Szkolenie wstępne pilota motolotni – Toruń

3551

Wstępne szkolenie zapoznawcze na pilota motolotni. Lekcja odbywa się w Toruniu, obejmuje zarówno cześć teoretyczną jak i praktyczną. Lekcja latania motolotnią  jest idealnym rozwiązaniem dla osoby, która marzy, by samodzielnie pilotować statek powietrzny, jednak nie jest do końca przekonana, czy da sobie radę. Na miejscu jest możliwość wykupienia zdjęć i klipu filmowego z realizacji. Czas trwania jest zależny od wybranego wariantu.

Dla kogo szkolenie wstępne na pilota motolotni?

 • dla osoby uwielbiającej atrakcje powietrzne
 • dla każdego, kto lubi adrenalinę
 • dla osoby, która marzy o samodzielnym pilotowaniu motolotni

Przebieg szkolenia

Część teoretyczna

Pilot omówi procedury działania i szkolenia na terenie Toruńskiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego a także zaprezentuje dostępne szkoleniowe statki powietrzne będące w posiadaniu ośrodka. Uczestnik zapozna się z ogólnymi zasadami lotu i ich wykonywaniem, budową motolotni, pozna także podstawową obsługę pokładowych urządzeń i przyrządów wykorzystywanych w czasie lotu. Zostaną omówione przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać.

Część praktyczna

Ten etap rozpocznie się przeglądem przedlotowym, uczestnik zapozna się ze sterami i pokładem motolotni, zostaną omówione procedury i sytuacje awaryjne, procedury: kołowania, od i przylotowe, zajęcie i zwolnienie pasa startu i lądowania, zakończenia lotu i czynności lotniczych. Kolejny etap to lot z instruktorem, który na bieżąco omówi poszczególne elementy lotu oraz skoryguje błędy jednocześnie unikając nieuzasadnionego ryzyka. W trakcie lotu uczestnik będzie miał możliwość sterowania motolotnią samodzielnie pod kontrolą instruktora oraz posłuchać rzeczywistej lotniczej komunikacji radiowej.

Bezpieczeństwo

Nad bezpieczeństwem uczestnika czuwa ekipa pilotów i trenerów, którzy przed każdym startem przeprowadzają teoretyczne szkolenie zapoznawcze, podczas którego przekazują niezbędne wskazówki i zasady realizacji. Loty wykonywane są na certyfikowanym, profesjonalnym sprzęcie i odbywają się tandemowo - nad bezpieczeństwem pasażera czuwa pilot. 

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • podarujesz niecodzienne przeżycie
 • wspomnienia z lotu będą towarzyszyły uczestnikowi przez długi czas
 • podarujesz prezent gotowy do wręczenia
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Czas trwania

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

Produkt nie był jeszcze oceniany

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Lotnisko EPTO w Toruniu ul. 4 Pułku Lotniczego 17

 • Czas trwania

  Zależy od wybranego wariantu.

 • Pogoda

  Opady deszczu, silny wiatr, nagła awaria sprzętu mogą uniemożliwić realizację lotu. W tej sytuacji umówiony zostanie inny dogodny termin lotu.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji mogą pojawić się osoby towarzyszące, które będą obserwowały lot.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny, niekrępujący ruchów strój osłaniający ciało oraz dopasowane obuwie sportowe.

 • Wymagania

  Maksymalna waga obdarowanego to 110 kg. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest obecność opiekuna. Przy realizacji lotów obowiązuje regulamin wykonawcy

 • Informacje dodatkowe

  Rezerwacji należy dokonać z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem. Loty realizowane są od kwietnia do 25 czerwca oraz we wrześniu. W lipcu i sierpniu można w zamian wykonać lot samolotem ultralekkim w Łebie.

Ten produkt nie posiada jeszcze recenzji.


Brak zapisanych pytań do produktu.


Podobne produkty

Social Media
Płatności
product