Najczęściej zadawane pytania dotyczące prezentów z kategorii W powietrzu

pilot turystyczny pokazuje kciuk w górę

Zbliża się wiosna, a wraz z nią początek sezonu na atrakcje lotnicze. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, zamieszczamy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących prezentów z kategorii W powietrzu. Mamy nadzieję, że pomogą one rozwiać wątpliwości i wybrać najlepszą dla siebie atrakcję oraz odpowiednio przygotować się do realizacji.

W jakim terminie odbywają się realizacje prezentów lotniczych?

Większość atrakcji z kategorii W powietrzu realizowana jest w sezonowo, w okresie wiosenno-letnim. Najczęściej realizacje zaczynają się na początku kwietnia i trwają do końca września, nie jest to jednak regułą. Przy każdym prezencie z kategorii W powietrzu znajdziesz na naszej stronie szczegółowe informacje dotyczące terminu realizacji atrakcji w konkretnej lokalizacji.

Czy pogoda ma wpływ na realizację?

Tak. Prezenty realizowane w powietrzu są ściśle zależne od pogody. Jeśli po kontakcie z Instruktorem uzyskasz informację o niesprzyjających warunkach pogodowych, Twoja realizacja zostanie odwołana i przełożona na inny, dogodny termin. Pamiętaj, że tu w grę wchodzi bezpieczeństwo, dlatego nie ma sensu złościć się na Instruktora. On odpowiada za prawidłowy przebieg atrakcji i tylko do niego należy ostateczna decyzja o możliwości przeprowadzenia realizacji.

Czy istnieją przeciwwskazania do realizacji atrakcji z tej kategorii?

Tak. Przeciwwskazaniami do zrealizowania prezentów z kategorii W powietrzu są zwykle nadciśnienie, choroby serca, niewydolność układu krążenia, epilepsja, poważne kontuzje kręgosłupa lub barków, stan pooperacyjny, ciąża. Szczegółowe wymagania i przeciwwskazania dotyczące konkretnych atrakcji, znajdziesz na naszej stronie internetowej w opisie każdego prezentu.

Czy muszę posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia?

Nie. Najczęściej przed realizacją Instruktorzy proszą o podpisanie oświadczenia o dobrym stanie zdrowia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące kwestii zdrowotnych, skontaktuj się wcześniej ze swoim lekarzem prowadzącym, który zadecyduje czy możesz bezpiecznie zrealizować wybraną atrakcję.

Czym różni się lot szybowcem za wyciągarką od lotu szybowcem za samolotem?

Lot szybowcem za wyciągarką i lot szybowcem za samolotem różnią się sposobem startu, a co za tym idzie również wysokością i długością czasu lotu. Wyciągarka unosi szybowiec na niższy pułap, przez co realizacja jest krótsza i trwa zazwyczaj około 5 minut. Samolot wyciąga szybowiec wyżej, dzięki czemu realizacja jest dłuższa i trwa nawet 10-15 minut.

Czym różni się paralotnia, motolotnia i motoparalotnia?

Paralotnie posiadają miękkie siedzisko oraz miękki płat nośmy. Nie mają silnika, startują więc za pomocą wyciągarki lub ze wzniesienia. Motolotnia i motoparalotnia posiadają silnik. W przypadku motolotni płat nośny jest sztywny, a motoparalotni miękki. Zarówno motolotnia, jak i motoparalotnia najczęściej mają doczepiony “wózek”, w którym pasażer i pilot siedzą podczas lotu. Zdarzają się jednak również modele z miękkimi siedziskami.

Czy w tunelu aerodynamicznym mogą znajdować się dwie osoby?

Niestety ze względów bezpieczeństwa jest to niemożliwe. Realizacje odbywają się zawsze pojedynczo, jedna po drugiej.

Czy jest możliwość filmowania?

Jeśli przy danym prezencie nie proponujemy usługi filmowania a jesteś nią zainteresowany, zapytaj o taką możliwość w momencie rezerwacji. Często Instruktorzy na miejscu realizacji proponują taką usługę za dodatkową opłatą. Jeśli nie, najprawdopodobniej będziesz mógł skorzystać z własnego sprzętu pod warunkiem, że będzie on odpowiednio zabezpieczony.

Jaką realizacje w powietrzu polecacie dla dziecka?

Bardzo popularnym prezentem dla dzieci już od 4-5 roku życia jest tunel aerodynamiczny. Na miejscu nad bezpieczeństwem małego uczestnika czuwać będzie Instruktor, który przekaże niezbędną wiedzę i zaopatrzy śmiałka w ochronny kask, gogle, zatyczki do uszu i kombinezon. Podczas lotu Instruktor będzie obecny w tunelu, pomoże przyjąć prawidłową pozycję i wznieść się do góry. Prędkość powietrza jest dostosowywana do możliwości uczestnika. Sam tunel jest odpowiednio zabezpieczony, posiada niezbędne certyfikaty i aktualne przeglądy techniczne.

Nie wiem, na który prezent z tej kategorii się zdecydować

W naszej ofercie znajdziesz zestaw prezentowy W powietrzu. Składa się on z kilkudziesięciu prezentów z realizacjami na terenie całego kraju, z których osoba obdarowana wybiera jedną atrakcję. Płatność odbywa się jedynie raz, w momencie zakupu. Osoba obdarowana nie zna ceny zestawu, dokonuje wyboru prezentu na podstawie oferty widocznej na stronie. Dzięki szerokiemu przekrojowi atrakcji, każdy znajdzie w zestawie coś dla siebie.

Pomysły na prezent, które znajdziesz w kategorii W powietrzu to niezapomniane atrakcje, które dostarczają niesamowitych wrażeń i ekstremalnych przeżyć. Jeśli zatem poszukujesz wyjątkowego, absolutnie oryginalnego i na pewno udanego prezentu, znajdziesz go właśnie tutaj!

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.