Lot Paralotnią – Góra Skrzyczne

3551

Lot paralotnią w Szczyrku. Lot swobodny ze startem z Góry Skrzyczne lub Żar w zależności od kierunku i siły wiatru. Widokowy lot paralotnią trwa ok. 10-15 minut w zależności od warunków pogodowych, jednak na realizację całego przedsięwzięcia należy przeznaczyć ok. 2 godzin (wjazd na górę).

Komu można podarować lot paralotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Atrakcja

Widokowy lot paralotnią to źródło niezapomnianych wrażeń. Tylko szybując pod chmurami można doświadczyć poczucia nieograniczonej wolności i zaznać przyjemnego dreszczyku emocji, a oglądane z lotu ptaka górskie krajobrazy z pewnością na długo pozostawią ślad w pamięci.

Czas lotu

Widokowy lot paralotnią trwa ok. 10-15 minut. Paralotnia nie posiada silnika, a długość lotu uzależniona jest od panujących warunków atmosferycznych.

Filmowanie i zdjęcia

Istnieje możliwość filmowania i robienia zdjęć w trakcie lotu, po wcześniejszym uzyskaniu zgody pilota. Ważne by pamiętać o zabezpieczeniu sprzętu przed możliwością upadku, np. za pomocą zakładanego na szyję paska.

Bezpieczeństwo

Widokowe loty paralotniowe w Szczyrku organizuje TOP Szkoła Paralotniowa założona w 2008 r. przez Wojciecha Łuczyńskiego, byłego współwłaściciela i instruktora najstarszej szkoły paralotniowej w Polsce . Razem z nim loty organizuje Zbigniew Gotkiewicz, pilot z ponad 20-letnim doświadczeniem, autor książki “Suma wszystkich błędów w paralotniarstwie”. 

Przed lotem uczestnik odbędzie krótki wstęp teoretyczny, w trakcie którego pozna budowę i zasady funkcjonowania paralotni, a także pozna podstawowe zasady bezpieczeństwa. Na czas lotu uczestnik otrzyma od pilota kask.

Lot w tandemie

Widokowy lot paralotnią jest lotem tandemowym, co oznacza, że realizowany jest na dwumiejscowej paralotni, na której uczestnik zajmuje miejsce pasażera.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do realizacji lotu paralotnią: epilepsja, choroby serca, choroby umysłowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zalecamy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem. 

Widoki

Widokowy lot paralotnią realizowany jest na wysokości ok. 250-300 m nad ziemią. W zależności od kierunku i siły wiatru, lot rozpocznie się z góry Żar lub Skrzyczne. Podczas lotu będzie można podziwiać malownicze górskie krajobrazy Beskidów.

Przebieg atrakcji

 1. Ustalenie terminu realizacji z ok. 14 dniowym wyprzedzeniem i uwzględnieniem warunków pogodowych.
 2. Wjazd na górę, przygotowanie do lotu i szkolenie z zasad bezpieczeństwa.
 3. Widokowy lot paralotnią (ok. 10-15 minut w zależności od warunków pogodowych).
 4. Podsumowanie lotu.
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych.

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Stworzysz możliwość podziwiania malowniczych górskich krajobrazów z lotu ptaka
 • Spełnisz marzenie o podniebnych przygodach
 • Podarujesz piękne wspomnienia i niezapomniane emocje
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

5/5

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - W powietrzu

Kup w zestawie 37 lokalizacji

PrezentMarzeń - W powietrzu349 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Góra Skrzyczne, Szczyrk

 • Czas trwania

  Około 10-15 min, czas lotu może się zmieniać w zależności od panujących warunków pogodowych. Na realizację prosimy zarezerwować około 2 godz. (wjazd na górę).

 • Pogoda

  Pogoda może uniemożliwić realizację prezentu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny, sportowy strój.

 • Wymagania

  Zaleca się rezerwację na 14 dni przed planowaną realizacją przeżycia. Minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Od osób poniżej 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda opiekuna. Maksymalna waga uczestnika to 100kg.

 • Informacje dodatkowe

  Lot realizowany jest w miesiącach maj - październik. Miejsce lotu, czy odbędzie się on z góry Żar czy góry Skrzyczne uzależnione jest od siły i kierunku wiatru, a decyzję o wyborze miejsca podejmuje pilot wykonujący lot.

#Paweł

Ze Skrzycznych mam niesamowite wspomnienia z dzieciństwa, dlatego było cudownie znów zobaczyć te wspaniałe miejsce ;)! Bardzo mi się podobało, dzięki!

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product