Kurs spadochronowy – wiele lokalizacji

Kup prezent powyżej 150 zł aby otrzymać 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Dokładny czas trwania zależy od indywidualnych predyspozycji uczestnika.

Lokalizacja

Zależy od wybranej lokalizacji.

Więcej informacji

Pogoda

Część praktyczna jest realizowana w okresie wiosenno-jesiennym przy sprzyjającej pogodzie.

Informacje dla oglądających

Atrakcja przeznaczona jest dla osoby obdarowanej prezentem.

Obowiązujący strój

Dowolny, wygodny. Podczas ćwiczeń należy dostosować ubiór do pogody.

Wymagania

Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Niezbędne jest ubezpieczenie OC, które można nabyć za pośrednictwem wykonawcy.

Informacje dodatkowe

Moduł teoretyczny jest realizowany online. Miejsce realizacji praktycznej części ustala się z wykonawcą.

Opinie

Nie mamy jeszcze żadnej opinii o tym prezencie.

Dodaj Opinię

Kurs spadochronowy – wiele lokalizacji

FAQ

Bądź pierwszy, aby zadać pytanie o ten produkt!

Zadaj pytanie

Mapa

Kurs spadochronowy składający się z części teoretycznej i praktycznej. Do wyboru kurs AFF - Accelerated Freefall lub Static Line. Część teoretyczna jest realizowana na platformie e-learningowej, a praktyczna w wybranym ośrodku szkoleniowym, z którym współpracuje wykonawca. Ośrodek na terenie Polski dobierany jest indywidualnie na etapie rezerwacji na podstawie wybranego kursu oraz preferencji osoby obdarowanej.

Komu podarować kurs spadochronowy?

 • Mężczyźnie,  który uwielbia skoki ze spadochronem

 • Osobie, która już skakała ze spadochronem i chciałaby zdobyć uprawnienia do samodzielnych skoków

 • Każdemu, kto wiąże przyszłość ze spadochroniarstwem 

Kurs spadochronowy

Kurs spadochronowy to doskonały prezent, który pomoże rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem. Dostępne są dwa rodzaje kursów. Pierwszy z nich to kurs AFF - Accelerated Freefall, który jest przyspieszoną nauką wolnego spadania. Stanowi on najszybszą, a zarazem najefektywniejszą formą zgłębiania tajników spadania ze spadochronem zamkniętym oraz latania na otwartej czaszy. Drugi rodzaj kursu to szkolenie SL - Static Line, potocznie nazywane szkoleniem „na linę”. Stanowi jedną z dwóch obowiązujących w kraju metod szkolenia spadochronowego, która pozwala uzyskać uprawnienia skoczka spadochronowego. Każde szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Szkolenie teoretyczne prowadzone jest w wygodnej formie e-learningu, więc można je dostosować do indywidualnego tempa nauki. Podczas szkolenia teoretycznego uczestnik zapoznany zostaje z:

 • elementami prawa lotniczego,

 • możliwościami i ograniczeniami człowieka,

 • bezpieczeństwem w skokach spadochronowych,

 • teorią skoku,

 • zasadami skoków,

 • sprzętem wykorzystywanym podczas skoków. 

Program teoretyczny w obu kursach jest taki sam i dotyczy także wybranego rodzaju szkolenia. Różnice występują w modułach praktycznych. 

Kurs spadochronowy AFF – Accelerated Freefall

Szkolenie praktyczne obejmuje ćwiczenia naziemne na uprzęży pod okiem instruktora oraz skoki spadochronowe z samolotu. Podczas przygotowania naziemnego uczestnik pozna przebieg czynności skoku, ułożenie ciała podczas wolnego spadania, manewrowanie ciałem oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych. W trakcie ćwiczeń zostaną też omówione zasady komunikacji w powietrzu. Skoki z samolotu wykonywane są z wysokości ok. 4000 metrów. Co najmniej jeden (pierwszy) skok odbywa się w asyście dwóch instruktorów. Następne skoki osoba obdarowana wykonuje z jednym instruktorem prowadzącym. W zależności od postępów ustalana jest ilość skoków niezbędnych do zaliczenia kursu, musi ich być co najmniej 5. Szkolenie kończy się egzaminem w powietrzu.

W trakcie skoków uczestnik wyposażony jest w spadochron typu "szybujące skrzydło". Sprzęt posiada automat AAD. Oprócz tego obdarowany zostaje wyposażony w kombinezon, kask, okulary, wysokościomierz oraz radio, które umożliwia komunikację instruktora z uczniem. Przebieg skoków rejestrowany jest na kamerze, co umożliwia omawianie poszczególnych elementów oraz postępów. Warunkiem przystąpienia do kursu jest ukończone 18 lat (lub pisemna zgoda rodziców). Niezbędne jest również ubezpieczenie OC, które można nabyć za pośrednictwem wykonawcy.

W cenie uwzględnione jest:

 • Szkolenie teoretyczne (online lub stacjonarnie),

 • Przygotowanie praktyczne

 • Pierwszy skok z dwoma instruktorami,

 • Cztery kolejne skoki, w tym egzamin z jednym instruktorem.

 • Każdy kolejny skok w według obowiązującego cennika w wybranym ośrodku szkolenia.

Szkolenie SL – Static Line 

Szkolenie SL polega na samodzielnym skoku z wysokości około 1000m z podpiętą liną desantową, która po opuszczeniu statku powietrznego automatycznie otwiera spadochron główny. Zadaniem skoczka pozostaje manewrowanie spadochronem i lądowanie. 

Szkolenie praktyczne obejmuje ćwiczenia naziemne na uprzęży, które pozwolą ćwiczyć poszczególne elementy zachowania podczas skoku oraz sposób komunikacji w powietrzu. Uczestnik pozna przebieg skoku, ułożenie ciała podczas wolnego spadania, manewrowanie ciałem oraz postępowanie w sytuacjach awaryjnych.

Po wykonaniu minimum 5 skoków „na linę” z samoczynnym otwarciem spadochronu i potwierdzeniem umiejętności prawidłowego oddzielenia się od samolotu oraz przybrania prawidłowej pozycji do otwarcia spadochronu, uczestnik rozpocznie przygotowania do  skoków z samodzielnym otwarciem spadochronu. Ćwiczenia zaczną się od otwarcia na stabilizację, a następnie na miękki pilocik. Kolejne zadania obejmują naukę opadania ze zmienną sylwetką, naukę spadania na kierunku oraz opanowanie szybkiego powrotu do stabilnej sylwetki. Na koniec będą wykonywane skoki doskonalące swobodne spadanie oraz akrobację zespołową.

W cenie uwzględnione jest:

 • Szkolenie teoretyczne (online),

 • Przygotowanie praktyczne,

 • Pierwszy skok na linę.

Każdy kolejny skok według obowiązującego cennika w wybranym ośrodku szkolenia.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • Przyczynisz się do rozwoju pasji bliskiej osoby
 • Wręczysz oryginalny i praktyczny prezent
 • Szkolenie jest podstawą do dalszych kursów na skoczka

Polecamy ten prezent dla:

pinezka

wiele lokalizacji   (zmień)

Cena:

Wariant szkolenia:  Kurs spadochronowy SL

Cena: 1 190 zł

Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto