Dziesiąta rocznica ślubu to tak zwane cynowe lub aluminiowe gody. Nazwy te w teorii odnoszą się do trwałości związku, stąd w nazewnictwie królują różne materiały. Dziesięć lat razem stanowi już pewien poważny staż i warto w taki dzień zadbać o wyjątkową oprawę. Znaczenie ma tutaj nie tylko samo przyjęcie czy prezent na 10 rocznicę ślubu. Ważną rolę odgrywają bowiem również życzenia. Sprawdź nasze pomysły na życzenia na 10 rocznicę ślubu i spraw bliskim jeszcze więcej radości.  

Życzenia na 10 rocznicę ślubu

Dziesiąta rocznica ślubu to ważne wydarzenie nie tylko dla współmałżonków, ale też ich dzieci, rodziców i innych bliskich osób. Dla nich wszystkich ważne jest szczęście jubilatów, a dzień rocznicy do doskonały moment, żeby im o tym przypomnieć. Jeżeli zdecydujesz się podarować swoim bliskim jakiś prezent, pamiętaj o dołączeniu do niego odpowiednich życzeń na 10 rocznicę ślubu. Mamy świadomość, że nie każdy potrafi pisać piękne wiersze, a czasami nawet złożenie kilku eleganckich zdań potrafi sprawić nie lada problem. Dlatego możesz śmiało skorzystać z gotowych propozycji życzeń, które dla Ciebie wybraliśmy. Ciepłe słowa i zamknięte w nich emocje, pomogą zatrzymać wspomnienia tego wspaniałego dnia i sprawią, że będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy.

Kolacja dla dwojga
Skok na bungee
Romantyczny weekend dla dwojga
życzenia na 10 rocznicę ślubu

Najpiękniejsze życzenia z okazji 10 rocznicy ślubu

Najpiękniejsze życzenia z okazji 10 rocznicy ślubu to takie, które płyną prosto z serca. Możesz chwycić za pióro i spróbować samodzielnie przelać na papier uczucia, które chcesz przekazać swoim bliskim lub też wykorzystać jedne z życzeń zamieszczonych poniżej.

Z okazji 10 rocznicy ślubu przesyłamy najserdeczniejsze życzenia: miłości z roku na rok coraz dojrzalszej, rozumienia się bez słów, wielu wspólnych życiowych gór do zdobycia, mnóstwa zrealizowanych marzeń. Aby Wasze dzieci, gdy dorosną tworzyły swoje związki na Wasz wzór. 

*******

Z okazji 10 rocznicy ślubu życzę Wam, aby Wasza miłość była zawsze tak gorąca, jak podczas składania sobie przysięgi. Byście zawsze patrzyli na siebie tak, jak na początku i byli dla siebie podporą oraz by każde z Was uważało drugą osobę za tą lepszą połowę. Niech Wam się wiedzie jak najlepiej!

*******

Dzisiaj jest Wasze wspólne święto – obchodzicie 10 rocznicę ślubu, jednego z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu. Pielęgnujcie Waszą miłość i dbajcie o nią, by mogła trwać wiecznie.

Śmieszne życzenia na 10 rocznicę ślubu

Osoby z poczuciem humoru i odrobiną dystansu do siebie z pewnością docenią życzenia stworzone z przymrużeniem oka. Śmieszne życzenia na 10 rocznicę ślubu wprawią jubilatów w dobry nastrój i przywołają uśmiech na ich twarzach za każdym razem, kiedy będą do nich wracać.

Małżeństwo to nie kara
I kocha się bez trudu
Przyjmijcie Drodzy życzenia
Na 10 rocznicę ślubu 

*******

Idźcie śmiało przez życie,
miejcie wesołe minki,
łapcie szczęście za ogon
i duście jak cytrynki.
Wszystkiego najlepszego z okazji 10 rocznicy ślubu!  

*******

Kochana … z okazji 10 rocznicy ślubu życzę Ci, żeby bajki z dzieciństwa nie stały się rzeczywistością: żeby mąż nie wspinał się do domu po Twoich włosach, żeby teściowa nie wręczała Ci zatrutych jabłek, żebyś nie gubiła bucików i żeby Twój mąż nie kłamał jak Pinokio! 

Najpiękniejsze życzenia na 10 rocznicę ślubu

W składaniu życzeń nie chodzi o wyklepanie wyuczonej formułki.  Chodzi o wyrażenie uczuć i przekazanie emocji, do których jubilaci będą chcieli wracać. Poznaj nasze inspiracje na najpiękniejsze życzenia na 10 rocznicę ślubu i zaskocz bliskich życzeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci.

W 10. rocznicę ślubu! życzymy Wam, aby płomień Waszej miłości nigdy nie słabnął, a Wasze dzieci chowały się szczęśliwie w jego cieple i blasku.

*******

Niech Wasza 10 rocznica będzie okazją do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu waszego małżeństwa. To czas zarezerwowany na wspomnienia radosnych chwil oraz rozwiązanych problemów. Czas podziękowania Bogu za rozwój Waszej miłości i trwałości waszego małżeństwa. 

*******

W tak pięknym dniu, jakim jest 10. Rocznica Waszego Ślubu, życzymy Wam wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci oraz doczekania w zdrowiu i dostatku Złotych Godów.

Oryginalne życzenia na 10 rocznicę ślubu

Słowa mają wielką moc i warto o tym pamiętać przygotowując życzenia dla bliskiej osoby. Oklepane zwroty, nawet wypowiadane szczerze i prosto z serca, nie sprawią większej radości, a już na pewno nie zapadną w pamięć. Dlatego włóż odrobinę wysiłku w przygotowania i oprócz niezapomnianego prezentu, wybierz też oryginalne życzenia na 10 rocznicę ślubu.

Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu, i szczyptą soli.
I tym co raduje i tym co boli.
Cały czas razem, w miłości rozkwicie.
Gdy ku jesieni skieruje Was życie.
Wszystkiego, co najpiękniejsze z okazji 10. rocznicy ślubu życzą …

*******

Z okazji 10 rocznicy ślubu życzymy Wam:
Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,
Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się zbyt dalekie,
Pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,
Wiary, która dodaje oparcie, kiedy bezradność przerasta. 

*******

Dziś obchodzicie cynowe gody,
niech w Waszym domu nie zabraknie nigdy
miłości i zgody.

Wiersze na 10 rocznicę ślubu

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć też łatwych do zapamiętania rymowanek. Wiersze na 10 rocznicę ślubu można wyrecytować lub zapisać na ozdobnej kartce okolicznościowej lub dołączyć na bileciku do prezentu. W każdej formie z pewnością sprawią jubilatom tyle samo radości. 

10. Rocznica Ślubu to ważna chwila,
niech będzie dla Was bardzo miła.
Pragnę więc złożyć szczere życzenia:
miłości, zdrowia i powodzenia.
A każdy rok razem spędzony
niech będzie piękny i wymarzony.

*******

Na drodze życia są światła i mroki:
raz szczęście jasne, raz smutek głęboki.
Ale gdy razem idzie się we dwoje,
łatwiej się znosi nawet ciężkie znoje.
Najserdeczniejsze życzenia z okazji 10 rocznicy ślubu! 

******

Pamięć szczęśliwych minionych dni,
jak perła w koronie życia lśni,
łaska Boża niech dzień jubileuszu Waszego opromieni,
a błogosławieństwo Boże każdy smutek w radość zmieni!

W dniu 10. rocznicy ślubu życzymy Wam, aby dobry Bóg miał Was w opiece i błogosławił Wam na dalsze lata małżeństwa.

Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.