Poznaj Windsurfing - lekcja indywidualna

Przygoda na wodzie

Windsurfing to jeden z najbardziej popularnych sportów wodnych. Zdobył swoich miłośników już na całym świecie. Możesz dołączyć do ich grona! „Poznaj windsurfing” umożliwi Ci spróbowanie swoich sił w tej wodnej, sportowej klasyce. Windsurfing to sport wodny, uprawiany za pomocą deski i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego. Voucher prezentowy „Poznaj windsurfing - lekcja indywidualna” zapewni Ci godzinną naukę pod czujnym okiem licencjonowanego instruktora. Zadba on o to, byś z lekcji wyniósł jak najwięcej umiejętności. Wprowadzi Cię w świat sportów wodnych, udzieli najcenniejszych wskazówek, tak abyś szybko opanował umiejętność płynięcia na desce surfingowej. Na miejscu realizacji zostaniesz wyposażony w kompletny sprzęt, niezbędny do uprawiania tej dyscypliny. Zatem nie czekaj dłużej i staw czoła wyzwaniu, weź udział w kursie windsurfingu.

Wyjątkowa zabawa dla każdego

Podczas szkolenia windsurfingowego zostaniesz zapoznany z podstawowymi zasadami teorii żeglarskiej i prawa zachowania na wodzie. Następnie zaznajomimy Cię z elementami deski i pędnika (żagla). Kolejnym krokiem jest nauka startu, ostrzenie, odpadnie od wiatru i utrzymanie halsu. Z kolejnymi godzinami opanujesz umiejętności zwrotu na wiatr, wpinania się w trapez (uprząż) i jeśli tylko na to wiatr pozwoli wreszcie zaliczysz pierwsze ślizgi i poczujesz emocje, jakie zapewnia WINDSURFING!

Odmiany windsurfingu

Windsurfing ma wiele różnych odmian. Podstawowe to:

Freeride – właściwe pływanie na desce. Wykonywanie takich manewrów jak hals, zwrot, hals i osiąganie przy tym znacznych prędkości do 30 węzłów. Takie pływanie uprawia na co dzień zdecydowana większość windsurferów na płaszczyźnie amatorskiej lub rekreacyjnej.

Freestyle – inaczej "wariacje" na desce. Jest to bardzo stara dyscyplina, lecz wraz z pojawieniem się nowych, lżejszych i zwrotniejszych desek zaczęła się intensywniej rozwijać. Pierwszym manewrem, który rozpoczął nowoczesny freestyle jest vulcan (rodzaj zwrotu z wiatrem, tyle, że wykonanym w powietrzu). Freestyle to przede wszystkim dobra zabawa i ciągła nauka setek manewrów (np. spock, chachoo, canabrava itp.). Freestyle stale się rozwija i rozwijać się będzie, gdyż w tej dyscyplinie windsurferów ogranicza jedynie wyobraźnia.

Czytaj więcej

Kup przez telefon

Lokalizacja

Łódź 99 zł Półwysep Helski 190 zł

MAPA DOSTĘPNYCH LOKALIZACJI

Dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł