Jak wprowadzić świąteczny nastrój w domu? Kiedy kupić prezenty na święta? Tak wiele pytań nasuwa się w okresie okołoświątecznym, że może to być lekko przytłaczające. Nie jest dobrym pomysłem zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Dla osób, które lubią planować lub chciałyby się tego nauczyć, zapraszam do zapoznania się z tym artykułem. 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Święta to magiczny czas spotkań z bliskimi. Co roku powtarzamy sobie, że w następnym roku będziemy lepiej zorganizowani, a okazuje się, że przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia wydają się bardziej gorączkowe niż roku poprzedniego. Większość z nas czeka ze wszystkim do ostatniej chwili, co nie zawsze okazuje się dobrym pomysłem. Jeśli zależy Ci na tym, aby święta były dobrze zorganizowane, warto jest przygotować się zawczasu.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to również kupowanie prezentów. Dobrze jest zaplanować i wybrać się na zakupy co najmniej miesiąc przed świętami, aby uniknąć wielkich kolejek i dodatkowego stresu. Nie każdy ma jednak czas na robienie zakupów stacjonarnie. Dla osób, które lubią kupować przez internet, istnieje wiele możliwości wyboru. Należy jednak pamiętać, że zamawianie przez internet wiąże się z oczekiwaniem na dostawę. Jeśli zostawimy wszystko na ostatnią chwilę, może się okazać, że nasz prezent nie dojdzie na czas. Kiedy zdarzy się, że z różnych powodów nie wyrobisz się czasowo, w Prezentmarzeń zamówisz dowolnie wybraną atrakcję z możliwością otrzymania jej w formie elektronicznego vouchera w przeciągu 5 minut!  

Co przygotować na Święta Bożego Narodzenia? 

Początek grudnia

Święta to przede wszystkim pyszne dania i wspólnie spędzony czas z bliskimi. Co przygotować na Święta Bożego Narodzenia? W wolnej chwili można powoli zabrać się za generalne porządki już od początku grudnia. Jest to również dobry moment, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, na rozejrzenie się za prezentami.

Gotowanie i wypieki świąteczne robimy w różnych odstępach czasu. Na wstępie zacząć możemy od przygotowania ciasta na pierniczki. Im dłużej piernik leży, tym bardziej przechodzi aromatem przypraw, przez co w efekcie jest o wiele smaczniejszy. Dlatego warto jest zabrać się za nie kilka dni wcześniej. 

Inną potrawą wigilijną, którą należy przygotować wcześniej, jest zakwas na barszcz. Zakwas powinien stać ok. 5 dni. Ryby typu śledzie w occie i oleju oraz produkty, które można zamrozić (pierogi, uszka) również możemy przygotować na początku grudnia. Kwestią indywidualną jest ubieranie choinki. Jedni wolą zacząć wraz z nadejściem grudnia, aby cieszyć się nią jak najdłużej. Dla innych osób to właśnie Wigilia jest dniem, w którym ubiera się choinkę.

Tydzień przed Wigilią 

W tym czasie dobrze jest znaleźć chwilę czasu na ostatnie porządki i zapakowanie prezentów. Z przygotowanego wcześniej ciasta piernikowego możemy zrobić pyszne wypieki.   

Dzień przed Wigilią

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia na dzień przed, to przede wszystkim sporządzenie potraw, które najlepiej smakują świeżo po przyrządzeniu. Przygotuj wszelkiego rodzaju sałatki, ciasta i pieczone mięsa – po zakończeniu nie zapomnij tylko powiedzieć domownikom “Zostaw, to na święta!” – bez tego sezon świąteczny nie będzie otwarty.    

Moje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Szykujesz swoje pierwsze święta w domu? Na pewno towarzyszy Ci wiele stresu, jak i ekscytacji. Chciałbyś, aby wszystko wypadło dobrze i starasz się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Moje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zaczynam od stworzenia listy zakupów i potraw, które chcę przygotować, ilu gości zapraszam oraz dla kogo i jakie prezenty szykuję. Mając wszystko wypunktowane, łatwiej jest się zorganizować. Musisz pamiętać o jednej ważnej rzeczy – nie stresuj się! Na pewno uda Ci się wszystko idealnie zorganizować, zaskakując swoich gości pięknym wystrojem i smacznymi potrawami.

Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia?

Ciekawą tradycją, którą praktykuje się w Wielkiej Brytanii, jest wręczanie każdemu sąsiadowi kartki świątecznej. Wystarczy wypisać życzenia i wrzucić każdemu sąsiadowi taką kartkę do skrzynki pocztowej. Zobaczysz, jak dzięki temu poprawisz im humor. Niestety zwyczaj wysyłania kartek świątecznych zanika i coraz częściej wysyłamy zwykłego SMSa lub maila z życzeniami. Może ten rok to czas, aby zaskoczyć swoich bliskich i wysłać im świąteczne życzenia tradycyjną metodą? 

Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia w kwestii ubraniowej? Najlepiej jest zaplanować i naszykować strój zawczasu, żeby nie biegać w Wigilię w popłochu, na wypadek gdyby okazało się, że bluzka, którą chcieliśmy założyć ma plamę.

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia

Należy jednak pamiętać, że wysprzątany dom i kupowanie prezentów to nie wszystko. W czasie świąt liczy się przede wszystkim spotkanie z bliskimi. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków, robienie ozdób choinkowych czy wspólny rodzinny wyjazd po żywą choinkę – o to tak naprawdę chodzi w święta. Wspólne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są dużo ważniejsze, niż drogie prezenty i suto zastawiony stół.

Kalendarz przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia

Bycie zorganizowanym to dobra cecha, kiedy trzeba coś zaplanować. Szczególnie, kiedy szykujemy święta po raz pierwszy. Aby ułatwić sobie ogarnięcie przedświątecznej gorączki, warto jest zorganizować sobie kalendarz przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Możesz skorzystać z gotowej do pobrania grafiki z planerem, który na pewno ułatwi uporządkowanie spraw około świątecznych. Wesołych Świąt!

Czytaj również

Optymistka, która twardo stąpa po ziemi. Czego nie dopowie, to dośpiewa. Miłośniczka książek, zespołu Queen i ostrych papryczek jalapeño.