To oczywiste, że urlop jest jedną z najbardziej wyczekiwanych rzeczy w roku. Bardzo często planujemy wakacje z dużym wyprzedzeniem, aby potem odliczać dni do upragnionego wyjazdu za granicę. Okazuje się, że nie trzeba jednak odkładać urlopu na później – czasem wystarczy krótki, weekendowy wyjazd zagraniczny, tzw. city-break, żeby się zregenerować. Poznanie nowych miejsc, smaków i ludzi sprzyja poprawie samopoczucia, a co więcej, z rozbudowaną siecią połączeń lotniczych i autokarowych otworem stoi przed nami cały świat. W tym artykule przygotowaliśmy oferty wycieczek zagranicznych, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego miłośnika wyjazdów! 

Znajdziesz tam ciekawe wycieczki zagraniczne objazdowe do różnych krajów, wycieczki zagraniczne na weekend dla zapracowanych, a także polecane przez nas strony z wycieczkami zagranicznymi

Wycieczki zagraniczne na weekend i nie tylko

Tanie wycieczki zagraniczne dla każdego

Chociaż utarło się stwierdzenie, że wyjazdy za granicę są drogie, w obecnych czasach ta perspektywa zaczyna się zmieniać. W ofertach rozmaitych biur podróży i przewoźników można znaleźć tanie wyjazdy zagraniczne, dzięki czemu wiele osób zaczęło podróżować częściej. Dwudniowy wypad do innego kraju stał się bardziej dostępny i budżetowy. 

Jakie tanie wycieczki zagraniczne do 1000 złotych można zatem znaleźć? Warto na początku przejrzeć wyjazdy autokarowe do destynacji, które nie są tak bardzo oddalone od Polski. Przejazd autobusem będzie też ogromną zaletą dla osób bojących się latać lub tych, które lubią podziwiać zmieniający się za oknem krajobraz. 

Ciekawą propozycją jest wycieczka do Berlina i Poczdamu. To trwający zaledwie 15 godzin krótki wyjazd zagraniczny, który każdemu dostarczy odrobiny wrażeń w ciągu zwykłego tygodnia pracy. Uczestnik będzie mógł zwiedzić nie tylko słynną stolicę Berlina wraz z jej wszystkimi atrakcjami, ale też leżący nieopodal Poczdam, który również jest pełen zabytków. W planie wyjazdu znajduje się m.in. spacer wokół Bramy Brandenburskiej i Wyspy Muzealnej w Berlinie, a także zwiedzanie kompleksu Parkowo – Pałacowego Sanssouci w Poczdamie, objętego Światowym Dziedzictwem Kultury UNESCO. Ta jednodniowa wycieczka zagraniczna kosztuje mniej niż 200 złotych, dzięki czemu pozwolisz sobie na nią nawet przy mocno ograniczonym budżecie.

Tanie wycieczki zagranicę nie muszą skupiać się tylko i wyłącznie na kraju, który leży najbliżej Polski. Od niedawna można wybrać się za mniej niż 250 złotych do Danii – państwa dość egzotycznego i interesującego dla Polaków. Jednodniowa wycieczka do Legolandu w Billund będzie idealną propozycją nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale też każdego miłośnika parków rozrywki. Ta zagraniczna wycieczka trwa ok. 23 godziny i obejmuje przejazd autokarem do Danii i z powrotem, a także 8-godzinny pobyt w Legolandzie. Tak rozplanowany dzień pozwoli każdemu uczestnikowi wyjazdu na maksymalne skorzystanie z atrakcji parku rozrywki. Składa się on z aż 9 krain tematycznych: DuploLandu, Miasteczka LEGOREDO, Miasta Lego, Minilandu, Imagination Zone, Adventure Landu, Pirate Landu, Viking Landu oraz Knights Kingdom. Ponadto na terenie parku można znaleźć też karuzele, zjeżdżalnie wodne, oceanarium i kino 4D. Tak wiele atrakcji zapewni każdej osobie mnóstwo pozytywnych wrażeń, a to wszystko w przystępnej cenie. 

Wycieczki zagraniczne weekendowe
Wycieczki zagraniczne

Ciekawe wycieczki zagraniczne z Polski

Dla osób, które pragną niecodziennych wrażeń podczas swojego wyjazdu weekendowego za granicę, polecamy ofertę wyjazdów do Skandynawii. Kraje północne mają mnóstwo spektakularnych atrakcji, które cały czas czekają na odkrycie. Dzięki temu, że nie są to tak popularne kierunki wycieczek objazdowych zagranicznych, będzie to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie niezatłoczone miejsca i kontakt z naturą. Takie wyprawy będą doskonałe również dla osób uwielbiających nowe przygody – podczas takich kilkudniowych wycieczek zagranicznych można nie tylko poznać nową kulturę, ale też nawiązać nowe znajomości!

Jeżeli szukasz ciekawej oferty wyjazdowej, te 4-dniowe wycieczki zagraniczne mogą być strzałem w dziesiątkę. Z pewnością przoduje w nich polowanie na zorzę polarną w Norwegii – ze względu na swoją dość niską cenę, sprawia, że wyjazd do Skandynawii staje się bardziej przystępny dla zwyczajnego budżetu domowego. Taka wycieczka na pewno zachwyci każdego miłośnika przyrody; obserwowanie zorzy polarnej należy do jednej z najbardziej spektakularnych atrakcji na całym świecie! Co ważne, jest to wycieczka zagraniczna z przewodnikiem, dzięki czemu obdarowana przez Ciebie osoba będzie mogła liczyć na pomoc i opiekę w trakcie całego wyjazdu. Kolejną atrakcją będzie możliwość zobaczenia reniferów, fok brodatych, a nawet prawdziwych psich zaprzęgów. Okazuje się, że w ciągu zaledwie 4-dniowego wyjazdu za granicę można poczuć się jak w innym świecie. Warto zdecydować się na taki wyjazd, jeżeli szukasz wyjątkowego prezentu na specjalną okazję dla bliskiej Ci osoby. 

Wyjątkowo interesującą propozycją są również wycieczki objazdowe zagraniczne. Takie formy wyjazdów są bardziej dynamiczne, dzięki czemu są doskonałą opcją dla osób aktywnych i spragnionych wrażeń. Jedną z nich jest np. wycieczka „Fiordy drogą Trolli” do Norwegii. Jej głównym celem jest zwiedzanie słynnych norweskich fiordów, czyli zatok wdzierających się mocno w głąb lądu. Tereny fiordów charakteryzują się stromymi, bajkowymi klifami i malowniczymi brzegami. Co ciekawe, to właśnie tutaj zostało nagranych wiele słynnych filmów, np. „Harry Potter i Książę Półkrwi” czy część V „Gwiezdnych Wojen”. Jeżeli wśród Twoich bliskich są zatem miłośnicy tych pięknych, filmowych krajobrazów, z pewnością spodoba im się pomysł pojechania na taką wycieczkę. Podczas wyjazdu uczestnicy będą mieli również okazję zobaczyć wodospad Siedmiu Sióstr i Park Narodowy Jotunheimen. W cenie wycieczki są zawarte nie tylko noclegi, przejazdy i wyżywienie, ale też opieka pilota i wszystkie przeprawy promowe (również z Polski). 

Wycieczki zagraniczne bez paszportu
Wycieczki zagraniczne z Polski

Krótkie wycieczki zagraniczne

Zastanawiasz się, na jaką wycieczkę zagraniczną bez paszportu możesz się wybrać? Najlepszą destynacją są w tym wypadku kraje na zachód od naszej granicy, czyli Niemcy, Francja lub Dania. Na taki wyjazd możesz sobie pozwolić z samym dowodem osobistym, a kontrole graniczne nie dostarczą Ci zbędnego stresu. Ceny wycieczek zagranicznych do tych krajów zaczynają się już od 140 złotych. Jeżeli masz zatem do dyspozycji tylko krótki weekend bądź chcesz obdarować bliską Ci osobę, która już wykorzystała wszystkie dni urlopowe w tym roku, 1-dniowe zagraniczne wycieczki objazdowe będą idealnym wyborem. 

Ciekawą propozycją jest wycieczka do Stralsund ze zwiedzaniem Wyspy Rugii. To krótki, 13-godzinny wyjazd nad niemieckie wybrzeże Bałtyku. Podczas wycieczki uczestnicy zobaczą spektakularne klify, a także XIX-wieczną zabudowę miasta. Taki wypad nad morze będzie świetnym pomysłem dla osób, które są spragnione kontaktu z naturą. Ponadto niemieckie wybrzeże ma trochę inną atmosferę od polskiego, więc warto wybrać się tu na wycieczkę chociaż raz. Wybór tej wycieczki zapewni każdemu moc wrażeń, a przy okazji będzie dobrym sposobem na wyciszenie się, gdyż ramowy program dnia obfituje w spacery wzdłuż wybrzeża, podziwianie widoków i wędrówki pięknym molo. 

Jeżeli chcesz się z kolei wybrać na tanie wakacje zagraniczne, ale trochę dalej niż do Niemiec, sprawdź wycieczkę do Kopenhagi i Malmö z przejazdem po Moście nad Sundem. To wycieczka dość aktywna, gdyż trwa aż 24 godziny wraz z przejazdami autokarem. Podczas intensywnego dnia uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki duńskiej Kopenhagi i szwedzkiego Malmö. Zobaczą m.in. najsłynniejsze promenady obydwu miast, a także istotne dla historii zabudowania. Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu będzie przeprawa promem ze Świnoujścia wraz z przejazdem duńskimi wyspami Falster, Faro i Zelandia. Tak zróżnicowany program dnia zapewni każdej osobie moc wrażeń i dużo nowych doświadczeń. Cena wycieczki wynosi mniej niż 300 złotych, co jest ogromnym plusem przy tak mnogiej liczbie atrakcji! 

Wycieczki zagraniczne – dla seniorów

Seniorzy również lubią wyjeżdżać za granicę, jednak wycieczki dla takich osób powinny być bardziej nastawione na komfort i wygodę. Jeżeli pragniesz obdarować babcię czy rodziców, warto zdecydować się na dedykowaną wycieczkę objazdową zagraniczną dla seniorów, podczas której przewodnik nie będzie narzucał zbyt dynamicznego tempa zwiedzania. To bardzo ważne, gdyż starsze osoby mogą być bardziej podatne na zmęczenie, a wycieczki weekendowe zagraniczne powinny być źródłem przyjemności i relaksu, a nie powodować jeszcze większe osłabienie organizmu! 

Wycieczki zagraniczne
Wycieczki zagraniczne dla seniorów

Jeśli szukasz ciekawych okazji, wycieczki zagraniczne do Niemiec mogą być świetną opcją – ich ceny zaczynają się już od 95 złotych! Dość lekką formę zwiedzania ma wycieczka do Stralsund z wizytą w Oceanarium – wyjazd ten trwa zaledwie 9 godzin i jego program jest przystępny nawet dla osób, które nie są przyzwyczajone do pokonywania wielu kilometrów na nogach dziennie. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zobaczyć krajobrazy otaczające niemieckie miasto Stralsund, a także imponujące oceanarium, które kryje aż 7 tysięcy gatunków roślin i zwierząt! Powrót o godzinie 18 do Świnoujścia zapewni obdarowaną przez Ciebie osobę, że będzie mogła po całym dniu atrakcji odpocząć w domu i zregenerować siły. Warto też wziąć pod uwagę zorganizowane wycieczki zagraniczne – np. do Szwecji. Wycieczka Skandynawia na weekend – Kopenhaga i Malmo to trochę droższa propozycja, jednak stawiająca na komfort każdego turysty. Bliska Ci osoba spędzi dwie noce w wygodnej, 2-osobowej kajucie na pokładzie promu z Gdyni do Szwecji. Na promie uczestnicy wycieczki będą też mogli korzystać z bufetu all inclusive, dzięki czemu poczują się luksusowo, a to wszystko przy ciekawej muzyce na żywo i ładnych, morskich widokach! Jeżeli szukasz prezentu dla kogoś Ci bliskiego na specjalną okazję, taka 3-dniowa wycieczka zagraniczna może być strzałem w dziesiątkę. W końcu zawsze warto oderwać się od codziennych obowiązków, a nawet kilka dni spędzonych poza domem, potrafi ogromnie wpłynąć na samopoczucie i dobry nastrój!