Co kupić na prezent dla minimalisty?

minimalistyczny prezent na święta

Minimalizm zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Przeciwstawiając się konsumpcyjnemu stylowi życia, minimalizm nawołuje do oczyszczenia życiowej przestrzeni, ograniczenia posiadanych przedmiotów i skupienia się na tym, co w życiu naprawdę ważne – emocjach, doświadczeniach, relacjach z innymi ludźmi. Jednak minimalista, jak każdy inny człowiek, również obchodzi urodziny, imieniny, ważne rocznice czy święta. Jaki wybrać prezent dla minimalisty, aby sprawić mu radość i jednocześnie uszanować jego światopogląd?

Prezent dla minimalisty

W internecie można zaleźć szereg pomysłów na prezenty dla minimalisty, które – o zgrozo – w większości są przedmiotami materialnymi. Decydując się na taki prezent musimy liczyć się z tym, że nie tylko nie sprawi on obdarowanemu radości, ale wręcz stanie się dla niego problemem, którego szybko będzie chciał się pozbyć. O wiele lepszym pomysłem na prezent dla minimalisty są prezenty w formie przeżyć.

Prezenty w formie przeżyć

Prezenty w formie przeżyć doskonale wpisują się w nurt minimalizmu. Nie tylko bowiem mają niematerialną postać i nie zwiększają ilości posiadanych przedmiotów, ale też dostarczają tego, co dla minimalisty naprawdę ważne – nowych doświadczeń i niezapomnianych emocji. Wybór atrakcji, które możemy podarować jest naprawdę ogromny! Poczynając od karnetów na zajęcia sportowe, przez vouchery na zabiegi pielęgnacyjne i relaksujące masaże, aż po tak ekstremalne przeżycia jak skok ze spadochronem. Wśród takiej różnorodności każdy z łatwością znajdzie ten idealny prezent dla minimalisty, który najlepiej będzie odpowiadał jego potrzebom i upodobaniom.

Zalety prezentów w formie przeżyć z punktu widzenia minimalizmu:

  • nie zwiększają ilości posiadanych przedmiotów i nie zagracają przestrzeni,
  • wspierają rozwój osobisty przez zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności,
  • stwarzają okazję do zdobywania nowych doświadczeń i sprawdzenia się w nowych dziedzinach,
  • zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu,
  • pomagają rozwijać zainteresowania i odkrywać nowe pasje,
  • stwarzają okazję do nawiązania nowych znajomości i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach,
  • poprawiają samopoczucie i są źródłem pozytywnych emocji – w zależności do potrzeb dostarczają adrenaliny lub pozwalają odprężyć się i zrelaksować,
  • ich realizacja pozostaje w pamięci na lata, stając się podstawą pięknych wspomnień.

Prezenty w formie to najlepsze co możesz kupić na prezent dla minimalisty. Wręczając minimaliście prezent do przeżycia nie tylko sprawisz mu radość, ale też pokażesz, że rozumiesz, szanujesz i wspierasz jego życiową postawę, a dzięki temu prezent nabierze podwójnej wartości.

Największy wybór prezentów w formie przeżyć znajdziesz na Prezentmarzen.com. Sprawdź też nasz katalog prezentów na Święta 2017.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.