Gdzie można skoczyć ze spadochronem?

skok ze spadochronem w tandemie

Skok ze spadochronem to jeden z najbardziej ekscytujących sportów ekstremalnych, marzenie wszystkich miłośników adrenaliny i wyzwanie nawet dla największych śmiałków. Dzięki skokom w tandemie, uczucia swobodnego spadania z wysokości kilku tysięcy metrów nad ziemią, może zaznać praktycznie każdy. Bez konieczności przechodzenia badań i kończenia specjalistycznych kursów. Sprawdź, gdzie skoczyć ze spadochronem w Polsce i ile to kosztuje.

Gdzie skoczyć ze spadochronem?

Miejsc w Polsce, w których można zrealizować skok ze spadochronem jest bardzo dużo. Niemal w każdym większym mieście znajdują się aerokluby, przy których działają sekcje spadochronowe, realizujące skoki spadochronowe w tandemie. Poniżej przedstawiamy listę wybranych lokalizacji.

Warszawa

Wrocław

Kraków

Poznań

Łódź

 • Aeroklub Łódzki, lotnisko Łódź Lublinek, ok. 7 km od Łodzi

Gdańsk

Katowice

Szczecin

 • Aeroklub Szczeciński, lotnisko Szczecin-Dąbie, ok. 7 km od centrum Szczecina – skok z wysokości 3000 m

Lublin

 • Aeroklub Lubelski, lotnisko Radawiec, ok. 15 km od Lublina

Białystok

Bielsko-Biała

Chełm

Częstochowa

 • Aeroklub Częstochowski. lotnisko Częstochowa Rudniki, ok. 15 km od Częstochowy

Elbląg

Inowrocław

Kielce

 • Aeroklub Kielecki, lotnisko Kielce-Masłów, ok. 10 km od Kielc

Konin

Koszalin

 • Aeroklub Koszaliński, lotnisko Koszalin-Zegrze Pomorskie, ok. 25 km od Koszalina

Mielec

 • Aeroklub Mielecki, lotnisko Mielec, ok. 5 km od centrum Mielca

Nowy Targ

Olsztyn

Opole

 • Aeroklub Opolski, lotnisko Polska Nowa Wieś, ok. 15 km od Opola

Ostrów Mazowiecka

Ostrów Wielkopolski

 • Aeroklub  Ostrowski, lotnisko Michałków, ok. 10 km od Ostrowa Wielkopolskiego

Piotrków Trybunalski

Półwysep Helski

Przasnysz

Rzeszów

Słupsk

 • Aeroklub Słupski, lotnisko Słupsk-Krępa,ok. 12 km od Słupska – skok z wysokości 4000 m

Toruń

 • Aeroklub Pomorski, lotnisko Toruń, ok. 5 km od centrum Torunia

Włocławek

Zamość

 • Aeroklub Ziemi Zamojskiej, lotnisko Zamość-Mokre, ok. 7 km od Zamościa

Zielona Góra

Ile kosztuje skok ze spadochronem?

filmowanie skoku spadochronowego w tandemie

Ceny skoku ze spadochronem w tandemie wahają się w Polsce od ok. 650 zł do prawie 1000 zł w zależności od lokalizacji. Większość aeroklubów i firm realizujących skoki spadochronowe w tandemie oferuje również za dodatkową opłatą usługę filmowania skoku. Cena takiej usługi to koszt ok. 100-300 zł, w zależności czy obejmuje ona sam film czy również zdjęcia oraz czy film realizowany jest z ręki instruktora czy nagrywany jest przez oddzielnego skoczka. Jest to dodatkowy koszt, który warto ponieść by uwiecznić niezwykłe chwile w powietrzu. Tym bardziej, że emocje podczas skoku są tak ogromne, że część realizacji może nam umknąć z pamięci.

Skok ze spadochronem to potężna dawka adrenaliny. Uczucia swobodnego spadania z prędkością 200 km/h nie da się porównać z niczym innym. Nic dziwnego więc, że mimo swojej ceny, sport ten cieszy się coraz większą popularnością i od lat niezmiennie znajduje się na szczycie listy bestsellerów prezentów w formie przeżyć.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

6 thoughts on “Gdzie można skoczyć ze spadochronem?

 1. Rosnące zainteresowanie skokami ze spadochronem przyczyniło się do wzrostu liczby miejsc, które oferują taką atrakcję. Ceny skoków różnią się w zależności od rodzaju skoku, miejsca na które się decydujemy, czy też pory roku. Zawsze jednak warto czekać na promocję, albo jakieś oferty specjalne żeby móc zrealizować swoje marzenia, albo umożliwić spełnienie marzeń komuś innemu 🙂

 2. Oczywiście polecam skoki w Polsce jednakże proponuję też skoki w Chorwcji , adrenalina plus wspaniałe widoki
  Pozdrawiam

 3. Taki spadochron to musi z 50 tysięcy kosztować skoro jeden skok jest taki drogi. Swobodne spadanie trwa aż około jedną minutę. Jestem pod wrażeniem. Wydaje mi się że ktoś chce się nieźle i szybko obłowić.

  1. Odpowiedź prawie prawidłowa 🙂 Sama czasza spadochronu do skoków tandemowych to koszt ok. 20 tysięcy złotych, do tego dochodzą uprząż dla pasażera, zapięcia i szereg innych, drobnych elementów, których ceny również dochodzą do kilku tysięcy złotych. Ponadto aby zrealizować skok, trzeba najpierw wznieść się na odpowiednią wysokość. Należy doliczyć więc koszt wynajęcia samolotu z pilotem oraz koszt paliwa. No i oczywiście wynagrodzenie dla samego skoczka, który tak jak my wszyscy nie wykonuje swojej pracy za darmo. Oczywiście można szukać skoków w bardzo okazyjnych cenach, ale raczej nie polecalibyśmy z nich korzystać. To bardzo ekstremalny sport, a na własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

   Jeśli zaś chodzi o czas swobodnego spadania to jego długość zależy już przede wszystkim od praw fizyki. Spadanie odbywa się z prędkością ok. 200 km/h, skok realizowany jest z wysokości 3-4 km, przy czym na wysokości ok. 1,7 km trzeba otworzyć spadochron. Wystarczy wykonać prosty rachunek matematyczny by przekonać się, że nikt tu nikogo nie chce oszukać 🙂

   1. Właśnie myślę nad tym, aby mężowi na urodziny opłacić taki skok. W związku z tym mam pytanie czy jest różnica czy skacze się z 3000 czy 4000 metrów, czy to są sekundy niezauważalne. Pytam, ponieważ w Szczecinie są z wysokości 3000 m i zastanawiam się czy to wystarczy czy jednak zakupić gdzieś a później dojechać gdzie są skoki z 4000 metrów. Z góry dziękuję za podpowiedź

    1. Każde 100 m niżej skraca czas swobodnego spadania o ok. 2 sekundy. Przy różnicy wysokości 1000 metrów czas ten skróci się więc o ok. 20 sekund, czyli prawie 1/3. Jest to spora różnica, nie mniej jednak skok z 3000 m na pewno również dostarczy mężowi niezapomnianych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.