Pomysł na weekend – rodzinny park rozrwyki

zaczarowane drzewo

Wakacje pomału dobiegają końca. To być może ostatni moment, by jeszcze wybrać się gdzieś całą rodziną, jeszcze zanim każdy wróci do swoich obowiązków, dlatego dziś polecamy Wam trzy fantastyczne parki rozrywki, w których zarówno dzieci, jak i rodzice spędzą niezapomniane chwile.

Energylandia

karuzela w parku rozrywki energylandia

Energylandia to rodzinny park rozrywki zlokalizowany w miejscowości Zator, w połowie drogi między Katowicami i Krakowem. Na 26 ha powierzchni parku, znajduje się blisko 60 różnorodnych urządzeń i atrakcji, wśród których każdy członek Waszej rodziny z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Aby ułatwić uczestnikom poruszanie się po obiekcie, atrakcje parku zostały podzielone na 3 strefy:

  • Dla najmłodszych

Strefa przygotowana specjalnie dla dzieci, wyglądem przypominająca baśniową krainę. Znajdziemy tu karuzele, zjeżdżalnie, łódki, samochodziki, a nawet rollercoastera. Z myślą o tych naprawdę najmłodszych utworzono cichy kącik mamy i dziecka, w którym mamy mogą w ciszy i spokoju przewinąć, nakarmić czy uśpić swoje maleństwa.

  • Familijna

Strefa przeznaczona dla całej rodziny, wyposażona w urządzenia przystosowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Królują w niej atrakcje wodne, takie jak spływ rwącą rzeką czy strzelanie z armatek wodnych oraz kolejki górskie o zróżnicowanej prędkości. Na fanów motoryzacji czeka też tor formuły 1.

  • Ekstremalna

Strefa przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Urządzenia, które się w niej znalazły należą do najwyższych, najszybszych i wymagających największej odwagi. Kolejki górskie osiągające prędkość 100 km/h w 3 sekundy, ogromne wahadła czy 40-metrowa wieża zrzutu generująca przeciążenia 5,5 g to atrakcje, które zagwarantują potężną dawkę adrenaliny nie tylko nastolatkom.

Ponadto na terenie Energylandii znajdują się również park wodny, kino 7D, cztery sceny widowiskowe oraz szerokie zaplecze gastronomiczne.

Magiczne Ogrody

zaczarowane drzewo

Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce ogród sensoryczny, zaplanowany tak, by wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Przekraczając jego bramę, trafiamy do zupełnie innego świata, pełnego baśni i fantasy.

Na terenie parku znajduje się 9 tematycznych krain, pełnych magicznych stworzeń. Spotkamy tu m.in. olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki,  magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielne Krasnoludy. Wśród strumieni, wodospadów, drzew i kwiatów ulokowano place zabaw i miejsca wypoczynku, których odkrywanie sprawi wiele radości nie tylko najmłodszym. Dodatkowo w Magicznych Ogrodach znajdują się cukiernia, kawiarnia, restauracja i sklep z oryginalnymi pamiątkami.

Bałtowski Kompleks Turystyczny

dinozaury w juraparku w Bałtowie

Rodzinny park rozrywki w Bałtowie to najstarszy park tematyczny poświęcony dinozaurom i największy obiekt rozrywkowy w Polsce, a jego otwarcie wiązało się ze znalezionymi w Bałtowie tropami dinozaurów.

Główną atrakcją kompleksu jest JuraPark Bałtów – strefa całkowicie poświęcona dinozaurom. Znajdziemy tu m.in. ścieżkę dydaktyczną, wzdłuż której ustawiono ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń w ich naturalnej wielkości, Muzeum JurajskiePrehistoryczne Oceanarium oraz plac zabaw.

Na wszystkich miłośników nieco bardziej współczesnych zwierząt czeka Zwierzyniec, czyli specjalna strefa, w której spotkamy takie zwierzęta jak żubry, wielbłądy, lamy, strusie afrykańskie, małpy, szopy pracze, kuce i wiele, wiele innych. W przerwie między zwiedzaniem zaś warto się udać do strefy rozrywki, gdzie czekają na Was karuzele, gokarty, trampoliny i kolejki górskie.

Rodzinna wyprawa do parku rozrywki to doskonała propozycja na weekend. Dzięki niej nie tylko aktywnie spędzicie czas, ale też przeżyjecie wspaniałą przygodę, a wspólnie spędzony czas i emocje, których doświadczyliście, z pewnością jeszcze bardziej Was do siebie zbliżą.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

2 thoughts on “Pomysł na weekend – rodzinny park rozrwyki

  1. Ja zabrałam córkę do Energylandii. Obiecałam córce, że to zrobię, tatuś chciał ją zabrać zawsze do parku rozrywki, ale nie zdążył… Jesteśmy we dwie, ale jakoś sobie poradziłyśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.