Grudzień to miesiąc obfitujący w wyjątkowe święta, które są idealnym pretekstem do obdarowywania bliskich i spędzania z nimi czasu. Nic dziwnego, że dla wielu osób to właśnie czas świąt jest tym ukochanym momentem roku, kiedy wokół panuje magiczna atmosfera pełna czułości, niespodzianek i cudownych podarków. Mikołajki można nazwać przedsmakiem świąt, gdyż obchodzimy je na początku grudnia i wtedy zazwyczaj obdarowujemy się drobiazgami, takimi jak ciepłe swetry, kolorowe skarpetki czy ulubione książki. Prezenty to jednak nie wszystko – warto zadbać też o ciekawą warstwę liryczną, kiedy wręczamy ukochanej osobie prezent. Jeśli szukasz pomysłu na życzenia na mikołajki dla dziewczyny, sprawdź nasze propozycje! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka gotowych sugestii, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Życzenia mikołajkowe dla dziewczyny

Szukasz życzeń świątecznych dla bliskich?
Zobacz katalog Życzeń Bożonarodzeniowych

Po co składamy życzenia?

Gotowe życzenia dla Niej

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo gotowych życzeń na różne okazje: urodziny, rocznice czy święta. Wiele osób korzysta z takich formułek i nie ma w tym nic złego – zwłaszcza jeśli udało Ci się znaleźć życzenia świetnie pasujące do bliskiej Ci osoby, które dobrze wyrażają w słowach to, czego nie potrafiłeś nazwać. Sztuka pisania i przemawiania nie należy w końcu do najłatwiejszych. Takie gotowe życzenia na mikołaja możesz zapisać na bileciku dołączonym do prezentu albo dyskretnie wrzucić je do pralinek, aby zaskoczyć bliską Ci osobę. Warto też spróbować napisać życzenia dla dziewczyny swoimi słowami – nawet jeśli nie będą tak piękne i porywające jak gotowe formułki, Twoja ukochana z pewnością doceni Twoje starania.

Zwięzłe życzenia na mikołaja dla dziewczyny

Zwięzłe życzenia dla dziewczyny

To oczywiste, że nie każdy z nas musi być rozgadany i charyzmatyczny. Co więcej – zdecydowana większość z nas poczuje się bardziej komfortowo, gdy powie zwięźle to, co chce wyrazić. Dla tych osób zwięzłe życzenia na mikołaja dla dziewczyny będą strzałem w dziesiątkę. Będą trochę dłuższe i bardziej oryginalne od sztampowych „wesołych świąt”, a jednocześnie dasz radę nauczyć się ich na pamięć. Oto nasze propozycje.

Świętego w kominie,
prezentów po szyję,
zielonej choinki,
prezentów trzy skrzynki!

***

Gdy gwiazdki świecą na niebie,
Mikołaj leci do Ciebie,
by dać Ci piękne prezenty
i przesłać uśmiech swój święty.

***

Niech Mikołaj przyniesie Ci
pełen worek szczęścia
i pociechy dla serca!

Śmieszne życzenia mikołajkowe dla dziewczyny

Śmieszne życzenia dla dziewczyny

Twoja dziewczyna ma świetne poczucie humoru i chciałbyś jej zaimponować dobrze przygotowanymi życzeniami mikołajkowymi? Nic prostszego – w sieci znajdziesz mnóstwo propozycji śmiesznych wierszyków lub życzeń na tę okazję. Takie życzenia to świetny wybór, gdyż święta wcale nie muszą być melancholijne; czas spędzany w otoczeniu rodziny i bliskich nam osób powinien być przede wszystkim radosny, a także wolny od wszelkich trosk. Składając zabawne życzenia na mikołajki dla dziewczyny, z pewnością dołożysz swoją cegiełkę do zbudowania miłej, pełnej uśmiechów atmosfery. Jeśli masz w sobie pewną dozę kreatywności i poczucia humoru, możesz spróbować swoich sił w napisaniu krótkiej, śmiesznej rymowanki. Jeśli jednak nie czujesz się najlepiej w takiej roli, możesz skorzystać z naszych propozycji!

Mikołaja z długą brodą,
Gości z procentową wodą,
Chłopaka przystojnego w prezencie,
Prostej drogi na zakręcie.

***

Już Mikołaj grzeje sanie,
Czego pragniesz, niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Dziadek może spełnić.
Pięknych i radosnych świąt życzy Twój ukochany.

***

Gdy Mikołaj Cię ominie,
zrób na wieczór smutną minę,
bo to obowiązek Świętych,
by przynosić nam prezenty!

***

Idą święta, widać gości –
Wydłub z karpia wszystkie ości.
Powyjadaj z barszczu uszy.
A gdy Cię za bardzo suszy,
Siądź wygodnie z butlą wina,
I obejrzyj dziś ze mną… Kevina!

***

Tysiąca choinek w lesie,
prezentów ile Mikołaj uniesie.
Bałwana ze śniegu,
mniej życia w biegu!

Romantyczne życzenia na mikołajki

Romantyczne życzenia na mikołajki

Mikołajki to nie tylko czas obdarowywania bliskich, ale też świetna okazja do wyznania komuś swoich uczuć. Atmosfera świąt jest na tyle magiczna, że wielu mężczyzn planuje nawet romantyczne oświadczyny w tym czasie! Jeśli zatem jest coś, co chciałbyś powiedzieć swojej ukochanej, Mikołajki mogą być ku temu idealną okazją. Nawet jeśli jesteś w związku z długoletnim stażem, zawsze warto podkreślić swoje uczucia wobec ukochanej podczas wręczania podarku – dzięki temu oboje poczujecie wyjątkową więź, a okres świąt stanie się dla was jeszcze bardziej radosny. Romantyczne życzenia mikołajkowe dla dziewczyny idealnie sprawdzą się na taką okazję. Warto jednak się upewnić, że prezent, który wręczysz ukochanej, również będzie utrzymany w takim tonie! 

Gdy pierwszą gwiazdkę zobaczysz na niebie,
pomyśl o mnie, bardzo proszę Ciebie,
bo ja w ten magiczny czas
nigdy nie zapomnę o miłości w nas!

***

Jesteś Gwiazdką, która rozświetla szare dni,
rozbudza uśmiech, gdy smutno mi,
to Ty tworzysz mój świat, będąc obok mnie, pozbawiasz go wad.
Dziękuję za to, że jesteś. Najlepsze życzenia na Mikołajki!

***

Podaruję Ci w Noc Cichą, łzę płynącą prosto z serca.
Żal, tęsknotę i bezsilność, miłość moją najwierniejszą.
W zamian tylko pomyśl o mnie, gdy ten prezent weźmiesz w dłonie.
I choć będziesz tak daleko, bliższa będziesz niż ktokolwiek.
Zamknę oczy, Ty się zjawisz, i iskierki płonąć będą.
Popatrz w niebo, obok Gwiazdki, znajdziesz, Miła, mnie na pewno.

Życzenia mikołajkowe dla dziewczyny w formie piosenki lub wiersza

Życzenia w formie piosenki

Jeśli bardzo Ci zależy, aby uczynić Mikołajki wyjątkowym dniem, możesz złożyć swojej ukochanej życzenia… w formie piosenki lub wiersza! To dość oryginalny pomysł, dzięki czemu z pewnością ją zaskoczysz. Zastanów się, czy macie może jakąś ulubioną piosenkę, która dużo dla Was znaczy. A może Twoja dziewczyna ma ulubionego poetę lub pisarza, którego cytat jest dla niej w jakiś sposób istotny? Jeśli recytowanie z pamięci takich życzeń byłoby dla Ciebie zbyt stresujące, świetnym pomysłem będzie zapisanie ich na papierze ozdobnym. Tak przygotowaną karteczkę z życzeniami mikołajkowymi dla dziewczyny możesz dyskretnie włożyć do opakowania z prezentem – podwójne zaskoczenie i radość będziesz miał gwarantowane! Jeśli z kolei nie jesteś w stanie przypomnieć sobie żadnych słów piosenki czy wiersza na tę okazję, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów! 

To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może.
To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru
zło ze wstydu umiera,
widząc jak silna i piękna
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.
(Lucyna Krzemieniecka – „Wieczór wigilijny”)

***

Czy pada śnieg
Czy może go brak
Uśmiechnij się
Są święta i tak
Spędźmy je razem gdzieś
A może mi Mikołaj pomoże
Krótki napiszę list
Z prośbą, aby w twoim kolorze
Szare kąpały się dni
(Dawid Kwiatkowski – „Świąteczna”)

Mistrzyni zadań „na wczoraj", kochająca róż i zwierzaki. Kolorystyczna zima, choć nie lubi zimna. Kocha lato, słońce i mruczenie kota. Wielbicielka home office, podróży i aktywnych form spędzania czasu. Każdy dzień kończy z kubkiem zielonej herbaty i książką z zakresu biznesu lub rozwoju osobistego.