Prezent urodzinowy dla dziadka

rodzina świętuje urodziny dziadka

Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy dla dziadka, a chciałabyś podarować mu coś naprawdę wyjątkowego? Sprawdź nasze propozycje i zaskocz go ciekawym i oryginalnym prezentem.

Prezent urodzinowy dla dziadka

Często zastanawiając się jaki prezent dla dziadka na urodziny wybrać, zapominamy, że osoby starsze też mają marzenia. Być może zawsze chcieli je zrealizować, ale nie mieli ku temu warunków, środków czy możliwości, a teraz na starość zwyczajnie pogodzili się i odpuścili. Może nawet myślą, że w ich wieku już nie wypada? Dlatego zamiast wręczać dziadkowi na urodziny kolejny krawat, parę skarpetek czy suplement diety dla seniorów, warto spróbować spełnić zapomniane marzenia.

Kurs brydża

grupa seniorów grająca w brydża

Kurs brydża to doskonały pomysł na prezent dla dziadka, dzięki któremu nauczy się czegoś nowego i nawiąże nowe znajomości. Brydż jest nie tylko emocjonującą grą towarzyską, ale też doskonałym treningiem dla umysłu, który prowadzony regularnie zmniejsza ryzyko demencji i pozwala dłużej zachować sprawność intelektualną.  Co więcej, nauka gry w brydża może być początkiem nowej pasji, która wypełni dziadkowi wolny czas, da poczucie szczęścia i samorealizacji.

Lekcja gry w golfa

starszy mężczyzna gra w golfa

Indywidualna lekcja gry w golfa to nie tylko ciekawy prezent dla dziadka na urodziny, ale też okazja by zachęcić go do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Indywidualna lekcja z instruktorem pozwoli dziadkowi poznać podstawy gry i postawić pierwsze kroki na polu golfowym. Kto wie, być może wystarczy by zaszczepić w nim miłość do tego niezwykłego sportu?

Lot motoparalotnią

lot motoparalotnią w tandemie

Lot motoparalotnią to szansa na spełnienie marzeń o lataniu. Nie ma górnej granicy wiekowej, wymagany jest jedynie ogólny dobry stan zdrowia, by móc oderwać się od ziemi i zrealizować najskrytsze pragnienia. Lot realizowany jest w tandemie z pilotem na dwumiejscowej motoparalotni, w której dziadek zajmie miejsce pasażera. Uczucie odrywania się od ziemi dostarczy seniorowi dawki emocji, a zapierające dech w piersiach widoki oglądane w czasie lotu na długo zapiszą się w pamięci.

Rejs łodzią motorową

biało-niebieska łódź motorowa widok bokiem z góry

Ciekawym pomysłem na prezent urodzinowy dla dziadka jest również rejs łodzią motorową. W zależności od wybranej lokalizacji, udział w rejsie może wziąć nawet 4-6 osób. Dzięki temu dziadek nie tylko miło spędzi czas, ale też przeżyje niezapomnianą przygodę w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Sternik dostosuje prędkość rejsu do preferencji uczestników, zapewniając im w zależności od potrzeb dawkę adrenaliny lub wyciszenia i relaksu.

Jazda sportowym samochodem

czerwone ferrari 458 italia

Przejażdżka sportowym samochodem to zawsze dobry pomysł na prezent dla mężczyzny, niezależnie od wieku. W zależności od ogólnej kondycji swojego dziadka możesz podarować mu jazdę za kierownicą wymarzonego auta lub przejażdżkę w fotelu pasażera. Ryk silnika, zawrotne prędkości i przyspieszenie, które wgniata w fotel, to gwarancja niezapomnianych wrażeń i prawdziwych motoryzacyjnych emocji, których dziadek być może nie doświadczył nigdy wcześniej. Wybierając samochód do jazdy, warto zwrócić uwagę by był to model komfortowy dla osoby starszej, lepiej zapomnieć więc o niskich bolidach typu Ariel Atom czy KTM X-BOW.

Prezenty w formie przeżyć to doskonały sposób by wprowadzić trochę radości i aktywności w życie seniorów oraz pokazać dziadkowi, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Jeszcze więcej pomysłów na prezent urodzinowy dla dziadka znajdziesz na naszej stronie internetowej PREZENTMARZEN.COM.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.