Posiadasz już swój voucher na jazdę kultowym monster truckiem, a może planujesz bliskiej ci osobie sprawić taki prezent? Chciałbyś się dowiedzieć, jak wygląda realizacja, czego móc się spodziewać i jak się przygotować? Zapoznaj się zatem z naszym artykułem, dowiesz się z niego jak odbywa się jazda monster truckiem w terenie, o czym należy pamiętać przed uruchomieniem silnika oraz jakie przeszkody czekają cię do pokonania na miejscu.  Krótko mówiąc, będzie tu wszystko, co powinieneś wiedzieć o jeździe monster truckiem!

Monster truck to olbrzymich rozmiarów maszyna, którą wykorzystuje się między innymi do wyścigów oraz pokazów, podczas których taranuje się wraki samochodów osobowych, a także do jazd rekreacyjnych dla klientów indywidualnych. Przejażdżki odbywają się w różnorodnym terenie z wieloma przeszkodami do pokonania, gwarantującymi niezapomnianą adrenalinę, emocje i wspomnienia na długi czas. Na stronie Prezentmarzeń zakupić możesz voucher na przejażdżkę monster truckiem, jak na razie w dwóch lokalizacjach – Warszawie oraz Katowicach.

Historia motoryzacyjnego monstrum

Jak powszechnie wiadomo, USA to kraj, w którym wszystko jest ogromne, a im większe i potężniejsze, tym lepiej. Nie powinien zatem dziwić fakt, że pierwszy monster truck pojawił się właśnie w Stanach Zjednoczonych już w 1974 roku. Jego konstruktorem był Amerykanin Bob Chandler. Do korpusu Forda F-250 zamontował monstrualnych rozmiarów koła od maszyny rolniczej. Jednak aby móc to wykonać, musiał przerobić zawieszenie na o wiele wyższe. Pierwsze pokazy dla publiczności z udziałem monster trucka miały miejsce już w 1982 roku. Natomiast prawdziwe wyścigi w których wzięły udział te monstrualnych rozmiarów maszyny odbyły się 2 lata później, w 1984 roku.  Wyścigi te nie były jednak uregulowane prawnie, dopiero 3 lata później powstała organizacja United States Hot Rod Association. Zajęła się ona kwestią bezpieczeństwa, przepisów i wymogów technicznych dotyczących pojazdów biorących udział w pokazach.

Zainteresowanie pokazami monster trucków rosło z roku na rok, aż w końcu pojawił się pomysł na imprezę o nazwie “Monster Jam”. Są to zawody, podczas których wykazać się można w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich to wyścig po specjalnym torze z wieloma przeszkodami, a druga to tzw. „freestyle”, gdzie uczestnicy mogą zaprezentować swoje umiejętności za kierownicą swojego monstera. Imprezy cieszą się ogromną popularnością i chętnie chodzą na nie zarówno fani motoryzacji, jak i całe rodziny z dziećmi.

Jak wygląda monster truck?

Monster truck to ogromna motoryzacyjna bestia. Same koła o wysokości średnio 1,5-2 metra robią na uczestnikach przejazdu ogromne wrażenie. Ostatecznie przy realizacji może się okazać, że same koła mogą być wyższe od kierowcy tej maszyny! Cechą charakterystyczną tego pojazdu, oprócz monstrualnych rozmiarów, jest specjalnie zmodyfikowane zawieszenie, które udźwignąć musi około 5 ton samej konstrukcji, a dodatkowo dochodzi obciążenie wytwarzane podczas skoków i ekstremalnych manewrów. Konstrukcja podwozia musi być zatem niesamowicie silna, a dodatkowo obowiązkowa jest dobra amortyzacja, bez której szalona jazda po wzniesieniach, zjazdach i podjazdach byłaby praktycznie niemożliwa. 
Monster truck swoim wyglądem nieco przypomina pick-up, na którego korpusie często tworzy się tą mechaniczną bestię. Czasem wykorzystuje się podzespoły innych marek i modeli aut. Dzięki tak charakterystycznej konstrukcji monster truck to prawdziwa, niszcząca wszystko na swojej drodze, motoryzacyjna bestia. Bez problemu niszczy samochody osobowe, a trudny teren jest jej całkowicie niestraszny. Właśnie dzięki temu przejażdżka kultowym monsterem to niezapomniana dawka adrenaliny, która buzuje w żyłach jeszcze długo po wyjściu z auta.

W jakim terenie odbywa się jazda monster truckiem?

Aby przejażdżka monster truckiem sprawiła, że twoje serce szybciej zabije, nie może odbywać się na nudnym, płaskim terenie. Nie martw się więc tym, że będziesz jeździł po polanie albo asfalcie, a o godzinnej jeździe zapomnisz jeszcze przed powrotem do domu. 
Wielki tor przeszkód, na który składają się strome zjazdy i podjazdy, piaszczyste oraz błotniste odcinki, zapewni ogromną dawkę adrenaliny i pozwoli ci sprawdzić swoje umiejętności jako kierowca tak ogromnej maszyny. Podstawowy pakiet jazdy monster truckiem obejmuje jedynie przeszkody terenowe. Jednak amatorom naprawdę mocnych wrażeń proponujemy nowość w naszej ofercie – tratowanie wraków monster truckiem w okolicach Warszawy! Razem z nami możecie spróbować na własnej skórze jak działa niszczycielska siła monstrualnego, motoryzacyjnego potwora i pokonać nim przeszkody w formie samochodów osobowych.

Krótki wypad z jazdą monster truckiem

Masz daleko do Warszawy, a chciałbyś spróbować swoich sił w jeździe niszczycielską bestią? Nic straconego! W naszej ofercie posiadamy City Break z jazdą Monster Truckiem – jedno lub dwudniowy pobyt w warszawskim Domu Literatury dla dwojga, połączony z jazdą kultowym monsterem. Taki krótki wypad jest idealną opcją dla osób zapracowanych, nie mogących pozwolić sobie na dłuższy urlop. Weekendowy city break pozwoli odetchnąć od codziennych obowiązków, jednocześnie dostarczając niesamowitą dawkę emocji i tworząc wspomnienia na lata!

Jak się przygotować do jazdy monster truckiem?

Aby móc zrealizować marzenie o jeździe prawdziwym monster truckiem, musisz posiadać ważne prawo jazdy kategorii B, a co za tym idzie, wymagana jest również pełnoletność. Nie zapomnij zabrać dokumentu na miejsce realizacji! 
Jeśli nie posiadasz prawa jazdy, nic straconego! W swojej ofercie mamy również przejazd monster truckiem jako pasażer, podczas tej emocjonującej przejażdżki za kierownicą usiądzie doświadczony instruktor, który pokaże ci możliwości tego ogromnego auta. 
Przed jazdą wyśpij się, a na miejsce zabierz ze sobą dużo pozytywnej energii i dobry humor. Przed tobą w końcu niesamowita przygoda! Jeśli martwisz się o kwestię ubioru – sprawa jest dość prosta, ubierz się tak, aby było ci wygodnie. Weź pod uwagę fakt, że podczas deszczowej pogody możesz się zabrudzić i warto wziąć ze sobą coś na przebranie. Zdecydowanie warto zrezygnować natomiast z butów na wysokim obcasie, a postawić na wygodne obuwie sportowe.
Nie zapomnij o dokonaniu rezerwacji odpowiednio wcześniej, jeśli zależy ci na konkretnym terminie. Warunkiem dopuszczającym uczestnika do atrakcji jest absolutna trzeźwość. Jazda po alkoholu lub innych środkach odurzających jest całkowicie zabroniona.

Jak przebiega jazda monster truckiem?

Podczas jazdy monster truckiem jako kierowca, na miejscu pasażera towarzyszył ci będzie instruktor. To on odpowiedzialny jest za twoje bezpieczeństwo. Czuwać będzie nad prawidłowym przebiegiem jazdy i udzielać praktycznych wskazówek dotyczących obsługi tak ogromnego auta. Należy bezwzględnie słuchać jego zaleceń. 
Na samym początku przejdziesz krótkie szkolenie teoretyczne, podczas którego zapoznasz się ze specyfiką auta i poznasz zasady jakie będą cię obowiązywały podczas trwania jazdy. Tyle zazwyczaj starcza, by pod czujnym okiem instruktora móc pokonać czekający tor przeszkód i cieszyć się z emocjonującej przejażdżki. 

Dzieci za kierownicą monster trucka

Najmłodsi niestety nie mogą zasiąść za kierownicą klasycznego, 5 tonowego potwora. Podstawowym wymogiem jest ukończenie 18 roku życia. Jednak wychodząc naprzeciw potrzebom naszych małoletnich klientów, którzy fascynują się potęgą monster trucków równie mocno, a może nawet jeszcze bardziej, niż dorośli, przygotowaliśmy coś ekstra! Jazda Mini Monster Truckiem dla dzieci, która dostępna jest już dla dzieci od 6 roku życia! Realizacja odbywa się na wyłączonym z ruchu samochodowego torze, a dziecku towarzyszył będzie instruktor. Już teraz możesz spełnić marzenie swojego potomka o zostaniu kierowcą potężnej maszyny, nie musicie czekać do upragnionej osiemnastki.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu nie macie już żadnych wątpliwości co do jazdy monster truckiem i śmiało sięgniecie po realizację swojego marzenia. Życzymy szerokiej drogi i niezapomnianej zabawy!