Prezenty towarzyszą nam często. Obdarowujemy bliskie osoby z okazji świąt, rocznic i uroczystości, a także w podziękowaniu. W ten sposób chcemy, aby na ich twarzy pojawił się uśmiech i staramy się im pokazać, że są dla nas ważne. Prezent DIY poza wartością materialną przede wszystkim jest stworzony z miłością i dbałością o szczegóły. Takie prezenty można dopasować do osoby, którą chcemy obdarować, dzięki czemu jeszcze zyskują na wartości. Uważasz, że fajne prezenty DIY poza czasem na przygotowanie wymagają też zdolności manualnych? Nie do końca masz rację. Są też proste prezenty DIY, które wykona każdy, jeśli wiedza zostanie przekazana w odpowiedni sposób. Jak przygotować prezenty last minute DIY? Sprawdź nasze pomysły na prezenty do zrobienia samemu na każdą okazję.

Prezenty Do it Yourself, w skrócie DIY. Znaczenie DIY i pomysły na prezenty

Prezent DIY co to znaczy?

Do It Yourself, czyli w skrócie DIY po polsku oznacza – zrób to sam. Zazwyczaj dotyczy to różnego rodzaju robótek ręcznych, wykonywanych własnoręcznie przez amatorów. Przykładem mogą być meble zrobione własnoręcznie, dekoracje do domu czy świeczki. Hasło DIY staje się coraz bardziej popularne, a to przez ciągle rosnące ceny, chęć wykorzystania własnych zdolności manualnych i stworzenia oryginalnych podarunków. Tanie prezenty DIY wykonane samodzielnie to świetna alternatywa do gotowych upominków wykonywanych i sprzedawanych hurtowo. Określenie DIY zyskuje coraz większą popularność.

Pomysły na prezenty DIY

Prezenty zrobione samemu mają większą wartość niż te zakupione w sklepie. Oznaczają, że osoba obdarowująca, aby je stworzyć, włożyła w nie swoje serce i pracę. W czasach kiedy żyjemy w biegu, a wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, warto obdarować bliskich upominkami od serca. Zastanawiasz się, jaki pomysł na prezent zrób to sam wybrać? Jaki upominek DIY ucieszy najbliższych i sprawi, że poczują się wyjątkowo? Propozycji jest wiele. A co jeśli uważasz, że nie masz zdolności manualnych? W dalszej części dowiesz się, jak zrobić samemu prezent i jakie to proste.

Pakowanie prezentów DIY

Praktyczne prezenty DIY

Szukasz praktycznego upominku? Zastanawiasz się, jak zrobić prezent DIY dla chłopaka? Prezenty zrobione samemu to świetny pomysł na Walentynki czy Dzień Chłopaka. Świetnym pomysłem są samodzielnie stworzone perfumy. Nie wiesz, jak to zrobić? Wybierz się na warsztaty tworzenia perfum. Podczas tej realizacji poznasz tajniki komponowania zapachów i dowiesz się, jak przygotować perfumy od podstaw. Indywidualnie dobrany zapach sprawi, że taki prezent samodzielnie zrobiony będzie personalizowanym upominkiem dla chłopaka czy taty. To także świetny pomysł na prezent dla mamy czy siostry.

Oryginalne prezenty DIY

Jeśli zastanawiasz się, jak samemu zrobić prezent, który będzie oryginalny i zaskoczy osobę, którą chcesz obdarować, to świetnym pomysłem jest prezent z drewna DIY. Jeśli brakuje Ci doświadczenia, w tym celu możesz wybrać się na warsztaty stolarskie, gdzie poznasz podstawy pracy z drewnem. Dzięki temu stworzenie spersonalizowanej deski do krojenia, ozdobnej tacy czy stołka będzie dla Ciebie banalnie proste, a prezent zrobiony samemu zachwyci bliską osobę. Kolejnym oryginalnym pomysłem na prezent DIY jest las w słoiku. To ostatnio bardzo modna forma miniaturowego ogrodu. Odpowiednie przygotowanie oraz szczelne zamknięcie sprawiają, że wewnątrz słoika tworzy się ekosystem, który nie potrzebuje wiele uwagi. To prezent, który dopełni wnętrze osoby, która nie radzi sobie z hodowaniem roślin. Warsztaty tworzenia lasu w słoiku to świetny sposób, aby stworzyć prezent DIY dla przyjaciółki, która jest zabiegana i nie ma czasu dbać o rośliny.

Tata z dziećmi tworzy prezent DIY  z drewna

Śmieszny prezent DIY

Zastanawiasz się, jaki wybrać śmieszny prezent na 18 zrób to sam? Wejście w dorosłość to zdecydowanie okazja do świętowania. Jaki śmieszny prezent DIY przygotować? Świetnym pomysłem będzie komiks, w którym główną rolę odegra osoba, którą chcemy obdarować. Jeśli chciałbyś wcześniej poznać tajniki tworzenia komiksów i rozwinąć swoje umiejętności, to wybierz się na Warsztaty rysowania komiksów. Dzięki temu Twoje prace staną się dopracowanymi DIY na prezent, który przedstawi każdą zabawną historię.

Proste prezenty DIY

Jeśli szukasz pomysłu na proste i szybkie prezenty DIY, to sprawa jest prosta. Możesz przygotować świeczki DIY na prezent. Do tego celu możesz wykorzystać świeczki, które masz w domu lub kupić wosk przeznaczony do stopienia. Takie upominki zrób to sam, będą dla ciebie jeszcze prostsze, jeśli wybierzesz się na warsztaty tworzenia świec. Podczas tej realizacji dowiesz się, jak krok po kroku przygotować szybki prezent DIY, czyli świeczki. To świetne rozwiązanie, jeśli szukasz prezentu dla kobiety, bo chyba nie ma takiej, która nie lubi wieczorów spędzonych przy otulającym zapachu świeczek.

Prezent DIY - tworzenie świec

Kreatywne prezenty DIY

Szukasz pomysłu na kreatywny prezent DIY dla taty, wujka czy kolegi? Mamy dla Ciebie oryginalną propozycję – Alkohol na prezent DIY, czyli taki, który od początku do końca będzie wyprodukowany przez Ciebie. Dodatkowo możesz przygotować własną etykietę, którą przykleisz do butelki. Jeśli nie masz doświadczenia w produkcji alkoholu, możesz wybrać się na warsztaty warzenia piwa, podczas których poznasz tajniki powstawania chmielowego napoju, a także sposób, jak krok po kroku przygotować go w domowych warunkach. Kolejnym pomysł na kreatywny prezent DIY jest podarunek skierowany do bliskiej kobiety. To samodzielnie przygotowane kolczyki czy naszyjnik. Podstaw nauczysz się na warsztatach tworzenia biżuterii, a dzięki temu będziesz mógł obdarować bliskich pięknymi, własnoręcznie wykonanymi dodatkami. 

Prezenty dla gości weselnych zrób to sam

Przygotowania do ślubu i organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Chcesz podziękować swoim gościom za przybycie i szukasz na tę okazję odpowiednich prezentów? Zastanawiasz się jakie prezenty dla gości weselnych wybrać? Świetnym pomysłem są upominki DIY. W porównaniu do zakupionych gotowych przedmiotów, tanie prezenty DIY nie nadwyrężą waszego budżetu i będą pięknym podziękowaniem. Drobne upominki DIY to świetny sposób, aby je spersonalizować tak, aby stały się pamiątką przypominającą o tym ważnym dniu. Jaki pomysł na ręcznie robiony prezent dla gości weselnych? Sprawdź nasze propozycje prezentów DIY: 

  • pachnące świeczki z dołączoną datą ślubu,
  • praliny zapakowane w ozdobne pudełko,
  • piwo warzone w domu,
  • pachnące mydełka w ozdobnych kształtach,
  • własnoręcznie stworzone kartki z podziękowaniem.
DIY niezbędne rzeczy

DIY dla dzieci – pomysł na prezent zrobiony samemu

Jeśli chcesz rozwinąć zdolności manualne swojego dziecka i sprawić, że chętnie będzie tworzyć kreatywne prezenty DIY, to świetnym pomysłem jest wręczenie dziecku vouchera na kurs diy. Podczas tej realizacji pociecha pozna różne techniki rękodzielnicze i nauczy się, jak zrobić prezent dla bliskiej osoby, wykorzystując swoje umiejętności. Jeśli dziecko wykazuje zdolności plastyczne, to świetnym pomysłem są warsztaty rysunku dla dzieci, dzięki którym laurki będą małymi dziełami sztuki i pozwolą wypełnić domową galerię sztuki. Jaki pomysł na prezent dla babci zrób to sam? Samodzielnie stworzone naczynia na warsztatach ceramicznych z pewnością staną się dla babci ulubionymi i zyskają honorowe miejsce podczas rodzinnych spotkań. To także świetny pomysł na rozwijanie pasji i pobudzenie kreatywności dziecka.


Prezenty DIY to świetny pomysł zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki kursom i warsztatom poznasz tajniki przygotowywania ciekawych upominków i dowiesz się, jak szybko zrobić prezent dla bliskiej osoby. To także świetna alternatywa dla osób, które nie lubią chodzić po sklepach i kupować hurtowo produkowanych podarunków. Dzięki nauce jak można zrobić prezent DIY, wręczanie ich będzie jeszcze większą przyjemnością, a podarunki zyskają honorowe miejsce w domu i sercu osób, które obdarujesz.

Ciekawa świata pasjonatka wizażu i charakteryzacji.