Warsztaty kreatywne dla dzieci Get Dirty – Poznań

Kup prezent powyżej 150 zł aby otrzymać 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Opis prezentu

Lokalizacja

Do wyboru jedna z trzech lokalizacji w Poznaniu: ul. Katowicka, Family Cafe ul. Grunwaldzka lub Akuku, ul. Marcelińska 96a/205

Czas trwania

Warsztaty trwają 1,5 godziny.

Pogoda

Pogoda nie ma wpływu na realizację prezentu.

Informacje dla oglądających

Na miejscu dzieci pojawiają się z rodzicami.

Obowiązujący strój

Dowolny, niekrępujący ruchów. Prosimy o przyniesienie dzieciom kapci lub dodatkowych antypoślizgowych skarpetek.

Wymagania

Przy rezerwacji należy podać grupę wiekową dziecka. Posiadanie ważnego vouchera.

Informacje dodatkowe

Niezbędna jest rezewacja na minimum 7 dni wcześniej.

Ważność vouchera

365

2019-04-23
5/5

"Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko"- potwierdzam! Córcia bawiła się świetnie i jeszcze w domu przeżywała i opowiadała każdemu co robiła na warsztatach. Warsztaty kreatywne to był doskonały pomysł na prezent na urodziny dziecka.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Bądź pierwszy, aby zadać pytanie o ten produkt!

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Warsztaty kreatywne dla dzieci w Poznaniu to 1,5 godziny zajęć mających na celu rozwijanie dzieci za pomocą kolorów, muzyki i ruchu. Podczas warsztatów można się ubrudzić w sposób bezpieczny, kreatywny i eksperymentalny. Do wyboru jeden z sześciu warsztatów w jednej z dwóch grupach wiekowych.

Komu podarować Warsztaty kreatywne dla dzieci?

  • Młodym rodzicom, którzy chcą aby ich pociecha prawidłowo się rozwijała
  • Każdej mamie, która uwielbia spędzać czas ze swoim dzieckiem
  • Tacie, który chciałby w ciekawy sposób bawić się ze szkrabem

Warsztaty kreatywne dla dzieci w Poznaniu

Warsztaty kreatywne dla dzieci to 1,5 godziny zajęć kreatywnych, podczas których dzieci w swoich grupach wiekowych odkrywają świat kolorów, dźwięków i ruchów niesamowicie się przy tym bawiąc. Warsztaty mają na celu ogólny rozwój pociech, w ciekawy i interesujący dla małych sposób. W cenę wchodzi wypożyczenie kombinezonu Get Dirty. Podczas warsztatów dzieci mogą spokojnie się ubrudzić w sposób bezpieczny, kreatywny i eksperymentalny.

Innowacyjne podejście polega na przyzwoleniu na pobrudzenie się, eksperymentowaniu, przełamywaniu barier sensorycznych i szeroko pojętym rozwoju poprzez zabawę. Podczas twórczych zajęć dzieciaki brudzą się częściowo, ponieważ w koszt zajęć wliczone jest wypożyczenie autorskiego i opatentowanego gadżetu na brudzenie się, czyli kombinezonu Get Dirty. Jest to odzież ochronna od stóp do głowy. W kombinezonie szalonej i spontanicznej zabawy nigdy nie ma końca, a wszystkie mamy mogą spać spokojnie, ponieważ ubranka dzieci pozostają czyste. Zajęcia warsztatowe mają zapewnić dzieciom możliwość doświadczania czegoś nowego, zadziwić, otworzyć je na twórcze i kreatywne podejście, czasem przełamać bariery sensoryczne, ale przede wszystkim mają pozwolić dziecku być dzieckiem. "Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" - z tym hasłem zgadzają się prowadzący zajęcia i chcą, aby pociechy mogły doświadczyć czegoś, co na co dzień jest zazwyczaj zabronione. 

Wielu psychologów dziecięcych zwraca uwagę na to, że dziecko najefektywniej uczy się poprzez doświadczenie, podkreślając przy tym rolę świadomości, poczucia sprawstwa, innymi słowy odkrycia co to znaczy tworzyć i być autorem. Kreatywność - tak pożądana cecha w dzisiejszym świecie musi być natomiast odkrywana i pokazywana przez dorosłych od wczesnych etapów dzieciństwa. 50% zdolności do nauki rozwija się w ciągu pierwszych 4 lat życia. Większość z nich oparta jest właśnie na doświadczaniu i eksperymentowaniu, stąd taki program zajęć, który w przyjemny sposób pozwoli dzieciom na naukę przez zabawę, przyzwalając im na pobrudzenie się bez konsekwencji

Warsztaty kreatywne dla dzieci – dwie grupy wiekowe:

  • 3 – 5 lat – min ilość dzieci 10, max 12
  • 1.5 – 3 lata – min ilość dzieci 8, max 10

Warsztaty Przyjęcie Księżniczki – dwie grupy wiekowe:

  • 3 – 5 lat – min ilość dzieci 10, max 12
  • 6- 8 lat – min ilość dzieci 10, max 12

Warsztaty kreatywne – scenariusze warsztatów

Kraina na Północy

1. Sensoryczny śnieg – Manualna zabawa na miękkim białym puchu to propozycja do treningu wszelkiej maści ugniatania, lepienie, kulania, czyli motoryki małej.

2.Słodkie iglo – Lekcja architektury i budownictwa w bardzo słodkim wydaniu, ćwiczenia układania małych bloków i logiczne myślenie.

3. Happy Feet wyścig – Przy zmiennej muzyce pociechy będą poruszać się jak pingwiny, ale z balonikami między nogami.

4. Malowanie lodem – Ślizgiem stworzone zostaną zimowe pejzaże – dzieci otworzą się na nowe sensoryczne doznania.

5. Łowienie ryb w przeręblu – Zręcznościowa gra połączona z pluskaniem w kolorach zimy.
Dostępny również wariant w języku angielskim.
Zapewnione zostaną małe przekąski w przerwie dzikich zajęć.

Indianie w laboratorium

1. Pokaz eksperymentalny jak wygląda wybuch wulkanu, ale najpierw dzieci same stworzą wulkan z gliny i pobawią się w tworzenie własnych form (foremki, ugniatanie). Podczas zabawy dzieci poćwiczą małą motorykę, czyli ruchy ręki, a także poznają na czym polega zjawisko erupcji wulkanu.

2. Przy okazji kto będzie chętny zostanie prawdziwym Indianinem? Zgadywanka jakie atrybuty mają Indianie. Budowanie wioski Indian – tipi. W atmosferze zabawy omówione zostanie kim są Indianie i jak się ubierali. Można będzie również zaobserwować twórczą ekspresyjność jak u małego Picasso.

3. Bulgocząca butelka – laboratoryjna bitwa kolorów – Dzieci instruowane wskazówkami prowadzących stworzą własne butelki, co na pewno zadziwi i przyniesie wiele radości (mile widziana będzie asysta rodziców, zwłaszcza u dzieci młodszych).

4. Zabawa ruchowa pt. Wywoływanie deszczu tańcem Indian – Przy muzyce dzieci będą tańczyć w kółeczku i naśladować konkretne ruchy prowadzących.

5. Kolorowy deszcz – Kolejna zabawa eksperymentalna pokaże dzieciom jak rozprowadzane są kolory w naczyniu, na czym polega dyfuzja, potrenują przy tym motorykę ręki i chwyt szczypcowy podczas czynności
zakraplania.

6. Kolorowe skaczące pompony oraz rzucanie do tarczy – Podczas zabawy dzieci będą rzucać do tarczy moczonymi w farbie pomponami, powtórzymy ruch rzutu piłką do celu.
Dostępny również wariant w języku angielskim.
Zapewnione zostaną małe przekąski w przerwie dzikich zajęć.

Dżungla dinozaurów

1. Wybuch wulkanu – Podczas zabawy dzieci poćwiczą mała motorykę, czyli ruchy ręki, a także pougniatają , uformują różne kształty z gliny, na koniec dowiedzą się czym jest erupcja wulkanu.

2. Dino -graffiti – Malowanie po powierzchni pionowej ćwiczy pozycję nadgarstka. Aktywność wpływa na kontrolę nad narzędziem do pisania, percepcję wzrokową oraz podnosi poziom umiejętności wzrokowo-ruchowych.

3. Malowanie ogonem gada – Przy muzyce dzieci będą poruszać się na przemian wolno i szybko, a także malować ciekawymi narzędziami.

4. Lornetka i lupa –  Dzieci narzędzia do podglądania małych i dużych zwierząt. Ćwiczenie na doskonalenie umiejętności wzrokowych, przede wszystkim zbieżności wzroku (oczy muszą skupiać się razem na poszukiwaniach, ale mają ograniczone pole widzenia).

5. Śladami pradawnych zwierząt – Kolorowe ślady dinozaurów stworzą arcydzieło sztuki nowoczesnej.
Dostępny również wariant w języku angielskim.
Zapewnione zostaną małe przekąski w przerwie dzikich zajęć.

Kosmiczna przygoda

1. Kosmiczny glutek – Podczas zabawy dzieci poćwiczą małą motorykę, czyli ruchy ręki, a także pougniatają, uformują różne kształty.

2. Budowanie rakiety kosmicznej – Dzieci zapoznają się z budową statku kosmicznego, dzieci będą mogły same kleić, zdobić i eksperymentować. Prócz tego mimo woli małe rączki potrenują zwinność.

3. Zabawa ruchowa pt. Naśladowanie niskiej grawitacji – Przy muzyce dzieci będą poruszać się wolno i lekko stąpać po powierzchni, dzieci będą naśladować konkretne ruchy prowadzących.

4. Gwiezdny pył, czyli tworzenie kolorowych galaktyk – Dzieci instruowane wskazówkami prowadzących stworzą własne butelki, co na pewno zadziwi i przyniesie wiele radości (mile widziana będzie asysta rodziców, zwłaszcza u dzieci młodszych).

5. Własnoręczne planety – Kolejna zabawa z kolorami, fakturami i zdobieniami, czyli to co mali zdobywcy lubią najbardziej, potrenują przy tym motorykę ręki, bo malować będą głównie łapkami.

6. Astronautą być to fajna rzecz! - Kombinezony już są, brakuje tylko kasku na głowę, kto będzie chętny go założyć, a może wśród uczestników znajdziemy też ufoludki, okazja do poznania tajemnic Wszechświata.
Dostępny również wariant w języku angielskim.
Zapewnione zostaną małe przekąski w przerwie dzikich zajęć.

Przyjęcie księżniczki

1. Herbatka i ciastka, ale najpierw trzeba je zrobić. Podczas zabawy dzieci poćwiczą małą motorykę, czyli ruchy ręki, a także pougniatają, uformują różne kształty, będą wałkować i dekorować.

2. Zaczarowany ogród – Stworzone zostaną malownicze kompozycje. A także poznane zostaną tajniki sadzenia roślin.

3. Karmniki dla latających przyjaciół – Ozdabianie domków ptaków przy akompaniamencie najbardziej zainteresowanych.

4. Lornetka i lupa – Dzieci poznają narzędzia do podglądania małych i dużych zwierząt. Ćwiczenie na doskonalenie umiejętności wzrokowych, przede wszystkim zbieżności wzroku (oczy muszą skupiać się razem na poszukiwaniach, ale mają ograniczone pole widzenia)

5. Magiczne różdżki – Mieniąc się czarodziejskim pyłkiem oczarują oryginalna krainę.
Dostępny również wariant w języku angielskim.
Zapewnione zostaną małe przekąski w przerwie dzikich zajęć.

Pogodowy zawrót głowy

1. Tęcza, czym jest i jak namalować? - Odkryte zostaną wspólne tajemnice, powtórzymy kolory.

2. Sztorm w słoiku – Eksperymentalna burza śnieżna.

3. Kolorowy deszcz – Kolejna zabawa eksperymentalna pokaże dzieciom jak rozprowadzane są kolory w naczyniu, na czym polega dyfuzja, potrenują przy tym motorykę ręki i chwyt szczypcowy podczas czynności
zakraplania.

4. Jesienne skarby – Naturalne farby oraz pędzle w małych rączkach i nóżkach.

5. Sensoryczny śnieg – Manualna zabawa na miękkim białym puchu to propozycja do treningu wszelkiej maści ugniatania, lepienie, kulania.
Dostępny również wariant w języku angielskim.
Zapewnione zostaną małe przekąski w przerwie dzikich zajęć.

To idealny prezent, ponieważ

  • Te zajęcia rozbudzą wyobraźnię wszystkich uczestników
  • To idealne warsztaty do wspólnej zabawy z dzieckiem
  • To możliwość ćwiczenia z pociechą w interesujący sposób

 

 

 

Czytaj więcej

Polecamy ten prezent dla:

Polecamy ten prezent na:

Wybrana lokalizacja
(spośród 1 dostępnych)
Poznań  - kliknij żeby zmienić
Poznań   (zmień)

Zamów opakowanie ozdobne :  Nie

x

Produkt dodany do koszyka
Trwa przekierowanie ...

55 zł

Kup przez telefon

P0004910

Ocena 

5/5
1