Jak podarować prezent cyfrowy?

kobiece dłonie pakują prezent na święta

W dobie cyfryzacji, coraz częściej decydujemy się na wręczenie bliskim prezentów wirtualnych – ebooków, audiobooków, voucherów elektronicznych, kont premium w ulubionych serwisach z filmami, grami czy muzyką, a nawet subskrypcji internetowych czasopism. Prezenty te są wygodne w zakupie i zwykle idealnie trafione w potrzeby osoby obdarowanej, jednak niosą ze sobą jeden, zasadniczy problem – jak je podarować?

Jak podarować prezent cyfrowy?

Nie od dziś wiadomo bowiem, że opakowanie prezentu jest niemal równie ważne jak jego zawartość. Piękne opakowanie zwiastuje interesującą zawartość, pobudza wyobraźnię, buduje napięcie i atmosferę oczekiwania. Co więcej, psycholog Daniel Howard przeprowadził w 1992 r. badanie, w którym wykazał, że ładnie zapakowany prezent nie tylko sprawia obdarowanemu większą radość, ale też odbierany jest jako bardziej atrakcyjny. Jak w takim razie zapakować prezent cyfrowy?

Decydując się na wręczenie bliskiej osobie wirtualnego prezentu musimy sami nadać mu cielesną postać.  W przypadku ebooków czy audiobooków, możemy je nagrać na wybrany nośnik pamięci (płytę CD, pamięć USB), z kolei voucher elektroniczny, plik PDF czy wiadomość e-mail z kodem aktywującym zakupioną usługę drukujemy na ozdobnym papierze. Kiedy już nasz cyfrowy prezent stał się namacalny, nie pozostaje nam nic innego, jak odpowiednio go zapakować. Poniżej zebraliśmy dla Was kilka inspiracji.

Prezent na pendrivie

W przypadku prezentów, które możemy zgrać na pendrive’a, jak np. ebooki czy audiobooki doskonale sprawdzi się mała, szklana butelka z korkową zatyczką. To własnie w niej umieścimy naszą pamięć USB z wirtualnym prezentem. Butelkę możemy ozdobić zgodnie z tematyką książki lub po prostu nawiązać do motywów świątecznych.

Możemy też wykonać ozdobne pudełeczko z papieru z wysuwaną szufladką na pendriva.

Voucher elektroniczny

Voucher elektroniczny do samodzielnego wydruku pięknie będzie się prezentował jako list w butelce. Tutaj wersja noworoczna, ale wystarczy zmienić napis na etykietce i z powodzeniem sprawdzi się również na Święta. Butelkę dekorujemy według własnego uznania.

Wydrukowany kod dostępu do wykupionej usługi możemy też wkleić do własnoręcznie przygotowanej kartki świątecznej. W internecie można znaleźć wiele inspiracji na jej wykonanie. Poniżej prosta, a jednocześnie bardzo efektowna kartka z bałwankiem.

Prezent cyfrowy to prosty sposób na trafiony świąteczny upominek. Warto poświęcić chwilę na stworzenie mu odpowiedniej oprawy, dzięki której będzie się pięknie prezentował pod choinką i cieszył oko osoby darowanej. Szeroki wybór bożonarodzeniowych prezentów w formie vouchera znajdziesz na Prezentmarzen.com.

Sprawdź też jak zapakować kartę upominkową.

 

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.