Dzień Marzyciela to nietypowe święto, które przypomina nam o naszych potrzebach i pragnieniach. Tego dnia warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić, czym są marzenia oraz co zrobić, aby je zrealizować. W tej kwestii specjalizujemy się od wielu lat i z ochotą podzielimy się doświadczeniem! Pomagamy osobom z różnych stron Polski w wyborze idealnych prezentów na każdą okazję. Sprawdź, dlaczego warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia!

Kiedy jest Dzień Marzyciela? 8 września 2023 r.

Dzień Marzyciela jest obchodzony 8 września już od ponad 20 lat! Inicjatorem akcji był Polski Portal Marzeń, czyli organizacja, która pomagała spełniać marzenia dzieci. Akcja może wydawać się nieco infantylna i naiwna, jednak jest ona naprawdę potrzebna! Gdybyśmy nie mieli pragnień, nie mielibyśmy do czego dążyć i brakowałoby nam motywacji do samorozwoju. Czy zastanawiasz się czasem, dlaczego warto marzyć? Powodów jest naprawdę wiele, a oto najważniejsze z nich:

 1. Marzenia motywują nas do działania.
 2. Marząc, nadajemy swojemu życiu kierunek.
 3. Nasze marzenia mogą być inspiracją dla innych.
 4. Spełniając marzenia, możemy odczuć satysfakcję i radość.
 5. Znając marzenia bliskich, możemy podarować im idealny prezent!

Wobec tego, czy marzyć można tylko 8 września? Tego dnia poświęć chwilę na zastanowienie się nad swoimi pragnieniami, abyś wiedział, jak spełnić marzenia. Odpowiedź od zawsze jest w Tobie, tylko nie zawsze mamy czas, aby jej poszukać! Warto marzyć każdego dnia, aby w Dniu Marzyciela mieć możliwość refleksji. Zaplanuj spotkanie z przyjaciółmi na 8 września i podziel się z nimi swoimi pragnieniami!

Czym są marzenia?

Zastanawiając się nad tym, czym są marzenia, najłatwiej byłoby zapytać dziecka. Maluch nie będzie się zbyt długo zastanawiał, po prostu opowie nam, co czuje. Dowiemy się wtedy, że marzenia są czymś, co bardzo chcielibyśmy przeżyć. Z perspektywy kilkulatka marzeniem może być nowa zabawka lub kolekcja błyszczących sukienek. 

Słownik określi ten temat nieco dokładniej. Marzenia będą zespołem myśli, które obrazują nasze wewnętrzne pragnienia. Możemy nie zastanawiać się nad nimi świadomie, jednak i tak się pojawią. Możesz zrobić sobie mały test: zastanów się, jak wyglądałby Twój idealny dzień. Już? To, co zobaczyłeś, to są właśnie Twoje marzenia!

Zasadniczo marzenia możemy podzielić na dwie główne kategorie. Zobacz, czym się różnią oraz co z nich wynika.

Marzenia dzienne – dlaczego warto mieć marzenia?

Będą do wszystkie te myśli, które towarzyszą nam w ciągu dnia, na przykład podczas rozmowy z przyjaciółką lub samotnej podróży. Warto zauważyć, że o niektórych z nich chętnie opowiadamy, a część zachowujemy dla siebie. Pragnienia mogą dotyczyć zarówno konkretnych przeżyć, jak i szerszego spojrzenia. Możemy marzyć o skoku ze spadochronem lub romantycznym wyjeździe z ukochaną osobą. Często też skupiamy się na sprawach ogólnych i marzymy o zdrowiu swojej rodziny czy pokoju na świecie. Pamiętaj jednak, że wszystkie marzenia są tak samo ważne i wartościowe! To Ty wiesz najlepiej, o czym można marzyć!

skok ze spadochronem

Marzenia nocne

Jest to nic innego jak sny, które wbrew pozorom towarzyszą nam każdej nocy. Są one bardzo interesującym zjawiskiem, które fascynuje ludzkość już od czasów starożytnych. Przypisujemy im wiele znaczeń i doszukujemy się ukrytego sensu. Mimo naszych odczuć sen trwa zazwyczaj kilka sekund, jednak to emocje sprawiają, że wydaje się znacznie dłuższy. W ich trakcie możemy dowolnie łamać prawa fizyki i logiki. Nasz mózg swobodnie przeplata wspomnienia z fikcją, tworząc nierzadko zabawne połączenia. W czasie snu wpadamy na setki genialnych pomysłów, ale o większości z nich nie pamiętamy po przebudzeniu. 

Które marzenia warto spełniać? Wszystkie! Marzenia nadają sens naszemu życiu i są siłą napędową do działania. Dzięki temu mamy chęci do walki o swoje potrzeby. Zajrzyj w głąb siebie, a dowiesz się, jak spełniać marzenia!

O czym marzą ludzie? Popularne marzenia.

Ludzkości od zawsze towarzyszą marzenia. Dzięki temu z roku na rok nasz poziom życia jest coraz wyższy i to, co kiedyś było marzeniem naszych przodków, dzisiaj jest normą. Wyobrażasz sobie, jak wyglądałyby nasze domy, gdyby ktoś kiedyś nie zamarzył o wynalezieniu czegoś rewolucjonizującego? Efekty cudzych marzeń możemy spotkać na każdym kroku. Zapewne Ty jesteś marzeniem swoich rodziców, zatem wiele zawdzięczamy cudzemu dążeniu do realizacji własnych pragnień. O czym jeszcze marzą ludzie?

Nasze plany i cele zmieniają się w trakcie całego życia. Inne marzenia będzie miał nastolatek, a inne osoba dojrzała. Wpływ ma na to też sytuacja, w której żyjemy. Europejczyk nie będzie marzył o ciepłej wodzie i elektryczności w domu, a o lepszej pracy lub wygranej na loterii. Perspektywa życia ma ogromne znaczenie, jednak warto pamiętać, że wszystkie marzenia są tak samo istotne!

Ludzie marzą o fantastycznych przeżyciach dla siebie i bliskich. Chcemy tworzyć wartościowe wspomnienia na długie lata. Najpiękniejsze marzenia to te, o które walczymy i do których dążymy. Cele danej osoby są odwzorowaniem jej wartości. Rodzinna i wrażliwa osoba będzie marzyła o zdrowiu i dostatnim życiu bliskich. Osoba żądna wrażeń będzie dążyć do emocjonujących przygód i fantastycznych wyjazdów. 

Wyjątkowa okazja w kalendarzu świąt nietypowych. Dlaczego warto marzyć i obchodzić Dzień Marzyciela?

Jak wyglądałby świat, gdyby Thomas Edison i Nikola Tesla nie marzyli o zrewolucjonizowaniu gospodarki za pomocą prądu elektrycznego? A gdyby Louis Pasteur nie dążył do poznania tajemnic mikrobiologii? Marzenia nie tylko pozwalają na poprawę własnego samopoczucia, ale też mogą zmienić świat i odznaczyć się w kartach historii! Kto wie, może Ty też zostaniesz zapamiętany przez ludzkość dzięki swoim osiągnięciom? Zobacz, co w naszej psychice może się zmienić dzięki marzeniom!

 • Marząc, ustalamy sobie cele do realizacji, które dadzą nam satysfakcję i poczucie samorealizacji.
 • Snucie fantazji jest przyjemnie i pozwala nam się zrelaksować.
 • Podczas nieprzyjemnej pracy przypomnij sobie o swoich marzeniach, a Twoja motywacja wróci!
dlaczego warto marzyc

Jakie warto mieć marzenia?

Każda rzecz, którą chcemy przeżyć, jest wartościowa. Są jednak takie marzenia, które pozwolą każdemu z nas lepiej się rozwijać i dążyć do swoich celów. Zobacz listę najcenniejszych marzeń i zastanów się, czy towarzyszą też Tobie!

 1. Chcę nauczyć się czegoś nowego!

To marzenie pozwoli nam każdego dnia dążyć do samorozwoju. Zaplanuj 15 minut dziennie nauki języka, a za pół roku będziesz mógł bez trudu posługiwać się nim za granicą!

 1. Chcę być z siebie dumny!

Samospełnienie się jest bardzo ważną rzeczą, o której często zapominamy. Pamiętaj, że masz pełne prawo odczuwać satysfakcję ze swoich osiągnięć i nikt nie powinien mówić Ci, że to pycha. Za każdą ciężką pracę zasługujesz na nagrodę od samego siebie.

 1. Chcę zostawić świat lepszym!

Nie ma znaczenia, czy dążysz do obniżenia efektu cieplarnianego, czy każdego dnia sprzątasz swój własny ogródek. Każde działanie, które wpływa pozytywnie na otoczenie, jest ważne!

Marzenia są doskonałym narzędziem, które poprawia naszą efektywność i zachęca nas do pracy. Uczmy swoje dzieci marzeń, aby każdego dnia były szczęśliwe i dumne z siebie!

Jak spełnić marzenia? Z pozytywnym nastawieniem!

Aby spełnić marzenia, musimy przekuć je w cele. Bujanie w obłokach jest bardzo przyjemne, jednak do niczego nas nie doprowadzi. Przy każdym marzeniu musisz zastanowić się, czy rzeczywiście chcesz to osiągnąć? Jeżeli tak, to właśnie masz za sobą swój pierwszy krok! Aby spełnić marzenie, musisz przede wszystkim powiedzieć sam sobie: „Tak, zrobię to!”.

Kolejnym krokiem do spełnienia marzeń jest przeanalizowanie, czego potrzebujesz do osiągnięcia tego celu. Jeżeli Twoim marzeniem są zaręczyny z ukochaną, to konieczny będzie zakup idealnego pierścionka i zaplanowanie tego dnia. Zwiedzanie Wielkiej Rafy Koralowej wiąże się ze zdobyciem odpowiedniego pozwolenia, które uzyskamy dopiero po kursie nurkowania. Zbierz niezbędne zasoby, które pozwolą Ci zrealizować marzenie!

Ostatnim krokiem jest po prostu spełnienie marzenia. Brzmi banalnie, prawda? Mimo to, wiele osób boi się to zrobić! Odkładamy swoje marzenia na później, bo zawsze mamy wymówki! Pamiętaj, nic nie jest ważniejsze od Twojej satysfakcji z życia. Jeżeli masz możliwość, żeby spełnić swoje marzenie – zrób to!

spełnianie marzeń bliskich

Jak spełnić marzenia bliskiej osoby?

Chętniej spełniamy marzenia bliskich osób, niż swoje własne. Nie ma w tym nic złego, jednak musimy przy tym pamiętać o celu! Podaruj bliskim możliwość realizacji przeżycia, którego oni pragną. Twoje marzenia nie zawsze są takie same, jak innych! Zanim zdecydujesz się na zakup prezentu urodzinowego, dowiedz się, czego potrzebuje dana osoba. Wręcz coś, co sprawi radość, a nie zakłopotanie.

Spełnianie marzeń  bliskich daje nam podobną satysfakcję, co własnych. To dlatego tak chętnie obdarowujemy rodzinę i przyjaciół. Wręczając podarunek ukochanej osobie, pozwól sobie na dumę i satysfakcję, a obydwoje będziecie szczęśliwi!

Jak spełniać swoje marzenia?

Realizowanie własnych marzeń często wiąże się z wewnętrznym buntem. Nie możemy przecież być egoistami, trzeba myśleć o innych! W tej altruistycznej gonitwie nie zapominaj, że nikogo nie uszczęśliwisz, sam będąc nieszczęśliwym. Twoja satysfakcja i spełnienie są tak samo ważne i Dzień Marzyciela istnieje po to, aby Ci o tym przypomnieć.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak spełniać swoje marzenia, to przede wszystkim pozwól sobie na nie! Puść wodze fantazji i odpłyń na chwilę, aby dowiedzieć się, czego pragniesz. Chcesz wyjechać na rajską wyspę, zrobić sobie ładne paznokcie, może przejechać się nowym Ferrari? Świat stoi otworem i tylko Ty możesz uniemożliwić sobie realizację pragnień. Otwórz się na marzenia, a twoje szczęście przejdzie na innych!

Dzień Marzyciela jest okazją dla wszystkich zabieganych, aby poświęcili chwilę na swoje pragnienia. Spełnij swoje marzenia z Prezentmarzeń i ciesz się każdym dniem! Koniecznie zaznacz w kalendarzu 8 września – jest to bardzo ważny dzień, z którym nauczysz się doceniać życie i brać z niego jak najwięcej. Marzenia nadają sens naszemu życiu, dlatego nigdy nie możemy o nich zapominać! 

Życzymy udanego świętowania w gronie najbliższych oraz zachęcamy do realizowania swoich celów każdego dnia!

Otwarta na otwartych ludzi dietetyczka i kosmetyczka. Bezkompromisowa w kwestii żywienia. Z wielkim sercem do zwierząt i przyrody.