Skok ze spadochronem to jeden z najbardziej ekscytujących sportów ekstremalnych, marzenie wszystkich miłośników adrenaliny i wyzwanie nawet dla największych śmiałków. Dzięki skokom w tandemie, uczucia swobodnego spadania z wysokości kilku tysięcy metrów nad ziemią, może zaznać praktycznie każdy. Bez konieczności przechodzenia badań i kończenia specjalistycznych kursów. Sprawdź, gdzie skoczyć ze spadochronem w Polsce i ile to kosztuje.

Gdzie skoczyć ze spadochronem?

Miejsc w Polsce, w których można zrealizować skok ze spadochronem jest bardzo dużo. Niemal w każdym większym mieście znajdują się aerokluby, przy których działają sekcje spadochronowe, realizujące skoki spadochronowe w tandemie. Poniżej przedstawiamy listę wybranych lokalizacji.

Warszawa

Wrocław

Kraków

Poznań

Łódź

Gdańsk

Katowice

Szczecin

Lublin

Białystok

Bielsko-Biała

Chełm

Częstochowa

  • Aeroklub Częstochowski. lotnisko Częstochowa Rudniki, ok. 15 km od Częstochowy

Elbląg

Inowrocław

Kielce

  • Aeroklub Kielecki, lotnisko Kielce-Masłów, ok. 10 km od Kielc

Konin

Koszalin

  • Aeroklub Koszaliński, lotnisko Koszalin-Zegrze Pomorskie, ok. 25 km od Koszalina

Mielec

  • Aeroklub Mielecki, lotnisko Mielec, ok. 5 km od centrum Mielca

Nowy Targ

Tarnów

Olsztyn

Opole

  • Aeroklub Opolski, lotnisko Polska Nowa Wieś, ok. 15 km od Opola

Ostrów Mazowiecka

Ostrów Wielkopolski

Piotrków Trybunalski

Półwysep Helski

Piotrków Trybunalski

Przasnysz

Rzeszów

Słupsk

  • Aeroklub Słupski, lotnisko Słupsk-Krępa,ok. 12 km od Słupska – skok z wysokości 4000 m

Toruń

  • Aeroklub Pomorski, lotnisko Toruń, ok. 5 km od centrum Torunia

Włocławek

Zamość

Gliwice

Leszno

Lubin

Zielona Góra

Ile kosztuje skok ze spadochronem?

filmowanie skoku spadochronowego w tandemie

Ceny skoku ze spadochronem w tandemie wahają się w Polsce od ok. 550 zł do prawie 1500 zł w zależności od lokalizacji. Większość aeroklubów i firm realizujących skoki spadochronowe w tandemie oferuje również za dodatkową opłatą usługę filmowania skoku. Cena takiej usługi to koszt ok. 150-500 zł, w zależności czy obejmuje ona sam film czy również zdjęcia oraz czy film realizowany jest z ręki instruktora czy nagrywany jest przez oddzielnego skoczka. Jest to dodatkowy koszt, który warto ponieść by uwiecznić niezwykłe chwile w powietrzu. Tym bardziej, że emocje podczas skoku są tak ogromne, że część realizacji może nam umknąć z pamięci.

Skok ze spadochronem to potężna dawka adrenaliny. Uczucia swobodnego spadania z prędkością 200 km/h nie da się porównać z niczym innym. Nic dziwnego więc, że mimo swojej ceny, sport ten cieszy się coraz większą popularnością i od lat niezmiennie znajduje się na szczycie listy bestsellerów prezentów w formie przeżyć.

Dowiedz się więcej o skokach ze spadochronem

Infografika - skok ze spadochronem
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.