Depilacja laserowa – teraz jest najlepszy czas!

gładkie kobiece nogi w spa

Uciążliwe usuwanie zbędnego owłosienia i związane z nim podrażnienia to wakacyjny koszmar wielu kobiet. Jeśli Ty również odczuwasz ulgę na myśl o ochłodzeniu, a po Twojej głowie krąży myśl o pozbyciu się niechcianych włosków raz na zawsze, teraz jest na to najlepszy czas!

Kiedy jest najlepszy czas na depilację laserową?

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Można wykonywać ją przez cały rok, jednak najlepszy czas na rozpoczęcie zabiegów przypada na jesień. Dlaczego to właśnie teraz najlepiej zadecydować się na depilację laserową?

Depilację laserową można rozpocząć dopiero po upływie minimum 4 tygodni od ostatniego opalania.

Skóra poddawana zabiegowi depilacji laserowej nie może być opalona. Opalenizna to nic innego jak barwnik melanina, który wytwarza się w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych. Melanina występuje również we włosach i to właśnie na ten barwnik działa światło lasera. Jeżeli skóra jest opalona, laser napotyka barwnik już w naskórku, zanim zdąży dotrzeć głębiej do cebulki włosa. Może to doprowadzić do oparzenia naskórka i znacznego obniżenia efektywności wykonanego zabiegu.

Depilacja laserowa wymaga przeprowadzenia serii zabiegów rozłożonych w czasie.

Aby uzyskać zadowalające efekty, zabieg depilacji laserowej wymaga przeprowadzenia kilku sesji. Ilość zabiegów jaką należy wykonać jest cechą indywidualną i zależy od takich cech jak fototyp, kolor i grubość włosów, stopień owłosienia. Każdą z sesji przeprowadza się w kilkutygodniowych odstępach (4-10 tygodni w zależności od depilowanego obszaru). W związku z tym cały proces depilacji laserowej jest rozłożony w czasie i może trwać nawet 6 miesięcy. Z tego względu depilację laserową najlepiej jest rozpocząć w okresie od października do grudnia. Tylko wtedy zdążymy zakończyć terapię przed kolejnym sezonem bikini.

W czasie trwania terapii należy unikać słońca.

Bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej wymaga unikania ekspozycji na promieniowanie słoneczne zarówno przez cały czas trwania terapii, jak i przez 4 tygodnie po jej całkowitym zakończeniu. Jesienią i zimą jest to zdecydowanie łatwiejsze, szczególnie w przypadku tych obszarów ciała, które w sezonie letnim narażone są na działanie promieniowania UVA i UVB nie tylko podczas kąpieli słonecznych, ale także podczas zwykłego, codziennego funkcjonowania (twarz, przedramiona, łydki). Nie przestrzeganie tego zalecenia może doprowadzić do powstania oparzeń i przebarwień.

Jesień to najlepszy czas by poddać się depilacji laserowej. Przeprowadzenie zabiegu w tym okresie nie tylko pozwala zwiększyć jego skuteczność i bezpieczeństwo, ale też daje wystarczająco dużo czasu by zdążyć z zakończeniem terapii nim znów zrobi się ciepło. Warto więc wykupić voucher na zabiegi depilacji laserowej już dziś, by za rok cieszyć się idealnie gładką skórą.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

11 thoughts on “Depilacja laserowa – teraz jest najlepszy czas!

  1. Jestem po jednym zabiegu depilacji laserowej. Zaczęłam od depilacji pach. Po zabiegu moja skóra nie była zaczerwieniona. Sam zabieg do zniesienia, chłodzenie depilowanego miejsca w czasie trwania zabiegu to duży komfort. Już nie mogę się doczekać efektów końcowych.

  2. Zabiegi depilacji laserowej cieszą się obecnie ogromna popularnością ze względu na skuteczność pozbycia się niechcianego owłosienia. Obecnie na rynku jest wiele gabinetów oferujących ten rodzaj depilacji. Przed wyborem właściwego miejsca warto zapoznać się z ofertą i rodzajem sprzętu. Najskuteczniejsze sa lasery diodowe np. laser Vectus, dzięki którym w sposób trwały można pozbyć się owłosienia. Zabiegi należy wykonać w serii tak aby osiągnąć pożądany efekt. Ilość uwarunkowana jest indywidualnie, natomiast zazwyczaj seria oscyluje w granicach 6-ciu zabiegów.

  3. Moim zdaniem depilację laserową najlepiej zacząć jesienią lub zimą, wtedy spokojnie zdąży się przed wakacjami. Ja niestety zaczęłam trochę późno, bo wczesną wiosną, więc jeszcze nie skończyłam i zostały mi jeszcze 2 zabiegi, ale jestem bardzo zadowolona.

  4. Polecam depilację laserową na wakacje 🙂 wiecie ile to zaoszczędzonego czasu i nerwów? Ja w tym roku poczułam prawdziwą ulgę na wakacjach. A sam zabieg jest szybki i bezbolesny – nogi wydepilowane w pół h – czego chcieć więcej 🙂

  5. Teoretycznie najlepiej zacząć zimą, ale ja nie przepadam za słońcem i zawsze dbam o odpowiednią ochronę. Dlatego zaczęłam depilację laserową wczesną wiosną i wszystko jest w porządku. Jednak nie ruszam się z domu bez kremu z filtrem 😉

  6. No ja dlatego czekałam i teraz we wrześniu mam pierwszy zabieg. W clinice wyznaczyli mi, że będę musiała zrobić 5 zabiegów żeby skutecznie było.

    1. Mam nadzieję w takim razie, że będziesz zadowolona z efektów i za rok na wakacje będziesz mogła się cieszyć idealnie gładką skórą 🙂

  7. Jestem po 6 zabiegach depilacji laserowej. Jestem bardzo zadowolona! Moja skóra w okolicach bikini jest nareszcie gładka. Zero podrażnień i wrastających włosków. Depilację laserową robiłam w Krakowie 🙂

  8. Korzystałam z depilacji laserowej wąsika. Wiem, że dla wielu kobiet to wstydliwy problem. Dla mnie też 🙁 Musiałam jednak coś z tym zrobić, ponieważ nie dawało mi to spokoju. Zabiegi robiłam w Warszawie. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Wystarczyło 6-7 zabiegów, żeby moja skóra była idealnie gładka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.