Planujesz zaręczyny. Jak sprawić, aby ten dzień był dla Twojej drugiej połówki niezapomniany? Należy pamiętać o tym, aby spróbować nie zdradzić swoich zamiarów. Wtedy wydarzenie to stanie się fajną niespodzianką i pięknym wspomnieniem. Zainspiruj się ciekawymi pomysłami na to, jak się oświadczyć i zrobić ten jakże ważny krok w życiu każdej pary.

Jak się oświadczyć? 10 pomysłów na ciekawe zaręczyny

Podjąłeś decyzję o oświadczynach. Na pewno chcesz, aby ten dzień był jak najbardziej wyjątkowy. Jak się zaręczyć, aby nie były one zbytnio oklepane? Jeśli zależy Ci na oświadczynach, które są oryginalne, postaraj się wyjść poza utarty schemat, który powtarza większość par. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe zaręczyny, którymi możesz śmiało się zainspirować.

Zaręczyny w domu

Romantyczne zaręczyny wcale nie muszą odbywać się poza domem. Jeśli oświadczyny w restauracji są dla Ciebie zbyt oklepane, równie dobrze możesz sam coś przygotować i zaskoczyć swoją drugą połówkę jakimś smacznym daniem. Dom zapewnia dużo intymności, więc jeśli Twoja dziewczyna jest trochę nieśmiała, takie zaręczyny mogą być fajnym pomysłem. Oświadczenie się w miejscu publicznym może być stresujące dla wielu osób. Dom zapewni Wam trochę intymności, a dodatkowo można go będzie ozdobić po swojemu. Płatki róż, lampka wina i Was dwoje – w każdym miejscu można zrobić fajny klimat. Romantyczne zaręczyny w domu też mają swój urok.

Zaręczyny na plaży

Wyjazd na urlop może być dobrym pretekstem na zorganizowanie oświadczyn. Zaręczyny na plaży to bez wątpienia jeden z bardziej romantycznych pomysłów jakie można zrealizować. Warto zadbać jednak o wyjątkową oprawę i zarezerwować nocleg w jakimś romantycznym miejscu. W tym celu sprawdzi się chociażby umiejscowiony w samym sercu Sopotu, Hotel Aqua który możecie zarezerwować i cieszyć się czasem spędzonym we dwoje. Wybierz odpowiedni moment, np. zachód słońca i zadaj to ważne pytanie swojej drugiej połówce w promieniach zachodzącego słońca.  

Zaręczyny w górach

Góry są fajnym miejscem na nietypowe oświadczyny. Zaręczyny w górach to na pewno fajny pomysł dla par, które lubią piesze wędrówki i piękne górskie widoki. Czasem wystarczy niewiele, aby sprawić by ten dzień był dla Was niezapomniany.

Jeśli zależy Ci na kreatywnych zaręczynach, możesz wybrać lot zaręczynowy nad Zakopanem – taka atrakcja to coś zupełnie niespodziewanego, a takie nowoczesne zaręczyny też mają w sobie dużo uroku. Piękne widoki oraz zachód słońca nad górami to idealna sceneria na niezapomniane zaręczyny. Do odważnych świat należy! Wyobraź sobie romantyczny lot widokowy, na który zabierasz swoją ukochaną. Jeśli zależy Ci na zrobieniu czegoś zaskakującego w tym dniu, taki pomysł będzie bardzo oryginalny. Kreatywne zaręczyny w takiej formie na pewno spodobają się szalonym i odważnym parom. 

Zaręczyny w balonie na gorące powietrze

Uniesienie się nad ziemią w balonie na gorące powietrze to doświadczenie same w sobie niesamowite. Gdy dodamy do tego moment oświadczyn, całość stanie się chwilą magiczną. Wyobraź sobie wschód lub zachód słońca, rozległe widoki na krajobraz poniżej – to idealne tło dla tego ważnego pytania. Przygotuj krótką mowę i być może jakąś delikatną muzykę w tle, a jej odpowiedź na pewno będzie brzmiała TAK! Wybierz romantyczny lot balonem na wyłączność i zrealizuj pomysł.

Zaręczyny podczas rejsu

Woda ma coś kojącego, a rejs po jeziorze, rzece czy morzu może być idealnym miejscem na oświadczyny. Planując ten moment, zadbajcie o intymność – być może prywatny jacht będzie najlepszym rozwiązaniem. Gdy słońce zaczyna zachodzić, a otaczający wasz świat staje się złoty, złóż propozycję. Niech będzie to rejs, który oboje zapamiętacie na zawsze.

Zaręczyny podczas lotu awionetką

Niebo jest granicą, a kiedy decydujesz się na zaręczyny, dlaczego nie uczynić tego w dosłowny sposób? Lot awionetką dla dwojga, to doświadczenie pełne emocji i adrenaliny, które dodatkowo może zostać uwieńczone jednym z najważniejszych pytań w życiu.

Wyobraź sobie nieskończoną błękitną przestrzeń dookoła, podczas gdy obok siedzi Twoja ukochana osoba, zaskoczona i podekscytowana jednocześnie. Gdy awionetka unosi się nad krajobrazem, świat poniżej wydaje się maleńki, a Wasze serca biją w jednym rytmie. W takim momencie, w otoczeniu chmur i nieba, propozycja małżeństwa staje się czymś magicznym, czymś co zostanie zapamiętane na zawsze. Niech ten lot będzie symbolem waszej wspólnej przygody, która właśnie się rozpoczyna.

Romantyczny weekend dla dwojga

Zamiast jednego momentu, poświęć cały weekend na celebrowanie waszej miłości. Zarezerwujcie domek w górach, luksusowy apartament nad morzem lub ustronne miejsce w głębi lasu. Zadbaj o wszystkie szczegóły: od ulubionych potraw waszej drugiej połówki, po ścieżkę świec prowadzącą do jacuzzi. W ciągu tych kilku dni skupcie się tylko na sobie, korzystając z każdej chwili. Oświadczyny w takim klimacie będą naturalnym zwieńczeniem tego wyjątkowego czasu.

Zaręczyny w zamku

Każda baśń ma swój zamek, a wy możecie stać się bohaterami własnej. Wybierzcie zamek pełen historii i tajemniczości. Można nawet zorganizować kolację przy świecach w jednej z komnat zamku, z muzyką grana na żywo w tle. Wykorzystajcie atmosferę miejsca, aby uczynić ten moment jeszcze bardziej niezapomnianym.

Zaręczyny w ogrodzie botanicznym

Nie ma nic bardziej romantycznego niż kwiaty i rośliny z całego świata. Ogród botaniczny to miejsce, gdzie przyroda prezentuje się w pełnej krasie. Znajdźcie ukryty zakątek, otoczony egzotycznymi kwiatami, i w tym spokojnym otoczeniu poproś ją o rękę.

Jak się zaręczyć?

Organizacja zaręczyn może być stresującym etapem w życiu. Kiedy już podejmiesz tę decyzję, postaraj się zbytnio nie nakręcać. Twoja druga połówka na pewno wyczuje nerwową atmosferę. Jak oświadczyć się dziewczynie? Każdy jest inny, dlatego najlepiej dopasować zaręczyny do charakteru, osobowości i pasji swojej partnerki. Jeśli jesteście szaloną parą, możesz zorganizować jakieś nietypowe wspólne wyjście i w odpowiednim momencie zadać to jakże ważne pytanie. Najpiękniejsze zaręczyny to takie, które płyną głęboko z serca i nie ma tak naprawdę znaczenia gdzie i jak się zaręczyć. Najważniejsza jest miłość między dwojgiem ludzi, a organizacja zaręczyn jest kwestią indywidualną.

Optymistka, która twardo stąpa po ziemi. Czego nie dopowie, to dośpiewa. Miłośniczka książek, zespołu Queen i ostrych papryczek jalapeño.