Skok na bungee to pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy mowa o sportach ekstremalnych. Gdzie można skoczyć na bungee i ile kosztuje skok na bungee w Polsce? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania.

Ile kosztuje skok na bungee i gdzie można go wykonać?

Ile kosztuje skok na bungee?

Ceny skoków na bungee w Polsce wahają się w granicach 200 – 260 zł w zależności od lokalizacji. Większość firm oferuje również możliwość wykonania zdjęć lub nagrania filmu ze skoku. Taka dodatkowa usługa to zwykle koszt ok. 30-45 zł. Warto się o nią pokusić, by potem na spokojnie móc obejrzeć skok. W trakcie realizacji bowiem emocje są tak ogromne, że często ludzie niewiele z samego skoku pamiętają 🙂

Alternatywą dla skoków na bungee jest Dream Jump. W Polsce znajdziemy kilka punktów, które oferują skoki, ceny wahają się od 80 – 500zł.

O różnicach między Dream Jump i bungee przeczytasz tutaj: Czym różni się Dream Jump od skoku na bungee?

Co wpływa na cenę skoku na bungee?

Na cenę skoku przede wpływają przede wszystkim opłaty operacyjne i zapewnienie standardów bezpieczeństwa. Regularna konserwacja i wymiana lin jest niezbędna. Dodatkowo, w miejscach, w których skoki odbywają się z dźwigu, dodatkowym kosztem są jego przeglądy i ewentualne naprawy. Stałym kosztem dla firm organizujących skoki jest dzierżawa miejsca.

Dodatkowo, na cenę mogą wpływać czynniki takie jak:

 • Lokalizacja: skoki w malowniczych miejscach często kosztują więcej, zwłaszcza w popularnych kurortach turystycznych.
 • Wysokość skoku: z wyższych platform lub mostów cena jest zwykle wyższa, oferując bardziej ekscytujące doświadczenia.
 • Dodatkowo, opcje takie jak zdjęcia czy filmy wideo mogą zwiększyć końcową cenę.

Ceny mogą również różnić się w zależności od pory roku, zwłaszcza w miejscach sezonowych.

Gdzie można skoczyć na bungee?

W Polsce organizatorów skoków i stałych miejsc, gdzie można skoczyć na bungee, wciąż jest niewiele. Stałe obiekty do skoków na bungee zlokalizowane są głównie na terenie większych miast. W znakomitej większości skoki na bungee w Polsce realizowane są ze specjalnie przystosowanych do oddawania skoków żurawi wysokościowych. Obecnie skok na bungee możemy oddać w:

 • Bungee Warszawa – skok z dźwigu o wysokości 90 m, realizowany na terenie Ośrodka Moczydło (skok Dream Jump w Warszawie można zrealizować już za 80zł);
 • Bungee Kraków – skok z dźwigu o wysokości 90 m, realizowany na terenie Klubu Sportowego Grzegórzecki;
 • Bungee Chorzów – skok jest oddawany w Parku Śląskim, z wysokości 90m;
 • Bungee Trójmiasto (Gdańsk) – ekstremalny skok z 90m, na stadionie Energa Gdańsk;
 • Bungee Poznań – skok w punkcie bungee przy ulicy Termalnej, odbywa się z wysokości 90m;
 • Bungee Wrocław – tuż obok wrocławskiego zoo i hali stulecia, skok z dźwigu z wysokości 70m
 • Bungee Zakopane – skok z dźwigu o wysokości 90 m, ustawionego tuż przy Wielkiej Krokwi;
 • Bungee Kielce – skok z dźwigu o wysokości 75 m, realizowany we wsi Tumlin-Podgród, gmina Miedziana Góra, ok. 15 km od Kielc;
 • Bungee Białystok – skok z dźwigu o wysokości 90 m, ustawionego przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sulika;
 • Bungee Oczków – skok z mostu „Wilczy Jar” nad Jeziorem Żywieckim, 25 m lotu;
 • Bungee Milówka – skok z wiaduktu na drodze S-69, 30 m lotu.

Ponadto istnieją firmy, które podróżują po kraju i organizują skoki na bungee wszędzie tam, gdzie odbywają się duże imprezy plenerowe. Często można ich spotkać w miejscowościach turystycznych, na festiwalach, juwenaliach i dniach miast. Wynajmowani są również na imprezy integracyjne i eventy firmowe.

Czy skok na bungee jest bezpieczny?

Skok na bungee, choć dla wielu jest ekstremalnym doświadczeniem, w rzeczywistości jest bardzo bezpieczny, pod warunkiem przestrzegania odpowiednich procedur i korzystania ze sprawdzonego sprzętu. Kluczem do bezpieczeństwa jest wybór renomowanego organizatora skoków, który przestrzega międzynarodowych standardów i dba o regularne kontrolowanie sprzętu. Przeczytaj wpis: Czy skok na bungee jest bezpieczny?

Podsumowanie

Skok na bungee to potężna dawka adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Cena tego typu doświadczenia często może wydawać się wysoka, jednak wspomnienie po skoku pozostaje na długie lata i jest bezcenne 🙂

Zobacz również: TOP 10 najwyższe bungee i Dream Jump na świecie (Polska w czołówce rankingu)

Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.