Lot Motoparalotnią – Zielona Góra

3551

Lot motoparalotnią w Zielonej Górze realizowany z terenu Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Tandemowy lot widokowy trwa od 15 do 20 minut.

Komu można podarować lot motoparalotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Atrakcja

Lot motoparalotnią w Zielonej Górze realizowany jest z terenu Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Jest to tandemowy lot widokowy. Uczestnik zajmuje miejsce pasażera w dwumiejscowej motoparalotni. Lot motoparalotnią trwa od 15 do 20 minut, a przed realizacją uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu teoretycznym.

Bezpieczeństwo

Loty widokowe motoparalotnią organizuje Aeroklub Ziemi Lubuskiej, posiadający sekcję paralotniową, skupiającą kilkunastu pilotów z wieloletnim doświadczeniem. Członkowie sekcji to piloci z licencjami PG, PPG, PPGG oraz dodatkowe CP, które upoważniają do lotów z pasażerem.

Przed startem uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu dotyczącym zasad bezpieczeństwa i przebiegu całej atrakcji. Na czas przelotu pasażer otrzymuje kask i zapinany jest pasami bezpieczeństwa.

Motoparalotnia inaczej znana jest jako paralotnia z silnikiem. Dlatego też w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika lot może być kontynuowany bez napędu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do realizacji lotu motoparalotnią: epilepsja, choroby serca, choroby umysłowe, ciąża. W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy konsultację lekarską. 

Widoki

Lot motoparalotnią realizowany jest z terenu Aeroklubu Ziemi Lubuskiej zlokalizowanego w miejscowości Przylep, około 10 km od centrum Zielonej Góry. Tereny sąsiadujące z Aeroklubem to głównie obszary zielone. Lecąc na wysokości kilkuset metrów nad ziemią będzie można podziwiać krajobrazy kreowane przez rzekę Łączna oraz pobliskie miejscowości np. Przylep, Łężyca. 

FILMOWANIE I ZDJĘCIA

Za zgodą pilota można zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny i wykonywać pamiątkowe zdjęcia oraz nagrywać film.  Należy jednak pamiętać, by sprzęt był dokładnie zabezpieczony, aby nie stanowił zagrożenia.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie terminu realizacji – lot motoparalotnią wymaga odpowiednich warunków pogodowych
 2. Przygotowanie do lotu i przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa (ok. 15 minut)
 3. Widokowy lot motoparalotnią (15-20 minut)
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Podarujesz niezwykłą przygodą, dostarczającą wielu pozytywnych emocji
 • Stworzysz okazję do zdobycia nowych doświadczeń i spojrzenia na świat z innej perspektywy
 • Spełnisz marzenie, którego realizacja na lata pozostanie w pamięci
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Ilość osób

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

5/5

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - W powietrzu

Kup w zestawie 35 lokalizacji

PrezentMarzeń - W powietrzu349 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Lotnisko AZL w Przylepie, koło Zielonej Góry.

 • Czas trwania

  Lot trwa około 15 - 20 min. Przed lotem krótki instruktaż około 15 minut.

 • Pogoda

  Pogoda może uniemożliwić realizację prezentu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin. O możliwości wykonania lotu w dany dzień decyduje tylko i wyłącznie pilot paralotni.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobami towarzyszącymi, które będą obserwować lot.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny, sportowy strój, odpowiedni do warunków pogodowych, obuwie trekingowe za kostkę (zabezpieczające staw skokowy).

 • Wymagania

  Minimalna waga uczestnika to 45 kg, maksymalna 90 kg. Prezent dostępny od 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie za zgodą opiekunów prawnych. Zabroniona jest realizacja prezentu po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających.

 • Informacje dodatkowe

  Loty realizowane są od kwietnia do końca września. Zaleca się rezerwację na 14 dni przed planowaną realizacją przeżycia. Przeciwwskazania zdrowotne: choroby serca, epilepsja, choroby umysłowe.

#Stanisław

Realizacja prezentu przebiegła bez problemów. Fachowa obsługa, wrażenia takie jakich oczekiwałem... mogę polecić prezent!

#Miłosz

Zawsze marzył mi się skok ze spadochronu, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że motoparalotnia jest świetną alternatywą pod względem ceny i poziomu wyzwania. Lot bardzo mi się podobał! Pozdrawiam.

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product