Wykonał skok z niemal 8 kilometrów bez spadochronu… Trzeba to zobaczyć!

Skok ze spadochronem to dla wielu ekstremalne przeżycie. Najczęściej wykonuje się go z wysokości 4000 metrów, a swobodne spadanie trwa niecałą minutę. Dla niektórych jednak same skoki nie wystarczają. Wingsuit czy BASE Jumping to niektóre odmiany spadochroniarstwa, które wzbudzają jeszcze więcej emocji. Jeśli to wszystko daje za mało adrenaliny, można skoczyć i jak się okazuje, również bezpiecznie wylądować, z blisko 8000 metrów bez użycia spadochronu…

Luke Aikins

Jest to pierwszy w historii człowiek, który skoczył bez spadochronu z wysokości 7620 metrów nad poziomem morza i bezpiecznie wylądował… w siatce rozciągniętej między 4 dźwigami.

Skok został oddany w Los Angeles w Kalifornii, gdzie śmiałek miał trafić w siatkę w rozmiarach 30 x 30 metrów. Rozstawione zostały wokół nie specjalne światła, które miały nakierować śmiałka na miejsce, które z wysokości 7 kilometrów jest niemal niewidoczne.

– Skłamałbym, gdybym powiedział, że się nie denerwowałem – opowiadał 42-latek w rozmowie z redaktorem telewizji FOX tuż przed wyruszeniem w tą trudną misję.

18 tysięcy udanych skoków

Luke Aikins w ciągu swojej 26-letniej kariery oddał 18 tysięcy skoków spadochronowych. Jest nie tylko spadochroniarzem, ale również pobił rekord świata w wysokości skoku bez spadochronu czy wingsuita. Jest to dla niego nie tylko pasja, ale także sposób na życie. Aikins szkoli żołnierzy Navy Seals, jest trenerem Amerykańskiego Towarzystwa Spadochronowego, należy do elitarnej grupy Red Bull Air Force. Pomagał także w sławnej na cały świat misji STRATOS, w której to Felix Baumgartner skoczył ze spadochronem z kosmosu. Nie tylko pełnił rolę doradczą, ale był także królikiem doświadczalnym dla najgorszych scenariuszy, które mogły czekać Australijczyka podczas skoku.

Marcin
Fotografia, sport i podróże to tylko kilka jego pasji. Artykuły spod jego palców to dopracowane twory, które wnoszą wiele nowych informacji. Wydaje się, że magister od fikołków i masażysta nie jest w stanie stworzyć dobrego tekstu. Może i prawda... Sami oceńcie. Gwiazdy mówią, że jest on błyskotliwy, ale to tylko gwiazdy, wbrew pozorom one nie są wysokich lotów intelektualnych :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.