Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa to trudny czas dla wielu z nas, szczególnie dla osób, które muszą poddać się kwarantannie. Zmuszenie do siedzenia w domu przez kilka lub kilkanaście dni nie jest przyjemne i proste, przede wszystkim dla tych, którzy na co dzień przebywają w większości poza domem, są aktywne fizycznie lub bardzo dużo pracują. Nagle codzienność zmienia się o 180 stopni. Nie możemy wyjść do pracy, sklepu, na spacer czy na siłownię. Jedni wykorzystają ten czas, by odpocząć i oddać się słodkiemu lenistwu, inni będą chcieli spędzić go kreatywnie, na rozwijaniu pasji i zdobywaniu umiejętności, na które wcześniej nie było czasu. My zdecydowanie polecamy opcję numer 2. W tym celu przygotowaliśmy kilka propozycji, które nie wymagają wychodzenia z domu i umilą nużące siedzenie w zamknięciu. 

Co robić na kwarantannie? Szlifuj język!

Przebywanie na kwarantannie wydaje się być świetną okazją do nauki wymarzonego języka. Na co dzień zwykle ciężko jest skupić się na regularnej, samodzielnej nauce, ponieważ rozprasza nas wiele innych zajęć – praca, wyjście na spacer, czy do kina wydają się o wiele ciekawsze niż uczenie się. W czasie kwarantanny jednak nie mamy możliwości, żeby wyjść z domu, warto więc wziąć udział w ciekawym szkoleniu językowym online.

E-learning to nowoczesne, wygodne rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu, kto chce uczyć się w wygodny sposób. Pierwszy etap to wybór języka, który chcesz poznać. Może być to: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański lub francuski. Po wykupieniu abonamentu otrzymujesz dostęp do platformy, na której znajdują się m.in. fotolekcje, filmy edukacyjne, interaktywne ćwiczenia i testy sprawdzające wiedzę. Z zajęć możesz korzystać w dowolnym, wybranym przez siebie momencie, oglądać lekcje kilkukrotnie, pauzować i wracać do nich ponownie. Zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się w pracy, podczas podróży lub przy okazji zawierania nowych znajomości z obcokrajowcami.

Jak spędzić czas w domu? Dbaj o formę!

O ile przebywanie na kwarantannie we własnym domu z ogródkiem umożliwia aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, o tyle zamknięcie w mieszkaniu stwarza już mniej możliwości do solidnej dawki ruchu każdego dnia. W tym przypadku można skorzystać z zajęć fitness dostępnych online, ćwiczyć w domu i unikać zalegania na kanapie. W czasie kwarantanny warto zadbać również o utrzymanie zdrowej diety. Nie jest to proste, w domu ciężko powstrzymać się od podjadania, i gotowania częściej i więcej niż zwykle, ponieważ to najprostszy sposób na zabicie czasu.

Dobrym pomysłem jest przełamanie się i skorzystanie z konsultacji dietetycznej online. Profesjonalista dobierze odpowiednią dietę do aktualnego trybu życia i preferencji żywieniowych. Odbędziecie rozmowę online, w czasie której otrzymasz niezbędną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Z rozpisanym jadłospisem i wskazówkami na temat polecanych i odradzanych produktów będzie prościej zadbać o doskonałą formę! Dla osób chcących znacznie poszerzyć swoją wiedzę polecamy kurs internetowy z zakresu dietetyki, urody i zdrowia, który pozwoli rozwinąć kompetencje w danej dziedzinie. Uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe, a po zapoznaniu się z nimi podchodzi do egzaminu. Jego pomyślny wynik pozwala uzyskać zaświadczenie potwierdzające zdobycie nowych umiejętności.

Co robić na kwarantannie? Spełniaj się muzycznie!

Od dziecka marzyłeś o nauce gry na instrumencie, ale zawsze brakowało czasu? Większość osób cierpi na podobny problem. Tworzenie muzyki to niezwykle rozwijające zajęcie, które podnosi poczucie własnej wartości, uczy cierpliwości, pokory, wycisza i relaksuje. Kwarantanna to idealny czas, by oddać się niezwykłej muzycznej pasji.

Fani mocnych brzmień mogą wziąć udział w nauce gry na gitarze basowej lub perkusji w trybie online, pod okiem profesjonalisty. Osoby, które wolą subtelniejsze dźwięki powinny zainteresować się kursem gry na pianinie. Z kolei indywidualna nauka gry na ukulele to propozycja dla tych, których zauroczył ten rozkosznie brzmiący instrument. W każdym przypadku program szkolenia jest dobierany do indywidualnych potrzeb i poziomu umiejętności ucznia. Jest to więc propozycja nie tylko dla amatorów, ale również dla osób, które były już zaznajomione z instrumentem i potrzebują jedynie przypomnienia. Nauka gry na instrumencie przez internet w trakcie kwarantanny to sposób na konstruktywne spędzenie czasu w domu. To także najszybsza droga do zdobycia ciekawych umiejętności, którymi możesz zaskoczyć znajomych. 

Nuda podczas kwarantanny? Wyraź emocje poprzez sztukę!

co robić na kwarantannie?

Ciągłe siedzenie w domu potrafi przytłoczyć nawet największych optymistów. Dobrym sposobem na radzenie sobie ze stresem i nerwami jest wyrażanie emocji poprzez sztukę. Zawsze marzyłeś o tworzeniu zachwycających zdjęć? To doskonały moment na zdobycie i rozwijanie nowej niesamowitej pasji. Weź udział w kursie fotografii online, który poprowadzi doświadczony fotograf. Podczas kilku lekcji poznasz tajniki fotografii oraz obróbki zdjęć. Poziom i zakres szkolenia będzie dopasowany indywidualnie do umiejętności i oczekiwań ucznia. Czas odbywania zajęć można dopasować do własnej dyspozycyjności. Wolisz bardziej manualne prace? Spróbuj nietuzinkowego rzemiosła, jakim jest malowanie żywicą. To propozycja zarówno dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tą dziedziną malarstwa, jak i doświadczonych artystów chcących pogłębić swoją wiedzę. Kurs składa się z przejrzystych filmów instruktażowych, które wprowadzą uczestnika w świat sztuki. Pozna niezbędne akcesoria, sposoby obchodzenia się z żywicą oraz rady i wskazówki, które pomogą tworzyć zachwycające dzieła.

Jak spędzić czas w domu we dwoje?

Wiele par uważa, że przebywanie na kwarantannie we dwoje to najszybsza droga do kłótni i nieporozumień. My myślimy zupełnie inaczej! Przecież to doskonały czas na organizację romantycznych randek w domowym zaciszu! Dbanie o bliską więź jest szczególnie ważne w tym trudnym czasie. Nic nie daje takiej energii do działania jak poczucie wsparcia i troski. Randka we dwoje połączona ze świetną zabawą brzmi jak idealny pomysł na wspólny wieczór?

Tańcząca para

Co powiecie na naukę ognistej salsy, eleganckiego walca wiedeńskiego lub zmysłowej bachaty pod okiem profesjonalnego instruktora? Nauka tańca online to propozycja dla osób, które czują się skrępowane podczas nauki w grupie, wśród wielu osób, które obserwują i oceniają każdy ruch. W tym przypadku jesteście tylko wy i instruktor na ekranie, który dopasuje poziom nauki do umiejętności oraz oczekiwań. To propozycja również dla pary narzeczonych, która chce rozpocząć naukę swojego pierwszego tańca. Jednak idealny, romantyczny wieczór nie może się odbyć bez lampki dobrego wina. Na to również mamy sposób. Proponujemy udział w kursie degustacji wina online wraz z sommelierem. Pod wasz adres zostaną dostarczone 4 gatunki wina, których skosztujecie podczas spotkania online ze specjalistą. Zdobędziecie wiedzę na temat poszczególnych szczepów, sposobu smakowania wina i korzystania z odpowiedniego szkła. Kwarantanna we dwoje nie musi być nudna, wystarczy tylko chcieć!

Co robić na kwarantannie jeśli zależy Ci na ciągłym rozwoju?

Dla osób chętnych, by nieustannie pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności przygotowaliśmy szereg przydatnych kursów online. Są to lekcje przygotowane przez specjalistów w swoich dziedzinach, którzy szczegółowo i wyczerpująco opiszą niezbędne zagadnienia. Zwieńczeniem każdego kursu będzie otrzymanie certyfikatu potwierdzającego uzyskane umiejętności. Możliwości jest sporo, zależnie od preferencji i zainteresowań każdy może znaleźć kurs dopasowany idealnie do potrzeb i oczekiwań. Podstawy kryminologii i wiktymologii będą ciekawym pomysłem dla osób zainteresowanych zjawiskiem przestępczości. Kurs przedstawiciela handlowego będzie okazją do rozwinięcia umiejętności interpersonalnych dla osób pracujących lub chcących rozpocząć pracę w tym zawodzie. A może kurs animatora sportowego? To niezwykle ciekawe zajęcie umożliwiające pracę z młodzieżą i osobami dorosłymi podczas wakacyjnych wyjazdów. W szkoleniu online zawarte są techniki i metody zajęć sportowych i rekreacyjnych, zabaw oraz gier integrujących uczestników. Odbycie kursu i zdobycie nowych umiejętności będzie niezwykle pomocne przy poszukiwaniu pracy lub staraniu się o wyższe stanowisko. 

Jak się nie nudzić w domu? Odśwież swoją garderobę!

Przebywanie na kwarantannie to doskonała okazja do porządków, również w szafie. Na co dzień brakuje na to czasu przez natłok pracy i innych, ważniejszych obowiązków. Z pewnością wiele ubrań zostanie wyrzuconych lub oddanych, warto więc, by ich miejsce zajęły nowe, odświeżone stylizacje. Jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego stroju do swojej sylwetki, polecamy porady stylisty online. Za pomocą wybranego komunikatora połączysz się z doświadczoną stylistką, z którą wspólnie przejrzycie Twoje ubrania. Po wykonaniu analizy sylwetki i dobraniu kolorów komplementujących Twoją urodę, przygotujecie wspólnie listę zakupów, na której znajdą się propozycje tworzące garderobę kapsułową. To zestaw podstawowych ubrań dopasowanych idealnie do sylwetki, które można uzupełniać dowolnymi dodatkami i akcesoriami. Dzięki wskazówkom profesjonalistki i zdobytej wiedzy kompletowanie idealnej stylizacji już nigdy nie będzie uciążliwe.

Podsumowując, czas spędzony na kwarantannie wcale nie musi być męczarnią i słodkim lenistwem przed telewizorem. Wręcz przeciwnie. To doskonały czas na samorozwój, poszerzanie pasji, zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności. To także okazja do zacieśniania więzi rodzinnych, które zaniedbaliśmy przez życie w ciągłym biegu. Kursy i szkolenia online, które nie wymagają wychodzenia z domu to rozwiązanie dla osób, które nie lubią sztywno narzuconych ram czasowych. Większość materiałów można odtwarzać w dowolnym, wybranym przez siebie czasie lub wracać do nich, by utrwalić wiedzę. Mimo, iż pandemia pokrzyżowała plany wielu z nas i wywróciła dotychczasowe życie do góry nogami musimy nauczyć się żyć z tą sytuacją i wycisnąć z niej najwięcej jak się da!

Monika, zwana również Aurelią, to copywriter z prawdziwego zdarzenia. Potrafi każdy niemal temat rozgryźć opisując aspekty znane tylko profesjonalistom. Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych, cuda wymagają jedynie dłuższego oczekiwania.