielkiego wzniesienia. Maksymalna wysokość próbnych lotów to 20 metrów nad ziemią. Szkolony jest na bieżąco instruowany przez instruktora przy pomocy krótkofalówki.

Bezpieczeństwo

Szkolenie prowadzone jest przez instruktora Szkoły Pilotażu Paralotni ALTUS – certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego (nr CTO 118). Instruktor Grzegorz Janowski posiada wieloletnie doświadczenie – pilotuje paralotnie od 23 lat i ma na swoim koncie ponad 2100 h nalotu. Uprawnienia instruktorskie posiada od 1992 roku. Program, według którego realizowane jest szkolenie został zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • pozwala spełnić marzenie o nauce latania paralotnią
 • może dać początek nowej pasji
 • dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji 
Czytaj więcej

Polecamy ten prezent dla:

Katowice  - kliknij żeby zmienić
Katowice   (zmień)

Cena:

Opcje dodatkowe:  Brak opcji

Cena: 399 zł

Ocena 

4/5
3