Żyjemy w XXI wieku, więc w dobie tak rozwiniętej technologii z pewnością każdy z nas ma w swoim bliższym lub dalszym gronie znajomych ogromnego wielbiciela gier komputerowych. Osobę, która przed ekranem mogłaby praktycznie spać, gdyby było to możliwe. Już zapewne w głowie kreuje ci się wizerunek twojego znajomego, który jest takim komputerowym freakiem! A teraz pomyśl, ile razy miałeś problem z obdarowaniem takiej osoby odpowiednim prezentem? Święta, urodziny, imieniny… Co okazja, to kolejny problem. Co podarować gamerowi, który jest zadowolony jedynie z nowych gier oraz sprzętu komputerowego? Tym razem nie będzie to nowy pad, myszka, czy kolejna część FIFY. Postaw na prezenty w formie przeżyć z Prezentmarzeń, a w tym artykule pomożemy ci w odpowiedzi na pytanie – jaki prezent dla gracza wybrać?

Jaki prezent dla gracza?

Dosyć oczywistym wyborem na prezent dla gamera będzie wstęp do strefy gier, na którą składa się 30 przeróżnych automatów. Będzie to idealna odskocznia od typowego wieczoru przed komputerem, ale z zachowaniem pasji do gier, w których wykazać się trzeba dużą ilością sprytu i spostrzegawczości. W strefie dostępne są automaty z grami o przeróżnej tematyce. Znajdziesz tu wszystko, od bijatyk, gier sportowych czy strzelanek, po kręgle, Pac Mana czy łowienie ryb. Z tak szerokiego wachlarza tematów do wyboru bliski ci gracz na pewno wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkową frajdą będzie fakt, że wygrywając w kolejnych rundach zdobywa się bilety, które można następnie wymienić na prawdziwe nagrody! Klimat strefy gier z automatami połączony z nutką rywalizacji z pewnością przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi gier komputerowych. Raczej nie będzie konieczności odciągania go od domowego ekranu siłą 🙂

Prezent dla miłośnika gier

Atrakcją, która z pewnością zachwyci osobę praktycznie nie odrywającą się od komputera będzie wycieczka po świecie wirtualnej rzeczywistości. Nowoczesna technologia informatyczna oraz specjalnie do tego przystosowane okulary pozwalają na wykreowanie wizji przedmiotów, miejsc i przestrzeni a nawet zdarzeń wprost z… ulubionych gier komputerowych! Co to oznacza? Niemniej tyle, że twój bliski będzie mógł wziąć udział w rozgrywce, obejrzeć animację czy film 360 stopni, czując, że znajduje się bezpośrednio w wirtualnym świecie. Już nie musi sterować bohaterem za pomocą myszki czy pada, twój bliski zostanie indywidualnym bohaterem w swojej ulubionej grze. Jesteśmy pewni, że taka atrakcja dla komputerowego freaka będzie prawdziwą gratką!

A gdy same okulary już nie wystarczą, ciekawym urozmaiceniem wycieczki w świat wirtualnej rzeczywistości będzie wielokierunkowa bieżnia. Jest to duży kontroler w kształcie misy, po którym uczestnik porusza się w specjalnych butach. Mamy tutaj możliwość całkowitego wczucia się w wirtualny świat. Każdy realny ruch uczestnika zostaje dokładnie odwzorowany w grze. Czy czegoś więcej trzeba dla miłośnika komputerowej rzeczywistości?

Prezent dla gracza komputerowego

Odejdziemy tym razem od ekranu, powrócimy do świata realnej rzeczywistości jednak wciąż pozostaniemy w temacie gier. Kolejną propozycją na prezent dla gracza komputerowego będzie escape room. To zespołowa gra logiczna, wymagająca od uczestników wiele sprytu, skupienia i pracy w grupie. Grupa zostaje zamknięta w tematycznym pokoju, najczęściej na czas 60 minut. Żeby uciec muszą znaleźć klucz do drzwi poprzez rozwiązanie ukrytych zagadek czy łamanie kodów i odnajdywanie przedmiotów. Tematyka pokoi w zależności od lokalizacji jest przeróżna. Pozwala przenieść się zarówno w przyszłość i spróbować nie dopuścić do zderzenia statku kosmicznego z asteroidą, jak i w odległą przeszłość, aby odkryć tajemnice skrywane przez piramidy w starożytnym Egipcie. Dla osób spragnionych kryminalnych zagadek ta atrakcja również będzie strzałem w 10! W escape room’ach aż roi się od tematyki morderstw w niewyjaśnionych okolicznościach, ucieczek z więzienia i innych mrożących krew w żyłach historii. Zapewniamy, że każdy miłośnik gier pokocha również tą emocjonującą grę akcji na żywo!

Fajny prezent dla gracza

Ciekawym wyzwaniem dla gamera będzie próba swoich sił za kokpitem samolotu podczas lotu w profesjonalnym symulatorze. Wszelkie kontrolki, dźwignie i przełączniki będą niesamowicie emocjonującym wyzwaniem dla osoby, która uwielbia trzymać w ręku pada i sterować bohaterem lub maszyną. Tutaj mamy symulację prawdziwego lotu za sterami samolotu, więc tym bardziej emocje gwarantowane! Ciekawostką jest, że identyczny symulator wykorzystuje się do szkoleń przeprowadzanych z kandydatami na prawdziwych pilotów. Może voucher na lot w profesjonalnym symulatorze lotniczym obudzi w twoim bliskim pasję do ogromnych, skomplikowanych latających maszyn i zostania ich podniebnym kierowcą? A jeśli nie, to na pewno będzie ciekawym doświadczeniem i da wiele frajdy i ciepłych wspomnień z realizacji. I przede wszystkim odciągnie twojego bliskiego choć na chwilę od ekranu komputera! 🙂

Pomysł na prezent dla gracza

Każdy miłośnik gier taktycznych z pewnością pokocha laserowy paintball! Mogłoby się wydawać, że twój zakochany w ekranie komputera bliski z przerażeniem spojrzy na voucher z grą w paintball. Zapewniamy, że tak nie będzie, gdyż nie jest to zwyczajna gra z użyciem kolorowych markerów i z możliwością pobrudzenia się. Laserowy paintball idzie z duchem czasu i wykorzystuje technologię w postaci wiązek podczerwieni. Dzięki temu gra jest bezbolesna i odbywa się na specjalnie do tego przygotowanej arenie wewnątrz budynku. Po zabawie pozostajemy czyści, jednak rozgrywka sprawia równie wielką frajdę, co paintball klasyczny. Nutka rywalizacji między uczestnikami sprawi, że zapamiętają rozgrywkę na bardzo długo. 

Mamy nadzieję, że wśród powyższych propozycji odnalazłeś wymarzony prezent dla bliskiego ci miłośnika gier. Jeśli jednak masz ochotę na więcej pomysłów, koniecznie odwiedź naszą stronę Prezentmarzen.com. Chętnie zainspirujemy cię swoimi propozycjami do odnalezienia nietuzinkowego prezentu dla bliskiej ci osoby!