Dzień nauczyciela formalnie nazywany jest Dniem Edukacji Narodowej, ponieważ upamiętnia założenie Komisji Edukacji Narodowej. Została ona utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zatwierdzona przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku, więc właśnie tego dnia świętujemy. Uczniowie i nauczyciele nie idą wtedy do szkoły, jednak dzień wcześniej jest czas na wręczanie prezentów na dzień nauczyciela.

Pomysły na dzień nauczyciela

Zwyczajowo, chcąc okazać wdzięczność, przynosi się kwiaty i czekoladki. Przypomnij sobie jednak widok nauczycieli, którzy nawet nie są w stanie unieść na raz tych wszystkich prezentów. Czy taka ilość roślin i słodyczy cieszy? To drugie z pewnością jest powodem do radości dzieci nauczycieli, ale chyba nie to jest celem, prawda? 🙂 Pójdź o krok dalej i zdecyduj się na prezent dla nauczyciela w formie przeżyć! Jestem przekonana, że będzie się on wiązał z większą radością, niż cały dom zastawiony wiadrami z bukietami. W naszej ofercie jest niezliczona ilość pomysłów na prezent na dzień nauczyciela, które sprostają nawet najbardziej wymagającym!

Pomysły na prezent na dzień nauczyciela

Niezależnie od tego, czy nauczanie odbywa się w sposób zdalny czy stacjonarny, nauczyciele zwykle są obciążeni ogromną odpowiedzialnością. Wydawać by się mogło, że przekazywanie wiedzy młodzieży nie jest trudne, wystarczy zrobić prezentację, prawda? Otóż jest to temat dużo bardziej skomplikowany. Każde zagadnienie powinno być przedstawione w sposób atrakcyjny, żeby przyciągnąć uwagę uczniów, oraz musi zawierać informacje zawarte w podstawie programowej. Wiedza powinna być regularnie kontrolowana w obiektywny sposób. Do tego dochodzą jeszcze kwestie wychowawcze, ponieważ jest to nieodłączny element pracy z młodymi osobami. Praca nauczyciela tylko z pozoru wydaje się łatwa i niewymagająca, dlatego uważam, że każdemu należy się odpowiedni odpoczynek i okazanie zwyczajnej, ludzkiej wdzięczności.

Najlepszym prezentem dla nauczyciela, którego upodobań za dobrze nie znamy będzie odpowiednio zestaw Dla Niej lub Dla Niego. W każdym z nich można znaleźć ponad 300 atrakcji do zrealizowania w całej Polsce. Zestawy prezentowe są doskonałymi prezentami z kilku powodów. Po pierwsze, dajemy osobie obdarowanej wybór konkretnej atrakcji, więc nie musimy się martwić o to, czy prezent będzie udany. Po drugie, nasza oferta stale się rozrasta, więc jest spora szansa na to, że Twój nauczyciel zdecyduje się na atrakcję, której nie było dostępnej w momencie zakupu. Na zestawy Dla Niej i Dla Niego składają się typowo damskie i męskie podarunki z różnych kategorii: aktywne, kreatywne, online i wiele innych. Nie musisz więc dobrze znać zainteresowań nauczyciela, aby sprawić mu radość.

Prezent na dzień nauczyciela

Niektórzy lubią trzymać się klasyki i woleliby pozostać przy słodyczach, ponieważ uznają to za najlepszy wybór na takie okazje. Dla nich właśnie mamy Voucher na własną czekoladę! Z nim pozwolisz swojemu wychowawcy na samodzielne skomponowanie swojej idealnej tabliczki. Będzie mógł wybrać dodatki spośród różnych orzechów, owoców, przypraw a nawet kwiatów! Ze smakiem czekolady też można nie zawsze trafić w gust a z tym voucherem na pewno się uda, ponieważ wszystko dobiera się samemu w kreatorze na stronie internetowej. Dla bardziej kreatywnych czekoladożerców przygotowaliśmy Warsztaty czekoladowe! Odbywają się one w małych grupach i trwają zwykle około 1,5 godziny. W tym czasie uczestnicy poznają historię czekolady, teorię dotyczącą jej wytwarzania, spróbują różnych rodzajów czekolad i kakao oraz będą mieli możliwość wykonania własnej tabliczki! Takie zajęcia stanowią idealny prezent dla osób, które lubią kolekcjonować wrażenia oraz zdobywać nowe, ciekawe umiejętności. Którą wersję wybierzesz dla swojego nauczyciela na prezent?

Co kupić na dzień nauczyciela

Prezent dla nauczyciela muzyki

Nauczyciele przedmiotów artystycznych są otoczeni sztuką, widać w nich pasję i zamiłowanie do swojej pracy. Muzyka z pewnością ucieszy Występ solo na skrzypcach w dowolnie wybranym przez niego miejscu! Profesjonalny skrzypek może towarzyszyć mu podczas domowego przyjęcia, wyjścia do parku czy wizyty w restauracji. Miłośnik klasyki z pewnością doceni taki prezent i będzie doskonale się bawić podczas prywatnego koncertu.

prezent dla nauczyciela muzyki

Prezent dla nauczyciela chemii

Chemik doskonale zna wpływ składników kosmetyków na naszą skórę i z pewnością zakupy drogeryjne przebiegają u niego bardzo świadomie. Jestem przekonana, że doceni możliwość samodzielnego wykonania mydła z naturalnych składników podczas Warsztatów online – Mydlane Rewolucje! Obdarowany otrzyma dostęp do platformy, na której znajdują się kursy wyjaśniające sposób wykonania kosmetyku w oparciu o łatwo dostępne składniki. 

Prezent dla nauczyciela biologii

Biolodzy mają bardzo szeroką wiedzę – wyjaśniają nam zarówno funkcjonowanie bakterii, jak i roślin oraz człowieka! Mają wiedzę z zakresu genetyki, ewolucjonizmu czy botaniki. Jest to naprawdę ogromna ilość informacji, a co za tym idzie niezliczone źródła fascynacji! Biolog potrafi zachwycić się każdym napotkanym mchem czy owadem, więc z pewnością zabawa z roślinami dostarczy mu wiele radości! Podczas kilkudniowego Kursu florystyki będzie możliwość nauki tworzenia bukietów, dekoracji kwiatami, materiałoznawstwa i wielu innych. Miłośnik nauki z pewnością doskonale spędzi czas podczas zabawy z roślinami. Dodatkowo po ukończonym kursie jest możliwość odebrania certyfikatu MEN potwierdzającego zdobytą wiedzę!

Prezent dla nauczyciela geografii

Przyroda skrywa w sobie wiele tajemnic, zarówno w mniejszej skali, którą zajmuje się raczej biolog, jak i w większej, co stanowi pole do popisu dla geografów. Kto lepiej niż specjalista od krajobrazów doceni piękno fiordów podczas Wycieczki do Norwegii? Jest to jednodniowy wyjazd, na który składa się trekking w malowniczej okolicy, zwiedzanie Sandefjord, muzeum wielorybnictwa czy spacer po porcie. Ten bardzo intensywny dzień dostarcza niesamowitych wrażeń i jest doskonałym pomysłem dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas i potrafi docenić piękno natury.

wycieczka do norwegii dla nauczyciela

Prezent dla polonisty

Jeżeli nie jesteś obdarzony takim talentem lirycznym, na jaki zasługuje Twój nauczyciel języka polskiego to myślę, że możemy Ci pomóc! Prawdziwy miłośnik poezji z pewnością doceni utwór napisany specjalnie dla niego. Wiersz z dedykacją stanowi piękny, spersonalizowany prezent, który chwyta za serce. Wystarczy, że prześlesz jak najwięcej informacji o osobie obdarowanej a dostaniesz elegancki wiersz wydrukowany na ozdobnym papierze, który będziesz mógł wręczyć na prezent z okazji dnia nauczyciela. Jestem przekonana, że taka pamiątka będzie miło wspominana przez długie lata.

Oryginalny prezent na dzień nauczyciela

Szczególny rodzaj prezentu z pewnością należy się wychowawcy. Poza nauczaniem wielu roczników spełnia też szczególną dla Was rolę. Każdego dnia walczy o Wasze oceny, kontroluje frekwencję, rozwiązuje konflikty i stanowi oparcie. Jego funkcja jest bardzo szeroka, ma pod sobą około trzydziestu młodych umysłów, z których każdy trzeba nakierować, zrozumieć i wysłuchać. Pozwól mu na chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków, które mimo pasji są zwyczajnie wyczerpujące.

Doskonałym sposobem na odpoczynek jest zawsze Dzień SPA. Jest to pakiet zabiegów na twarz i ciało trwających zwykle około 2- 4 godzin. W tym czasie doświadczeni kosmetolodzy nałożą odpowiednie maski na twarz, wykonają peeling, zabieg rewitalizujący czy masaż. Często istnieje też możliwość seansu w kapsule SPA, która łączy w sobie różne rodzaje terapii i zapewnia wspaniały wypoczynek. Pozwala otulić się przyjemnym zapachem, podziwiać łagodne światełka oraz słuchać relaksujących dźwięków, które ukoją duszę i pomogą naładować baterie na kolejny rok pracy z młodzieżą. Dokładny zakres zabiegu można poznać wybierając konkretną lokalizację atrakcji.

Kolejnym pomysłem na dzień nauczyciela może być wyjście do restauracji dla dwojga. W naszej ofercie można wybrać jedną z kilkudziesięciu restauracji, która swoimi daniami zaspokoi nawet najbardziej wymagających smakoszy. Wybierz spośród kuchni polskiej, japońskiej, włoskiej, indyjskiej i wielu innych! Pyszny posiłek jest zawsze odpowiednim prezentem, ponieważ każdy lubi od czasu do czasu zjeść obiad w bardziej eleganckiej atmosferze niż na co dzień. Takim voucherem umożliwisz swojemu nauczycielowi spędzenie uroczystego dnia i dasz mu sposobność do zorganizowania czasu z bliskimi.

Pomysł na prezent dla nauczycielki

Zdecydowaną większość kadry pedagogicznej stanowią jednak kobiety. Oznacza to, że dużo częściej staniesz przed zadaniem znalezienia prezentu typowo dla Pań. W obecnej sytuacji dużą popularnością cieszą się prezenty, które można realizować zdalnie. Do ich głównych zalet należy możliwość realizacji z dowolnego miejsca oraz brak konieczności kontaktu z obcymi osobami. Nauczycielki z racji dużej ilości pracy i obowiązków z pewnością docenią prezent, który będą mogły zrealizować bez konieczności wychodzenia z domu!

Prezentem, który ucieszy każdą kobietę zdecydowanie jest Projekt własnej torebki. Jest to voucher kwotowy uprawniający do zakupu torebki z oferty Mana Mana lub zamówienia autorskiego projektu! Dzięki temu torebka będzie miała idealny kolor, materiał, ilość kieszonek a nawet wzór podszewki! 

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się malowanie żywicą. Jest to forma artystycznej rozrywki, po którą sięgnęło wiele osób w czasie, kiedy większość miejsc pracy została zamknięta. Mamy oczywiście nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy, jednak nikt nie potrzebuje kwarantanny, żeby skorzystać z Kursu malowania żywicą, prawda? Twoja nauczycielka będzie mogła obejrzeć aż 1,5 godziny materiałów wideo, z którymi sama będzie w stanie stworzyć przepiękne obrazy i dekoracje do domu czy biura.

Dzień nauczyciela już niedługo, co sądzisz o powyższych propozycjach? Udało Ci się wybrać idealny prezent? A może szukasz czegoś zupełnie innego? Po więcej pomysłów zapraszam Cię na prezentmarzen.com, gdzie zapoznasz się z pełną ofertą pomysłów na prezent na dzień nauczyciela. Wszystkim uczniom i całej kadrze życzę, aby ten rok był pełen sukcesów i oczywiście do zobaczenia na naszych stoiskach!

Otwarta na otwartych ludzi dietetyczka i kosmetyczka. Bezkompromisowa w kwestii żywienia. Z wielkim sercem do zwierząt i przyrody.