Aby przeżyć przygodę pełną emocji i dostarczyć sobie lub najbliższym solidnej dawki adrenaliny, nie trzeba daleko szukać. Polska jest niezwykle malowniczym, krajem. Bogactwo przyrody zachwyca wielu przyjezdnych, ale warto wiedzieć jak wiele doświadczeń czeka na osoby żądne adrenaliny i mocnych wrażeń. Ekstremalne atrakcje w Polsce przyciągają wszystkich, którzy chociaż na chwilę chcieliby poczuć silne emocje i przeżyć niesamowitą przygodę. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych możliwości, spośród których propozycję dla siebie znajdą fani motoryzacji, akrobacji powietrznych, off roadu czy survivalu. 

Atrakcje ekstremalne Polska – motoryzacja

Motoryzacja to dziedzina, w której nietrudno o emocje i skoki adrenaliny. Jednak co podarować pasjonatowi czterech kółek, który, wydawać by się mogło – przeżył już wszystko? Poznaj nasz najbardziej ekscytujące atrakcje i zaskocz swoich bliskich! 

Wyprawa off road do kopalni uranu

To przeżycie, które pokochają osoby pasjonujące się przejażdżkami w błocie, piachu i trudnym, bagnistym terenie. Żądni przygód będą zachwyceni możliwością zwiedzania kopalni, któremu będą towarzyszyły dodatkowe, ekstremalne atrakcje. Na przygodę w Jeleniej Górze trzeba zarezerwować cały dzień, ponieważ wyprawa potrwa około 7-12 godzin. W realizacji może wziąć udział od 2 do 6 osób. W zależności od liczby uczestników, do jazdy off road zostanie wykorzystany 1 lub 2 samochody terenowe, specjalnie dostosowane do ekstremalnych warunków. A tych z pewnością nie zabraknie na trasie.

Należy przygotować się na strome zjazdy, pionowe podjazdy i głębokie bajora. Grupa niejednokrotne będzie musiała wykazać się sprytem, siłą i umiejętnością współpracy. W ciągu dnia przewidziana jest przerwa na posiłek w formie ogniska. To czas na zregenerowanie sił przed dalszymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatora. Należy do nich zjazd tyrolką, wahadło bungee, a zwieńczeniem emocjonującej przygody będzie ekstremalne zwiedzanie kopalni uranu, w której każdy śmiałek będzie mógł zjechać po linie w pionowym szybie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, na tym etapie uczestnicy muszą mieć na sobie kombinezony OP-1, które zapewnia organizator. Jeśli ktoś pragnie przeżyć cały dzień z wysokim poziomem adrenaliny – wyprawa off road do kopalni uranu to prezent właśnie dla niego.

Tratowanie wraków Monster Truckiem

Już sama przejażdżka gigantycznym samochodem, jakim jest Monster Truck dostarcza ogromnej dawki adrenaliny! Blisko pięciotonowy pojazd o niewiarygodnych wymiarach potrafi zniszczyć wszystko, co napotka na swojej drodze. Organizatorzy atrakcji przygotowali specjalny tor przeszkód, na którym umieszczono wraki samochodów osobowych, które uczestnik może zniszczyć, przejeżdżając po nich Monster Truckiem. To niezapomniana atrakcja dla osób, które chciałyby przenieść sceny z gier komputerowych do prawdziwego życia!

Wrak Race

To kolejna atrakcja ekstremalna w Polsce skierowana do fanów motoryzacji. Udział w całodziennym rajdzie Wrak Race to marzenie wielu pasjonatów motoryzacji. Po rejestracji uczestnik otrzyma do dyspozycji niskobudżetowe auto, którym będzie musiał pokonać wyznaczony dystans na specjalnie przygotowanym torze w okolicach Warszawy. Droga jest pokryta szutrem, niezwykle wyboista i trudna do przejechania. To prawdziwy sprawdzian umiejętności kierowcy i spore wyzwanie dla pilota, który usiądzie na miejscu pasażera. Może być to dowolna osoba towarzysząca, która ukończyła 18 lat. Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie serwisowe oraz opiekę instruktora. Zawody składają się z kilku 15 minutowych rund,w których wziąć udział mogą wyłącznie samochody bez jakichkolwiek przeróbek. 

Formuła 1

To absolutna nowość na polskim rynku ekstremalnych atrakcji motoryzacyjnych. Do tej pory jazdy za kierownicą wyścigówek mogliśmy oglądać jedynie podczas zawodów sportowych lub udając się na odległy tor poza granicami kraju. Teraz wystarczy wybrać się na jeden z najlepszych torów wyścigowych w Polsce – Silesia Ring. Tam należy odbyć całodzienny pakiet szkoleń zwieńczeniem, którego będzie jazda za kierownicą bolidu Renault 2000 oraz bolidu Williams FW29, który brał udział w prawdziwych zawodach Formuły 1! Szkolenie podzielone jest na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Wyścigówkami jeździ się zupełnie inaczej niż klasycznymi sportowymi samochodami, dlatego konieczne jest szczegółowe zapoznanie z obsługą pojazdu, dobór odpowiedniego przełożenia skrzyni biegów i dokładne omówienie toru jazdy. Dla osób, które wolałyby doświadczyć nieposkromionych emocji podczas przejażdżki na miejscu pasażera, przygotowaliśmy także jazdę co-drive z kierowcą wyścigowym

Ekstremalne atrakcje Polska – w powietrzu

Atrakcje realizowane w powietrzu gwarantują niezapomniane doznania, które mogą zachwycić nawet najbardziej nieposkromionych śmiałków. Uczucie wolności, latania czy wolnego spadania to ulubione doświadczenia wielu z nas. Od wielu lat, prezenty z tej kategorii są tymi, które nasi klienci wybierają najczęściej. Poniżej przedstawiamy zestawienie “top of the top”, najbardziej ekstremalnych przeżyć w powietrzu.  

Skok ze spadochronem z wojskowego desantowca

To atrakcja dla tych, którzy chcą przeżyć jeszcze więcej emocji, niż podczas klasycznego skoku ze spadochronem. Wyskok z wojskowego desantowca SkyVan SC7 możliwy jest jedynie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie brytyjska maszyna stacjonuje na co dzień. Aby wznieść się na ponad 4000 metrów wystarczy zaledwie 15 minut. I wtedy rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Rampa, w którą wyposażony jest samolot otwiera się, ukazując skoczkom zapierający dech w piersiach krajobraz. Następnie, uczestnik razem w tandemie z pilotem, podejdzie do samej krawędzi, by oddać skok. Solidna dawka adrenaliny gwarantowana!

Skok spadochronowy z balonu

To połączenie dwóch emocjonujących przeżyć! To coś, co pokochają osoby, dla których skok ze spadochronem z samolotu to zbyt mało. Oddając skok spadochronowy z balonu, nie usłyszymy nieprzyjemnego warkotu silnika.ie ogranicza nas również czas, ponieważ uczestnik sam podejmuje decyzję, w którym momencie chce opuścić gondolę. To niezwykłe uczucie dające wrażenie zawieszenia w czasie i przestrzeni. Skoki organizowane są w najpiękniejszych miejscach w całej Polsce, by dostarczyć osobie obdarowanej maksymalną ilość przyjemności z realizacji. 

Akrobatyczny lot paralotnią

Lot paralotnią z doświadczonym pilotem jest przeżyciem, które zdecydowanie zapada w pamięć. Zachwycające krajobrazy oglądane z lotu ptaka, cisza i spokój – istne marzenie! Jednak akrobatyczny lot paralotnią to doświadczenie, które może przyprawić o zawrót głowy nawet największych miłośników mocnych wrażeń. Spirale i podniebne akrobacje połączone z nieposkromionym poczuciem wolności to przepis na emocjonującą przygodę, która zostanie w pamięci na zawsze.

Ekstremalny lot paralotnią

Atrium Dive

Być może niewiele osób słyszało o ekstremalnym skoku z wieży – Atrium Dive, który ma już licznych fanów nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Uczestnik ma możliwość przeżycia sceny rodem z filmów akcji. Skoczek bowiem podpinany jest do descendera, czyli rozwijarki linowej umożliwiającej zatrzymanie się tuż nad ziemią. Wydarzeniu towarzyszy oprawa dźwiękowa i świetlna, która dodatkowo podbija efekt. 

Hyperion (Energylandia)

To najwyższy i najszybszy rollercoaster w całej Europie znajdujący się w parku rozrywki Energylandia! Ma 77 metrów wysokości, a uczestnicy zjeżdżając wagonikiem osiągają prędkość 142 km/h! Dodatkowo  wyposażony jest w efekty wodne, tunel, liczne zwroty i podwójne zakręty. Osoba, która zdecyduje się na przejażdżkę ma szansę doświadczyć efektów nieważkości, pikowania w dół, dodatnich i ujemnych przeciążeń oraz niespodziewanych efektów grawitacyjnych! 

Ekstremalne atrakcje turystyczne – Natura

Wydawać by się mogło, że obcowanie z naturą to cisza, spokój i głęboki relaks. Udowadniamy, że wystarczy odrobina chęci i odwagi, by zorganizować przeżycie, jakim nie pogardzi żaden poszukiwacz emocjonujących przygód. 

Survival Saute Extreme

To ekstremalne szkolenie w terenie. Uczestnicy muszą przetrwać, mając do dyspozycji jedynie nóż i krzesiwo. Całość trwa 24 godziny, w tym czasie będzie trzeba przejść wyznaczoną trasę docierając do wyznaczonego celu, wędrując bez mapy i kompasu. Po drodze należy pozyskać wodę, przygotować obóz i rozpalić ognisko. Szkolenie odbywa się pod okiem instruktorów wyspecjalizowanych w kursach dla pododdziałów rozpoznania. Będą oni na bieżąco udzielać wskazówek i uczyć metod przetrwania w najtrudniejszych warunkach. 

Survival ekstremalny

Nocleg na wysokości

Coś, czego jeszcze nie było! Emocjonujący nocleg na 30 metrach, w malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.Uczestnicy spędzą noc w namiocie podwieszonym tuż przy skale. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu profesjonalnego, niezawodnego sprzętu portaledge. To atrakcja przeznaczona dla dwóch osób, którą zachwyci się każdy miłośnik gór, wspinaczki i nietuzinkowych doświadczeń!

Nurkowanie w zalanym kamieniołomie

Nurkowanie samo w sobie dostarcza masy emocji. Obcowanie z potężnym żywiołem i poznawanie podwodnego świata to powody, dla których ta pasja pochłania miliony ludzi na całym świecie. Nurkowanie w zalanym kamieniołomie to możliwość przeżycia niezwykłej przygody kilkadziesiąt metrów pod wodą! W niedalekiej okolicy Inowrocławia leży Piechcin – mała wieś, która znana jest właśnie z niepowtarzalnych walorów podwodnych. Wszystko przez ogromne złoża skał wapiennych, które zostały częściowo zalane. Jest to jeden z nielicznych kamieniołomów w kraju, udostępnionych do nurkowania. Na dnie znajdują się porzucone samochody, maszyny kopalniane, łódki lub podwodna jaskinia. Równie ciekawe miejsca znajdują się na terenie odkrywek Kopalni Węgla Brunatnego Konin i w okolicach Jaworzna. 

Aby przeżyć emocjonującą przygodę, nie trzeba szukać daleko. Ekstremalne atrakcje turystyczne możliwe do zrealizowania na terenie Polski dostępne są dla każdego, komu nie brakuje odwagi lub chciałby przełamać swój strach przed nieznanym. Kupując voucher w formie przeżycia dla siebie lub bliskiej osoby możesz spełnić jedno z najskrytszych marzeń, wywołać radość i przyspieszone bicie serca, które pozostawi niepowtarzalne wspomnienie na całe życie! 

Monika, zwana również Aurelią, to copywriter z prawdziwego zdarzenia. Potrafi każdy niemal temat rozgryźć opisując aspekty znane tylko profesjonalistom. Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych, cuda wymagają jedynie dłuższego oczekiwania.