Zarówno Dzień Babci jak i Dzień Dziadka to świeckie święta rodzinne, które są hucznie obchodzone nie tylko w Polsce. To wyjątkowe wydarzenie w roku, ponieważ wszystkich szkołach, przedszkolach i innych instytucjach organizowane są przedstawienia artystyczne i spotkania W czasie ich trwania wnuczęta prezentują swoje umiejętności składając życzenia, wręczając laurki oraz prezenty na Dzień Dziadka i Dzień Babci. To niezwykle ważny i wzruszający dzień, w którym możemy uszczęśliwić osobę, która dba o nas każdego dnia, wspiera na każdym kroku, a także pomaga w realizacji celów i najskrytszych pragnień.

Życzenia z okazji Dnia Dziadka

Dziadek to wspaniały przyjaciel, życiowy kompan, a przede wszystkim skarbnica wiedzy i historii, które pomagają iść przez życie ze swego rodzaju morałem i przestrogami. Przy okazji Dnia Dziadka, jeszcze mocniej doceniamy wszelką pomoc i ciepło, które od nich otrzymujemy. Więź, jaka łączy pokolenia jest niezwykła i potrafi wzruszyć nawet największych twardzieli.

Dzień Dziadka jest obchodzony 22 stycznia. To szczególny moment, w którym mamy okazję by pokazać ukochanemu dziadkowi jak wiele dla nas znaczy i jak bardzo jesteśmy mu wdzięczni za cały trud włożony w opiekę nad nami oraz wychowanie. Dobrze dobrane życzenia na dzień dziadka to świetny sposób na wyrażenie uczuć i przekazanie tego, co dla nas najważniejsze.

Dzień dziadka

Historia Dnia Dziadka

O święcie dziadków pomyślano dopiero w 1978, które to święto miało przyłączyć się do Dnia Babci. W roku 1981 oficjalnie potwierdzono i zapisano w kalendarzu, że Dzień Dziadka będzie przypadał na 22 stycznia i po dziś dzień, właśnie ta data obowiązuje. Święto mężczyzn o platynowych włosach przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych, tam święto babci i dziadka nie jest podzielone na dwa dni, a świętuje się je wspólnie. Ten dzień nazywany jest tam Narodowym Świętem Dziadków, celebrowany jest bardzo hucznie w wielu instytucjach wychowawczych. Ma również swój własny hymn: „A Song For A Grandma and Grandpa”, oraz symbol – niezapominajkę. W USA oraz Kanadzie jest to święto ruchome, przypadające na pierwszy poniedziałek września.

Życzenia dla dziadka

Składając życzenia na dzień dziadka warto zadbać o to, by były one wyjątkowe i dostosowane do jego charakteru i upodobań, ponieważ właśnie wtedy mają moc, która trafia prosto w serce. Pandemia koronawirusa uniemożliwia składanie życzeń osobiście, co nieco ogranicza nam możliwość wspólnego celebrowania tego święta. Dzięki specjalnie przygotowanym życzeniom dla dziadka jesteśmy w stanie wyrazić uczucia i emocje poprzez przekazanie ich w ciekawy sposób.

Nie musimy martwić się, kiedy nie wiemy do końca w jaki sposób ująć w słowa to, co chcemy wyrazić, ponieważ metod na złożenie oryginalnych i trafionych życzeń jest mnóstwo. Wzruszające wierszyki dla dziadka sprawdzą się wtedy, kiedy nasz bliski jest wrażliwy i sentymentalny. Ciepłe słowa, które chwytają za serce pozostaną w pamięci na długi czas. Śmieszne życzenia na dzień dziadka będą świetnym rozwiązaniem dla osoby, która uwielbia żarty i zabawne wierszyki. Idealne życzenia dla dziadka sprawią wiele radości nawet w przypadku, gdy nie możesz złożyć ich osobiście lub dzielą was tysiące kilometrów.

Życzenia na dzień dziadka

Wierszyk dla dziadka – czego życzyć?

Przygotowując oryginalne życzenia dla dziadka warto zastanowić się, czego chcielibyśmy życzyć ukochanemu mężczyźnie. Z pewnością na pierwszym miejscu powinno znaleźć się zdrowie i siły. Umożliwią one wspólne przeżywanie przygód i zdobywanie coraz to nowych doświadczeń z wnuczętami. Wszelkie troski, zmartwienia i stresujące momenty niech odejdą w niepamięć i ustąpią miejsca nowym, pięknym wspomnieniom, ponieważ każdy troskliwy dziadek zasługuje na spokój i harmonię. Oczywiście chcemy jak najczęściej widzieć uśmiech na twarzy naszego dziadka. Życzmy mu więc radości i pociechy z każdego nadchodzącego dnia. Pamiętajmy, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Jeśli nasz dziadek jest marzycielem, należy życzyć mu, by jak najczęściej osiągał wyznaczony cel i dążył do realizacji swoich najskrytszych pragnień.

Życzenia na Dzień Dziadka

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy życzenia z okazji Dnia Dziadka. Przedstawiamy je w różnych formach, by było z czego wybierać. Warto skorzystać z takich gotowych życzeń, gdy nie wiemy jak odpowiednio ubrać w słowa nasze myśli i to, co chcemy przekazać ukochanemu dziadkowi. Gotowe życzenia na Dzień Dziadka możesz wykorzystać w całości lub potraktować jako inspirację do ułożenia własnych. W wersji pośredniej możesz też wykorzystać tylko jakiś ich fragment i dopisać do niego coś od siebie. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas propozycje ułatwią Ci złożenie trafionych życzeń na Dzień Dziadka, tak aby wywołały one uśmiech na jego twarzy i pozostawiły po sobie piękne, wzruszające wspomnienia.

Wiersz na Dzień Dziadka

Rymowane życzenia dla dziadka wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla przedszkolaków. Wręcz przeciwnie! Możemy posłużyć się nimi nawet jako dorośli, żeby przywołać u dziadka wspomnienia chwil, kiedy jego wnuki były jeszcze małymi dziećmi. Wiersz na Dzień Dziadka może być więc piękną, sentymentalną podróżą, a przy okazji łatwiej też go zapamiętać, jeśli zdecydujesz się wyrecytować wierszyk dla dziadka z pamięci jak za dawnych lat.

*****

Dzisiaj mamy Święto Dziadka, okazja to niezwykle rzadka.
Ja Dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę.
Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie.
To naprawdę trzeba przyznać, Dziadek fajny jest mężczyzna.
Kiedy Dzień Dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam.
Bądź zdrów dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami!

*****

Kochany Dziadku – zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w domu jest fajnie:
i w deszczu i w słotę, w smutku, w radości,
wspierasz i uczysz życia w miłości.
Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,
skromny bukiecik kwiatów darować.

*****

Ty, Dziadziusiu, dobrze wiesz,
czego wnuk Ci życzy:
zdrowia, skarbów, jakich chcesz,
szczęścia i słodyczy.
Niechaj dziadzio mój jedyny
żyje długo i przyjemnie,
niech mu w szczęściu mkną godziny
i niech ma pociechę ze mnie.

*****

Dziś Dzień Dziadka,
okazja ta niezwykle rzadka!
Ja całusy i życzenia
chcę Ci złożyć w oku mgnienia!
Żebyś zawsze był szczęśliwy,
pogodny i żartobliwy.
Gorące życzenia i pozdrowienia
składa wnuczka nie do zastąpienia.
Zdrowia szczęścia i radości,
w życiu samych pomyślności!

*****

Ty coś przepracował pół wieku bez mała,
gdy od trosk posiwiała Ci srebrem głowa cała.
Dziadziusiu nasz drogi! Przyjm dziś od nas wnuków życzenia:
Niech szczęście wszystkie życia dni Ci opromienia!
My Twoje wnuczki i wnuki
z życia Twojego czerpiemy nauki.
Tak bardzo Cię Dziadziu kochamy!
U Twych kolan dary dziś składamy!

Wzruszające wierszyki dla dziadka

Bliskie relacje wnuczka z dziadkiem potrafią być źródłem prawdziwych wzruszeń. Jeśli więc i Ciebie łączy z dziadkiem wyjątkowa więź, warto przygotować dla niego równie wyjątkowe życzenia. Wzruszające wierszyki dla dziadka z pewnością sprawią, że zrobi mu się ciepło na sercu i będzie do nich często wracał. 

Chciałbym dziś, Dziadku drogi,
w radość zmienić wszystkie troski Twoje.
Szczerą modlitwą wyprosić u Boga
słodką nagrodę za Twój trud i znoje.
I wszystkie smutki w radość zamienić,
w Dniu Dziadka słońcem Cię opromienić.,br> I na Twe usta sprowadzić uśmiechy,
abyś doczekał się z wnucząt pociechy!

*******

Dziadziu miły, Dziadziu drogi
żyj szczęśliwie i wesoło
nie znaj nigdy doli srogiej,
spokój niech Twe wieńczy czoło.
Niech Twe dzionki słodko płyną
Pełne szczęścia i nadziei
Tobie, mój kochany dziadku,
życzę zdrowia i dostatku.

Śmieszne życzenia na Dzień Dziadka

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć też propozycji na śmieszne życzenia na Dzień Dziadka. W końcu dziadkowie często mają poczucie humoru, a nic nie sprawia wnuczkom takiej radości jak uśmiech na twarzy ukochanego dziadka. Poniżej znajdziesz propozycje humorystycznych życzeń na dziadka, które z pewnością poprawią mu nastrój na resztę dnia.

Dziadku, Dziadku czy to Ty?
Coś na Twojej głowie lśni.
To korona!
Słowo daję, przecież znam korony z bajek!
Czy to fotel?
Ależ skąd! To nie fotel tylko tron.
Dziadku, Dziadku jesteś królem!
Pytasz, co to za zagadka…
To po prostu święto dziadka!

*******

Dzisiaj Dziadku nie psocimy,
tylko dobrze Ci życzymy.
Ty wybronisz nas od draki
bośmy małe rozrabiaki.
Całujemy Cię serdecznie,
żyj nam Dziadku długowiecznie!

*******

Krótki mój wierszyk i mowa krótka,
bo jestem dziadku bardzo malutka.
Kiedy urosnę, dziadku jedyny,
będę Ci życzyć przez dwie godziny.
A teraz tylko te słówka powiem,
niech Bóg dziadziunia obdarzy zdrowiem,
niech dziadzio drogi żyje wiek cały,
i wciąż pamięta o wnusi małej.

Krótkie życzenia dla dziadka

Ładne i serdeczne życzenia wcale nie muszą być długie. Czasem wystarczy ledwie kilka słów, żeby oddać uczucie, jakim darzymy bliską osobę. Krótkie życzenia dla dziadka doskonale sprawdzą się też do zapisania na własnoręcznie wykonanej laurce, okolicznościowej kartce czy dołączone na bileciku do prezentu z okazji Dnia Dziadka. Poniżej znajdziesz kilka wybranych przez nas propozycji.

Dziadku Ty mnie życia uczyłeś,
wszystko co miałeś mi poświęciłeś,
nikt nie ofiaruje nigdy mi więcej,
dziś Ci więc daję serce w podzięce.

********

Kochany Dziadku,
Los ręką do darów szczodrą
niech szczęścia da Ci kwiat
za Twoje trudy i dobroć,
którą rozjaśniasz świat

********

Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,
Jak najmniej kłopotów i wiele radości!
Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania,
Tylko miękki fotel i coś do chrupania. 

Prezenty z okazji Dnia Dziadka

Na Prezentmarzeń znajdziesz setki oryginalnych prezentów na Dzień Dziadka – bo marzenia można spełniać w każdym wieku!

Monika, zwana również Aurelią, to copywriter z prawdziwego zdarzenia. Potrafi każdy niemal temat rozgryźć opisując aspekty znane tylko profesjonalistom. Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych, cuda wymagają jedynie dłuższego oczekiwania.