Widokowy lot wiatrakowcem

czerwony wiatrakowiec z zabudowaną kabiną pilota stoi na parkingu obok czarnego suva

Lot widokowy zawsze jest ekscytującym i niezapomnianym przeżyciem. Nie da się ukryć jednak, że niektóre statki powietrzne budzą większe emocje niż inne. Jednym z nich jest wiatrakowiec. Co to takiego i gdzie w Polsce można zrealizować widokowy lot wiatrakowcem?

Czym jest wiatrakowiec?

Wiatrakowiec to rodzaj samolotu ultralekkiego z rodziny wiropłatów. Wyglądem przypomina helikopter, w rzeczywistości jednak znacznie się od niego różni. Wiatrakowiec nie ma możliwości pionowego startu i aby wzbić się do lotu potrzebuje rozbiegu (zwykle ok. 100-150 metrów). Co więcej, wirnik główny wiatrakowca nie jest napędzany silnikiem jak w śmigłowcach. Siłę nośną na wirniku wytwarza napływając powietrze, które wywołuje efekt autorotacji. W porównaniu do helikopterów, wiatrakowce są bardziej ekonomiczne. Obecnie uchodzą też za jedne z najbezpieczniejszych statków powietrznych.

czerwony wiatrakowiec z zabudowaną kabiną widok z przodu

Gdzie można zrealizować lot wiatrakowcem?

Wiatrakowce nie są jeszcze w Polsce tak popularne jak helikoptery, jednak zainteresowanie nimi systematycznie rośnie. Łatwość sterowania, niskie koszty eksploatacji i wysoki poziom bezpieczeństwa sprawiają, że z roku na rok coraz więcej pilotów docenia ich możliwości. Aktualnie widokowy lot wiatrakowcem można zrealizować w okolicach Warszawy, Trójmiasta, Katowic, Szczecina i Białegostoku. Jesteśmy jednak przekonani, że z czasem tych lokalizacji będzie tylko przybywać.

Wiatrakowiec to wyjątkowy statek powietrzny, a realizowany nim lot widokowy jest niezapomnianym przeżyciem. Kabina zapewnia niemal nieograniczoną widoczność, pozwalając w czasie lotu bez przeszkód podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. A przecież z lotu ptaka nawet dobrze znana okolica wygląda zupełnie inaczej!

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.