Prezenty wręczamy na różne okazje, zarówno rodzinie, jak i znajomym. Każdy z nas chce podarować bliskiej osobie na prezent coś oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju. Na każdą okazję ciekawą opcją będzie własnoręczny prezent! W takie upominki każdy z nas wkłada serce i stara się, żeby było to coś pięknego. Jeśli jednak uważasz, że nie masz zdolności manualnych, na to też się znajdzie sposób! Zapoznaj się z naszymi propozycjami i podaruj wspaniały własnoręczny prezent. 

Własnoręczny prezent na urodziny

Poszukując prezentów dla naszych bliskich, często zastanawiamy się wtedy co wybrać, żeby sprawić radość solenizantowi. Często niełatwo nam jest znaleźć idealny prezent, który zostanie w pamięci na długo. Poszukujemy inspiracji w internecie, oglądamy wystawy sklepowe, lecz ciekawą opcją prezentów są również własnoręczne prezenty! W takich prezentach widać, że podarowane są prosto z serca. Starania jakie włożymy w wykonanie takiego prezentu z pewnością zostaną później doceniane i pozostaną w pamięci. Każdy, kto dostanie taki prezent na pewno się ucieszy, że nie dostał nic oklepanego. 

Własnoręcznie zrobiony prezent powinien być czymś, co przypadnie do gustu osobie obdarowanej, może jest coś o czym marzy? Najczęściej prezenty kupujemy osobom, które znamy i wiemy co lubią. Jaki zatem powinien być prezent? Taki prezent przede wszystkim musi być przemyślany i starannie wykonany. W przypadku prezentów własnoręcznych liczy się precyzja. Znając zainteresowania i potrzeby solenizanta znacznie prościej jest nam wybrać idealny prezent na każdą okazję. Własnoręczne prezenty nie zawsze są skomplikowane i trudne do wykonania! Sam możesz się o tym przekonać. Nie zawsze takie prezenty muszą też wiązać się ze zrobieniem czegoś samemu zupełnie od podstaw, co znacznie ułatwia sprawę!

szare pudełeczko z różową wstążką i biżuteria

Jak zrobić prezent własnoręcznie?

Własnoręczny prezent nieraz wydaje się czymś skomplikowanym i trudnym do zrobienia. Często większość z nas woli podarować gotowy prezent, bo uważa, że nie ma zdolności manualnych. To nieprawda! Każdy z nas poradzi sobie ze zrobieniem prezentu własnoręcznego! Tym bardziej, kiedy nie musisz wszystkiego robić samemu i skorzystasz z pomocy gotowych komponentów. Do niektórych własnoręcznych prezentów wystarczy nam kartka, flamastry i dodatki, takie jak cekiny i wstążki – tak było w dzieciństwie. Obecnie również nie potrzeba wiele, aby zrobić zachwycający własnoręczny prezent! 

Jeśli nie masz pomysłu na własnoręczny prezent, możesz skorzystać z pomocy jaką jest internet. Tam znaleźć możesz wiele ciekawych pomysłów na prezent własnoręczny. Prezent zrobiony własnoręcznie wiąże się z projektowaniem lub wykonywaniem wszystkiego samemu. Ciekawą propozycją takich prezentów są wszelakie kursy i warsztaty, gdzie sami pod okiem instruktorów możemy zdobyć nowe umiejętności. Dlatego, jeśli nie wiesz jak zrobić własnoręcznie prezent, możesz podarować voucher na kurs lub warsztaty, które również zaliczają się do tego rodzaju prezentów. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji prezentów wykonanych własnoręcznie na różne okazje.

Prezent własnoręczny na każdą okazję! 

W roku kalendarzowym jest wiele okazji do wręczania prezentów czy to naszym bliskim czy znajomym. Prezent własnoręcznie zrobiony jest idealny na każdą okazję i dla każdego! Jedną z okazji na jakie można podarować własnoręczny prezent jest Dzień Matki. Własnoręcznym prezentem dla mamy od dziecka najczęściej jest laurka, jednak im starsze dziecko, tym upominek będzie z roku na rok inny. Jako dorośli robimy całkiem inne prezenty – i tak, własnoręcznym prezentem dla mamy może być projekt własnej torebki! Każda kobieta nosi torebki, dlatego taki prezent będzie idealny na Dzień Mamy, urodziny bądź święta! Mama samodzielne zaprojektuje swoją torebkę w kreatorze, gdzie wybierze styl, wielkość, kolor oraz dodatki! Będzie to idealny prezent, który każdego dnia będzie przypominał, kto go podarował. Oryginalność i wspaniałe wykonanie takiego prezentu będą zachwycać na każdym kroku! 

Równie ważną okazją jest Dzień Ojca oraz urodziny taty! Co na taką okazję można podarować? Własnoręcznym prezentem dla taty może być stworzenie własnego trunku! Taki oryginalny pomysł na własnoręczny prezent na Dzień Taty na pewno zostanie w pamięci. Voucher umożliwia stworzenie własnego trunku dzięki specjalnym płatkom smakowym: whisky, rum lub bourbon. Taki prezent sprawi, że tata będzie uradowany i szczęśliwy.  Unikalnym smakiem trunku tata będzie się mógł chwalić rodzinie i znajomym! Dzięki oryginalności i możliwości wykonania trunku samemu, tata na pewno będzie zachwycony. Własny trunek to również idealny własnoręczny prezent dla taty na święta. Na każdą okazję świetnie dopasuje się taki prezent.

Własnoręczny prezent dla przyjaciółki i przyjaciela 

Na przyjaciółkę zawsze możemy liczyć, jest dla nas ważna i dlatego prezent dla niej musi być oryginalny! Zawsze jest przy nas kiedy jej potrzebujemy i często spędzamy z nią bardzo dużo czasu. Ciekawym pomysłem na prezent własnoręczny dla przyjaciółki będzie projekt własnej szminki! Jeśli Twoja przyjaciółka lubi się malować, to będzie to dla niej idealny prezent! Voucher na projekt własnej szminki pozwoli jej wspólnie ze specjalistą stworzyć swoją spersonalizowaną szminkę. Wybór koloru, bazy i wykończenia to nie wszystko – przyjaciółka wybierze również zapach, smak oraz dodatki, jak np. brokat! Taki prezent będzie niezapomniany a przyjaciółka za każdym razem będzie pięknie wyglądać.

Wiemy już, co można podarować przyjaciółce, ale jaki własnoręcznie zrobiony prezent wybrać dla przyjaciela? Osobie, którą znamy i wiemy co lubi, znacznie prościej jest wybrać idealny prezent. Dla miłośników trunków warto pomyśleć o kursie barmańskim! Dzięki szkoleniu barmańskiemu przyjaciel opanuje podstawowe umiejętności w przygotowywaniu podstawowych drinków. Łączenie alkoholi i dekoracja drinków po takim kursie będzie dla niego bardzo prosta, a przy każdej okazji będzie mógł zachwycać znajomych nowymi umiejętnościami.

Własnoręczny prezent dla nauczyciela

Dzień Nauczyciela to święto, kiedy cała klasa chce wręczyć swojemu wychowawcy oraz innym nauczycielom oryginalny prezent. Takim prezentem dla nauczycielki może być voucher na własne perfumy! Stworzenie własnej kompozycji zapachowej z pomocą profesjonalistów to wspaniały prezent, który pozwoli na zdobycie nowych umiejętności. Piękne perfumy będą zarówno oryginalnym, jak i niebanalnym prezentem! Każda nauczycielka zachwyci się takim prezentem, a samodzielnie stworzony zapach przyda jej się nie tylko do pracy, ale i poza pracą! 

Jeśli prezent ma być dla nauczyciela, to idealnym upominkiem mogą być różnego rodzaju kursy lub warsztaty. Każdy lubi zdobywać nowe umiejętności i nowe doświadczenia, a zwłaszcza nauczyciel! Często takie szkolenia mogą być przydatne w przyszłości, bo pozwalają zdobywać i rozwijać kompetencje przydatne nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Dla każdego nauczyciela, który lubi ciekawe i nowe przeżycia z okazji jego święta można podarować mu wspaniały i oryginalny prezent.   

Własnoręczny prezent dla chłopaka

Jeśli potrzebujesz prezentu dla chłopaka i nie wiesz co mu podarować, wybierz własnoręcznie zrobiony prezent! Będzie to miły gest, który na pewno zostanie w pamięci na długo. Świetną opcją będzie projekt własnej koszulki jako własnoręczny prezent dla chłopaka na urodziny! Indywidualnie zaprojektowany element garderoby to niesamowity prezent dla chłopaka! Koszulka z wzorem bądź napisem jaki będzie mu się podobał, zostanie stworzenia za pomocą specjalnego kreatora. Wspaniały prezent, który pozostanie w pamięci na długo! 

W przypadku, kiedy poszukujemy własnoręcznego prezentu na rocznice dla chłopaka, ciekawym upominkiem mogą być także różnego rodzaju kursy i szkolenia. Nowe doświadczenia i umiejętności, jakie można dzięki nim zdobyć na pewno przydadzą się i zostaną wykorzystane w przyszłości. A może wybierzecie się wspólnie, np. na kurs kulinarny lub naukę masażu? Ciekawą opcją na prezent może być również kurs językowy online. Jeśli Twój chłopak chce lepiej poznać jakiś język, będzie to dla niego wspaniały prezent i okazja do nowych doświadczeń! 

las w słoiku podlewanie i pielęgnacja

Prezenty wykonane własnoręcznie na różne okazje

Prezenty wręczamy na różne okazje, zarówno bliskim jak i znajomym. Często sami nie jesteśmy pewni co wybrać, jaki prezent podarować, bądź też nie mamy pomysłów na idealny prezent! Dlatego na wiele okazji można podarować właśnie prezenty, które są zrobione własnoręcznie. Nawet nie mając zdolności manualnych podarujesz wspaniały i oryginalny prezent! Oto kilka przykładowych okazji oraz prezentów jakie można na nie podarować! 

Własnoręczny prezent na ślub

Tutaj idealnie sprawdzi się kurs kulinarny! Każdy, kto interesuje się kuchnią, bądź chce rozpocząć kulinarną przygodę będzie z takiego upominku zadowolony. Okazja do zdobycia nowych umiejętności, które na pewno przydadzą się w życiu codziennym to wspaniały prezent. Wspólny udział w kursie to również okazja do spędzenia czasu we dwoje.

Własnoręczny prezent na 30 urodziny

Ciekawą opcją będzie tutaj podstawowy kurs dietetyki. Dla każdego, kto chce zadbać o swoje odżywianie będzie to idealny prezent! Dzięki kilkudniowemu kursowi osoba obdarowana będzie mogła pogłębić wiedzę o zdrowym odżywianiu i świadomie zmieniać swoje nawyki żywieniowe.

Własnoręczny prezent na dzień babci i dziadka

Tutaj idealnym upominkiem będzie prezent stwórz las w słoiku! Piękne kompozycje roślinne ocieplą każdą przestrzeń. Unikalna dekoracja jaką jest mały mikroświat nie wymaga żadnej pielęgnacji ani troski. Babcia i dziadek na pewno ucieszą się z takiego prezentu.

Własnoręczny prezent dla dziewczyny

Każda dziewczyna lubi ładnie wyglądać, dlatego idealnym prezentem dla niej będzie kurs stylizacji rzęs i brwi. Kurs pozwoli na zdobycie nowych umiejętności oraz praktycznej wiedzy, którą można wykorzystać nie tylko na sobie! Prezent sprawi, że dziewczyna będzie zadowolona, a dodatkowo będzie pięknie wyglądać.

Prezenty, które są wykonane własnoręcznie nie są takie trudne do zrobienia jak wydawało się początkowo! Takie prezenty to nie tylko jakieś rzeczy wykonane przez nas, ale również vouchery na kursy i warsztaty. Okazja do zrobienia czegoś nowego, zdobycia nowych umiejętności, które zostaną wykorzystane w przyszłości są idealnym prezentem. Prezenty, które dostarczają niesamowitych emocji są nie tylko oryginalne, ale również trafione i zapamiętane.

Z zawodu ekonomista z zamiłowaniem do czytania książek. Szukanie i zbieranie informacji na różne tematy to nic trudnego, a tylko sama przyjemność.