Muzyka to nieodłączny element codzienności każdego człowieka-to niezaprzeczalny fakt. Otacza nas z każdej strony i chyba nie ma osób, które nie lubią posłuchać swoich ulubionych utworów. Zbliża się okazja do zakupu prezentu bliskiej Ci osobie, która bez wątpienia jest pasjonatem dobrych brzmień? W tym artykule znajdziesz odpowiedź co podarować zarówno muzykowi, jak i ogromnemu fanowi muzyki. Mam nadzieję, że dzięki mojej pomocy znajdziesz inspirację na niecodzienne i kreatywne prezenty dla bliskich Ci muzyków oraz pasjonatów utworów muzycznych. Chciałabym, aby wyróżnione prezenty dostarczały przyjemności, umożliwiały szlifowanie posiadanych już umiejętności oraz pomagały w odkryciu nowych talentów, które mogą być początkiem rewelacyjnej, muzycznej przygody!

Miłośnik muzyki

Klasyczne prezenty dla muzyka oraz miłośników muzyki

Pierwsza kategoria to prezenty, które spodobają się każdemu. Są to klasyczne oferty skierowane dla osób lubiących, gdy muzyka towarzyszy im przez cały czas, przy każdej wykonywanej czynności. 

Kolacja przy akompaniamencie muzyki na żywo

Klasycznym, ponadczasowym prezentem jest kolacja w restauracji. To prezent sprawdzony, który pozwoli cieszyć się wspólnym czasem z bliską osobą. Oprócz pysznego jedzenia osobom obdarowanym atmosferę umili koncert na żywo w wykonaniu profesjonalnego zespołu. Taki nastrój sprawi, że każdy poczuje się zrelaksowany i usatysfakcjonowany. Co więcej, taka kolacja nie musi się kojarzyć tylko z kwartetem smyczkowym w eleganckiej restauracji. Coraz więcej lokali gastronomicznych umożliwia słuchania muzyki na żywo swoim gościom.

Wyjście na koncert lub festiwal

Zawsze dobrym wyborem prezentu dla osoby kochającej muzykę jest zakup biletów na koncert ulubionego zespołu. Możliwość posłuchania go na żywo zawsze dostarcza ogromnej euforii i taki prezent pozostanie w pamięci przez długie lata. Oprócz samego koncertu dobrym pomysłem jest też ofiarowanie miłośnikowi muzyki możliwości spotkania z jego idolami, dzięki czemu będzie mógł z nimi porozmawiać oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Poza biletami na koncert, dla fanów różnych gatunków muzycznych, strzałem w dziesiątkę jest zakup wejściówek na różne festiwale. Takie imprezy są też często kilkudniowe, więc będzie to także pretekst do wspólnego wyjazdu oraz poznania nowych miejsc i ludzi, których łączy ta sama pasja.

Oprócz wyżej wymienionych propozycji warto przemyśleć kupno biletu na musical. Wizyta w teatrze będzie na pewno miłą odskocznią od codzienności i okazją do spędzenia czasu z bliską osobą w ciekawy sposób.

Festiwal muzyczny

Gadżety muzyczne

Prezentami, które zawsze zostaną docenione przez miłośników muzyki, będą gadżety, dzięki którym słuchanie ulubionych kawałków będzie jeszcze przyjemniejsze. Dobrym wyborem będzie zarówno kolejna para słuchawek (wszyscy wiemy jak z takimi słuchawkami często się dzieje.. 😉 ), jak również bardzo popularne w ostatnim czasie głośniki bezprzewodowe, które stają się nieodłącznym elementem każdej imprezy plenerowej. Wbrew pozorom taki zakup nie wiąże się z dużym nakładem finansowym. Dobrej jakości słuchawki i głośniki można znaleźć w wielu sklepach już od kilkudziesięciu złotych.

Ciekawym podarunkiem dla osoby, która kocha muzykę, są także drobne dodatki z motywem muzycznym, np. kubki, koszulki. Dzięki takiemu prezentowi pokażemy, że wiemy i pamiętamy, czym interesuje się bliska nam osoba.

Warto wspomnieć o elemencie, który przynajmniej mi od zawsze kojarzy się z pasjonatami muzyki-nic innego jak płyty winylowe. W pamięci mam pokoje wypełnione takimi płytami, które były odtwarzane, dzięki gramofonom. Mimo rozwoju techniki myślę, że wiele osób ucieszyłby taki prezent. Są to unikaty, niewielu artystów decyduje się jeszcze na inwestowanie w takie płyty. Aktualnie możemy bez problemu posłuchać wybranych kawałków tak naprawdę wszędzie, ale słuchanie ulubionej piosenki z płyty winylowej ma niewątpliwie swój czar.

Gadżety dla muzyka

Nowoczesne prezenty dla muzyka i miłośników muzyki

Możliwość stworzenia własnych utworów

Dla osób kochających muzykę, ale nie zajmującej się nią na co dzień idealną propozycją będzie podarowanie możliwości tworzenia własnych utworów. Aktualnie każdy, kto chce może spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Na rynku pojawiają się specjalne kursy online dla początkujących. Może to być, np. kurs produkcji muzycznej, natomiast na fanów konkretnych gatunków muzycznych, np. rapu przewidziane są zajęcia zdalne, dzięki którym poza samym szlifowaniem swoim umiejętności w pisaniu tekstów ćwiczeniu dykcji oraz odpowiedniemu dobieraniu sprzętów, możemy przede wszystkim dostarczyć osobie obdarowanej niesamowitej radości ze względu na spotkanie ze swoim idolem, który prowadzi takie zajęcia.

Lekcje online grania na instrumentach

Bez wątpienia zaletą takich prezentów jest to, że można z niego skorzystać we własnym zaciszu domowym bez konieczności wychodzenia. Łatwiej jest też oczywiście dopasować dogodny termin ze względu na zdalną formę zajęć. Coraz więcej firm oferuje profesjonalne przygotowanie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z jakimś instrumentem, ale również dla profesjonalistów, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Wykwalifikowani instruktorzy od podstaw zapoznają uczestnika z instrumentem oraz jego możliwościami. Wybór idealnego instrumentu dla nas jest bardzo szeroki, zaczynając od propozycji klasycznych, np. lekcja gry na gitarze basowej lub perkusji, kończąc na tych bardziej nietypowych, np. ukulele. Szkoły muzyczne nie proponują jednak tylko zajęć praktycznych. W ofercie można także znaleźć zajęcia teoretyczne, np. wykład na temat historii muzyki.

Muzyk w trakcie występu

Podsumowując, myślę, że nieważne, na jaki prezent się zdecydujesz. Czy będzie to wejściówka na koncert, czy może koszulka ze zdjęciem ulubionego zespołu-najważniejsze dla osoby, której chcesz podarować prezent, będzie Twoje zaangażowanie oraz pamięć o tym, co lubi i co jest dla niej ważne. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci owocnych zakupów dla bliskiego Twojemu sercu muzyka. Mam nadzieję, że cudownie spędzicie razem czas przy akompaniamencie ulubionych brzmień. 🙂

Studentka resocjalizacji, pasjonatka psychologii i zagadek kryminalnych, która od dziecka uwielbia pisanie tekstów. Prywatnie miłośniczka buldogów francuskich, kawy i twórczości Stephena Kinga.