Mama utożsamiana jest z osobą, która przez całe życie otacza nas troską, wsparciem, współczuciem i bezgraniczną miłością. Gotowa jest do pomocy o każdej porze dnia i nocy, a niejednokrotnie także do poświęceń godnych podziwu. Specjalnie na jej cześć obchodzimy Dzień Matki, który w Polsce przypada na 26 maja każdego roku.

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Matki

Piękne życzenia dla Mamy

Dzień Matki to tradycyjne święto obchodzone już za czasów starożytnych. Pierwsze obchody tego wyjątkowego dnia w Polsce miały miejsce w okresie przedwojennym – wtedy to nie było stałej daty obchodów, jednakże zawsze miał on miejsce w którąś z majowych niedziel. Podczas wojny Dzień Mamy był niezwykle promowany w Generalnym Gubernatorstwie, zaś po wkroczeniu wojsk radzieckich celebrowanie tego dnia nieco osłabło. Współczesne obchody mają miejsce każdego roku w dniu 26 maja, a z nim nieodłącznie wiążą się składanie życzeń

mama i córka na kanapie trzymają prezent

Ideą obchodzenia Dnia Matki jest okazanie naszym ukochanym mamom szacunku, wdzięczności oraz docenienia za trud włożony w nasze życie. Trudno opisać słowami poświęcenie, które każdego dnia było rutyną dla naszych mam, szczególnie podczas pierwszych miesięcy życia. Jednak ciepłe słowa i wyjątkowe życzenia prosto z serca są jak najbardziej wskazane. Czy wyjątkowe momenty muszą być pełne doniosłych elaboratów? Absolutnie nie – nawet najprostsze “dziękuję” wypowiedziane z uśmiechem i w szczerości serca sprawiają, że życzenia stają się wyjątkowe.

Krótkie życzenia na Dzień Mamy do wysłania na messenger lub SMS

W dzisiejszych czasach, kiedy życie pędzi, a technologia daje nam możliwości komunikacji na odległość, warto pamiętać o wyrażaniu uczuć w prosty i szybki sposób. Dzień Mamy to idealna okazja, by pokazać jak bardzo jest dla nas ważna, nawet jeśli nie możemy być z nią osobiście. Poniżej znajdziesz inspiracje do krótkich życzeń, które możesz wysłać przez komunikatory internetowe lub SMS i sprawić, że ten dzień będzie dla niej wyjątkowy.

Zdrowia, pomyślności, błogosławieństw z Nieba abyś miała mamo wszystko, czego Ci trzeba!

***

Droga Mamo, na swój wspaniały dzień przyjmij proszę ode mnie życzenia. Aby spełniły się Twoje marzenia, abyś była radosna i szczęśliwa, by choroby i smutek omijały Cię z daleka.

***

Jakie to szczęście, że mam Ciebie. Że uśmiech wita mnie Twój co rano. Że tyle przypomnień i czułej troski masz co dzień o mnie.

***

W dniu Twojego święta życzę Ci wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia i szczęścia. Dziękuję za trud włożony w Twoją miłość i nasze wspólne chwile!

***
Dziś obchodzimy Twój wyjątkowy dzień, Mamo! Niech każda chwila dzisiaj będzie pełna miłości i radości, tak jak te chwile, które mi dałaś.

***
Dziękuję Ci, Mamo, za wszystko, co dla mnie zrobiłaś. W tym wyjątkowym dniu pragnę Ci podziękować za wszystkie te lata pełne troski i miłości. Jesteś moją inspiracją i najlepszą mamą pod słońcem!

***
Na Dzień Mamy życzę Ci, aby każdy nowy dzień przynosił Ci uśmiech tak piękny, jak ten, który Ty dajesz mi każdego dnia.

***
W tym wyjątkowym dniu pragnę Cię zapewnić, że jesteś dla mnie jedną z najważniejszych osób. Życzę Ci wszystkiego najlepszego!

Wierszyki na Dzień Mamy – czego możemy życzyć mamom?

Każdy, kto uczęszczał do przedszkola, z pewnością pamięta przygotowania do obchodów Dnia Matki. Stres, nerwy, emocje towarzyszące wokół 26 maja brały się z chęci jak najlepszego zaprezentowania się. Każde dziecko miało wówczas przydzieloną rolę – jedni odpowiadali za śpiewanie, inni za scenki artystyczne, a jeszcze inni za mówienie wierszy. To właśnie ta recytacja stanowiła dla wielu kwintesencję święta wszystkich mam, którą z ogromnym uśmiechem wspomina się po latach. 

Wierszyki po dziś dzień stanowią radosną i wesoła formę składania życzeń na Dzień Matki, którą praktykują tak młodsi, jak i starsi. Przygotowaliśmy kilka pomysłów, które z powodzeniem można wykorzystać podczas spotkania z mamą w tym wyjątkowym dniu.

Dziękuję za to wszystko,
Czym dobroć jest na ziemi.
Że Jesteś najważniejsza,
I tego nikt nie zmieni.
Że jeden dzień najpiękniej
W mym sercu jaśnieć musi:
Dla jednych to Dzień Matki,
A dla mnie Dzień Mamusi.

***

Raz tylko w roku jest „Dzień Matki”,
choć mamusiom co dzień należą się kwiatki.
czerwonej róży pączek na dobrego dnia początek.
Puszyste żonkile na wspaniałe chwile.
Fiołeczki małe na zdrowie doskonałe.
Leśne konwalie na szczęście trwałe!

***

Mamusiu najmilsza, co masz dobre ręce,
całuję je dzisiaj w serdecznej podzięce.
Przyjmij, z serca płynące życzenia:
dobrego zdrowia, radości i marzeń spełnienia.
Dziękuję Ci mamo za serca pogodę,

A kiedy dorosnę to Cię nie zawiodę.

Śmieszne życzenia na Dzień Mamy

26 maja to radosny dzień, pełen szczęścia i pogody ducha. Cieszymy się, że tak wspaniała osoba była i jest z nami na co dzień. Nierzadko ten wesoły nastrój objawia się zabawnymi opowieściami, które umilają spotkanie. Skoro wszyscy przejawiają taką pogodę ducha, dlaczego nie podtrzymać jej śmiesznymi życzeniami? Dodanie anegdotki, której bohaterem jest mama z pewnością wywoła salwę śmiechu. 

Nawet jeśli nie mamy takich historii w zanadrzu lub nie możemy sobie przypomnieć żadnej sytuacji, to możemy wymyślić uniwersalne życzenia z nutką humoru. Nawet jeśli mama nie należy do osób z dystansem do świata, można wymyślić życzenia, które będą i zabawne i nie stworzą poczucia obśmiewania. Przykłady zostawiamy Wam do swobodnego wykorzystywania.

Ja Ci nie dam, Mamo, gwiazdki z nieba, bo Ci wcale gwiazdki nie potrzeba.
Ja Ci nie dam, Mamo, krokodyla, bo on wcale życia nie umila.
I nie kupię Ci nowego kosmetyku, bo ich przecież na półeczce masz bez liku. I
nie kupię Ci sukienki ani futra, ale za to…. Za to już od jutra:
Bardzo czule i serdecznie Cię przytulę,
Chrzan Ci zetrę i posiekam Ci cebulę,
Swój pokój posprzątam zupełnie sam,
a wieczorem, na dobranoc, buzi Ci dam. 

***

Dużo Mamie mówić miałem – lecz gdy biegłem zapomniałem.
Więc Mamusiu nadstaw uszka i posłuchaj mojego serduszka.
Niech Ci powie jego bicie, że ja kocham Cię nad życie!

***

Ty mnie urodziłaś, piersią wykarmiłaś,
dałaś mi swe serce i kotlety w panierce.
Ty mnie obejmujesz i w czółko całujesz,
kiedy jest mi źle lub gdy płakać mi się chce.
Za to Ci serdecznie dziękuję
I w policzek Cię miło całuję.

Poważne życzenia na Dzień Matki

Część mam woli obchodzić swój dzień w sposób poważny, bez przesadnego świętowania i radosnego żartowania. Nie ma w tym nic dziwnego – niekiedy jest to kwestia upodobań i charakteru. Czasem też powód może być nieco inny – złe samopoczucie, przeżywanie żałoby czy innych smutnych chwil. Tym bardziej powinniśmy odwiedzić mamę, jeśli mamy świadomość, że dzieje się w jej życiu coś przykrego. Szanując jednak powagę nastroju, warto powstrzymać się od usilnego rozweselania drugiej osoby, a radosne i śmieszne życzenia dla mamy wymienić na poważne, lecz równie piękne słowa.

Zdajemy sobie sprawę, że wymyślenie stonowanych i wyważonych życzeń może być trudne. Prezentujemy poniżej kilka przykładów, które wyrażą ogrom wdzięczności, a jednocześnie pozwolą uszanować powagę sytuacji.

Z okazji Dnia Mamy chcę Ci podziękować z całego serca za troskę, miłość i zrozumienie, jakich doświadczam każdego dnia. Nigdy nie zdołam podziękować Ci za cały trud, jaki włożyłaś w moje wychowanie i funkcjonowanie naszej rodziny. Jesteś najważniejsza w moim życiu i zawsze będę Cię kochać!

***

W ten piękny Dzień Matki chcę złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia Mamo – długich lat w zdrowiu, szczęściu, spełnienia wszystkich marzeń i cudownych chwil w życiu. Kocham Cię Mamo!

***

Kochana Mamo! Dziękuję za każde spędzone z Tobą chwile, za pokazywanie mi świata i wychowanie. Kocham Cię za wszystko co dla mnie robisz, a najbardziej za to, że po prostu jesteś. Z okazji Twojego święta życzę Ci dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń i sukcesów.

Piękne i wzruszające życzenia na Dzień Matki

Rola mamy w życiu każdego z nas jest nieprzeceniona – pełna poświęceń i wyrzeczeń. To ona wstawała w nocy po kilka razy i reagowała na każdy płacz, pocieszała, gdy zdarzyła się krzywda lub dopadło złe samopoczucie. To ona uczyła chodzić, karmiła , dbała, aby nie było zimno. Wszystkie te obrazki i wspomnienia tworzą wzruszający portret matki i najlepszej przyjaciółki, która dla Ciebie zrobiłaby wszystko. 

To poświęcenie warto docenić poprzez wzruszające i piękne życzenia na Dzień Matki, przy których uronienie łez nie będzie wstydem. Poniżej zostawiamy kilka propozycji, które z pewnością chwycą za serce niejedną osobę.

Mamo, Ty mnie urodziłaś, Ty mnie wychowałaś,
Ty razem ze mną w chwilach smutku płakałaś.

Cieszyłaś się ze mną, gdy ja się cieszyłem,
Leczyłaś mi rany, gdy ja się skaleczyłem.
Bawiłaś się ze mną rano i wieczorem,
Byłaś dla mnie opiekunem i stróżem aniołem.
Dziękuję Ci za to, że się o mnie troszczyłaś
I w każdej chwili przy mnie byłaś.

***

Któż nad moją kołyską
czuwał nieraz w noc ciemną?
Któż gorąco się modląc
łzy wylewał nade mną?
Kto strzegł pierwszych mych kroków
gdy się chwiała dziecina?
Tyś była, Ty zawsze
moja Matko jedyna!

***

Żadne słowa nie oddadzą tego, kim dla mnie jesteś.
Żaden płomień nie strawi mego do Ciebie uczucia.
Żaden człowiek nie zrobi dla mnie tyle, ile Ty dla mnie zrobiłaś. 

Kocham Cię Mamo.

Co podarować z okazji Dnia Mamy? Pomysły na prezent na Dzień Matki

Dla wielu osób, które składają życzenia, standardem jest wręczanie drobnego prezentu na Dzień Matki, który wywoła uśmiech na twarzy. Młodsze dzieci bardzo często wykonują laurki, śpiewają lub recytują wierszyk, a przedszkola i szkoły podstawowe organizują przepięknie wystawiane spektakle z udziałem pociech. Czasami jednak nasza wdzięczność jest tak duża, że chcemy postawić na coś nietypowego, wyjątkowego. Przez to wręczanie bukietu kwiatków czy bombonierka ze słodyczami przestają być atrakcyjnym pomysłem. Jeżeli chcecie sprawić prezent marzeń swoim mamom, zostawiamy Wam dziesięć godnych uwagi pomysłów, które doceni każda kobieta, niezależnie od swoich preferencji czy wieku:

  • Masaż relaksacyjny – odrobina wytchnienia i relaksu pośród zabiegania i codziennych obowiązków;

  • Kurs sushi – praktyczne zajęcia pozwolą w ciekawy i smaczny sposób poszerzyć horyzonty kulinarne;

  • Manicure hybrydowy – wyjątkowo piękna i niezawodna ozdoba dłoni, która przyozdobi nawet najbardziej zapracowane ręce;

  • Zestaw prezentowy – jeśli chcesz pozostawić swojej mamie możliwość wyboru jednej z kilku wspaniałych atrakcji;
Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym nic nie daje :)