Na cerach Azjatek pierwsze oznaki starzenia pojawiają się bardzo późno, a twarz nieustannie wydaje się rozpromieniona i wygładzona. W czym więc tkwi ich sekret? Jedną z odpowiedzi może być starożytna technika Masażu Kobido, nazywana również „liftingiem twarzy bez skalpela”. Dowiedz się czym jest Masaż Kobido i jakie daje efekty.

Japoński masaż twarzy Kobido: tajemnica młodości i relaksu

Co to jest masaż Kobido?

Masaż Kobido, zwany także japońskim liftingiem twarzy, to starożytna sztuka masażu, która łączy techniki relaksacyjne z efektami liftingu, oferując nie tylko odprężenie, ale również widoczne korzyści estetyczne. W wolnym tłumaczeniu, słowo „kobido” oznacza drogę do piękna. Efekty działania tej techniki masażu są również nazywane „niechirurgicznym liftingiem twarzy” albo „liftingiem twarzy bez skalpela”.

Kobiety pochodzące z dalekiego wschodu stawiają przede wszystkim na zapobieganie problemom skórnym, w przeciwieństwie do europejek, które skupiają się zdecydowanie bardziej na maskowaniu ich, gdy już powstaną. Jedną z najbardziej skutecznych metod zapobiegania niedoskonałościom jest zabieg określany również jako niechirurgiczny lifting twarzy. Masaż kobido to jeden z najstarszych zabieg na twarz, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce. 

Jego korzeni szukać należy w Japonii. Podobno tradycyjna technika wykonywania masażu była jednym z najbardziej strzeżonych sekretów na dworze cesarskim. Legenda głosi, że jego ostateczna forma to efekt pojedynku dwóch mistrzów masażu anma. Walka nie mogła zostać rozstrzygnięta, więc mężczyźni połączyli swoje siły i stworzyli wspólny zabieg – japoński masaż kobido. Jego efekty doceniła japońska cesarzowa Huan Di, która zachwycała porcelanową, gładką cerą. Światowy mistrz techniki Kobido – Mochizuki deklaruje, że dzięki złożoności zabiegu nawet jego podstawowe formy pozwalają uzyskać zniewalający i natychmiastowy efekt na twarzy, w przeciwieństwie do innych technik. 

Kobido to zabieg, który sprawdzi się idealnie u kobiet i mężczyzn dbających o swoją urodę, ale poszukujących naturalnych rozwiązań, bez ingerencji w skórę. Przede wszystkim jest to rytuał, który dociera do najgłębszych struktur skóry. Mówi się, że masaż kobido to lifting twarzy bez udziału chirurga, a co najważniejsze – skalpela. Podczas jednego zabiegu masażystka musi zrobić ponad 100 ściśle określonych ruchów. Nie jest to jednak przypadkowe działanie. Wykonanie efektywnego masażu kobido wymaga ogromnej wiedzy na temat budowy mięśni i skóry oraz wielu godzin praktyki. 

Na czym polega japoński masaż twarzy Kobido?

Masaż twarzy kobido skupia się na intensywnym pobudzeniu skóry na twarzy, szyi, dekolcie oraz karku, w celu zmniejszenia napięcia mięśni i pobudzenia krążenia. Dzięki głębokim,  dość intensywnym ruchom masażystki, skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny. Podstawowy wariant japońskiego liftingu twarzy trwa około 45-60 minut. Składa się z pięciu etapów:

 • Masaż tkanek głębokich – poprzedzony demakijażem. Skóra jest rozmasowywana na sucho, rozgrzewana i przyzwyczajana do dotyku. 
 • Etap relaksacyjny – niezwykle przyjemna część służąca odprężeniu, rozluźnieniu mięśni i redukcji stresu. 
 • Drenaż limfatyczny – etap, który ma pobudzić krążenie limfy, zmniejszyć obrzęki i zredukować opuchliznę. Ruchy masażystki są zdecydowane i średnio intensywne.
 • Lifting tkanek – kluczowa część zabiegu. Intensywny masaż liftingujący jest bardzo dynamiczny, masażystka wykonuje ruchy przypominające ugniatanie, podszczypywanie, podszczypywanie z podbieraniem i ruchy perkusyjne. To etap, który może wywoływać mały dyskomfort u niektórych osób, jednak nie jest bolesny.
 • Akupresura liftingująca – działanie na pojedyncze punkty na twarzy w celu stymulacji wybranych mięśni. Na tym etapie następuje także przywrócenie balansu energetycznego. Pamiętajmy, że japoński masaż Kobido wywodzi się z terapii Anma, która bazuje na chińskiej akupresurze, czyli technice opierającej się na uciskaniu określonych miejsc na ciele w celu odblokowania przepływu energii w organizmie.
Młoda kobieta podczas masażu

Jak Wygląda Masaż Kobido?

Sesja masażu Kobido to prawdziwa ceremonia dla twarzy. Zabieg rozpoczyna się od delikatnych, ale głębokich ruchów masujących, które stopniowo przechodzą w bardziej intensywne techniki. Masaż obejmuje całą twarz, szyję oraz dekolt, koncentrując się na stymulacji określonych punktów i linii energetycznych. Każdy ruch masażysty jest precyzyjnie zaplanowany, aby maksymalizować efekty liftingu i relaksacji. Masaż Kobido jest nie tylko przyjemnością dla skóry, ale także dla zmysłów, często łączony jest z aromaterapią i muzyką relaksacyjną, co wzmacnia doznania.

Kobido tapes

Inny wariant to zabieg Kobido tapes. Jest to klasyczny lifting japoński, wspomagany jednak liftingującymi plastrami physio, które stosuje się w celu poprawy funkcjonowania mięśni i kondycji twarzy. Doskonale modelują owal twarzy i sprawiają, że efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Plastry są przystosowane do stosowania ich na cerze, zdejmuje się je więc bezboleśnie, od razu po zabiegu. 

Kobido body

Kobido body, to holistyczna metoda mająca na celu nie tylko relaks i odprężenie, ale także poprawę ogólnej kondycji skóry i stymulację krążenia w całym ciele. Podobnie jak masaż twarzy Kobido, ta technika łączy w sobie elementy głębokiego masażu i delikatne techniki stymulujące, aby uzyskać zarówno korzyści estetyczne, jak i terapeutyczne.

Dlaczego masaż kobido jest tak skuteczny?

Kluczem do efektywności masażu Kobido jest połączenie różnych technik, które pobudzają krążenie krwi i limfy, co przyczynia się do lepszego odżywienia skóry, jej regeneracji i zwiększenia produkcji kolagenu.

Czym różni się masaż Kobido od zabiegów medycyny estetycznej?

Masaż Kobido jest naturalną i nieinwazyjną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do inwazyjnych metod, takich jak botoks czy wypełniacze, masaż Kobido nie wymaga użycia igieł ani preparatów chemicznych. Jest to metoda bezpieczna, która nie niesie za sobą ryzyka powikłań czy długiego okresu rekonwalescencji. Co więcej, masaż Kobido nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również przynosi korzyści dla ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, redukując stres i napięcie.

Dla kogo jest masaż Kobido? Jakie są wskazania i przeciwskazania?

Masaż Kobido sprawdzi się u kobiet i mężczyzn, którzy dążą do lepszego, naturalnego wyglądu, ale nie chcą korzystać z liftingu, nici liftingujących, wypełniaczy lub botoksu. To również okazja do zaznania chwili odprężenia i relaksu. Osoby zmagające się ze stresem lub żyjące w ciągłym pędzie będą mogły naładować baterie i uciec na chwilę od codziennych obowiązków. 

Wskazania

Na lifting twarzy bez chirurga warto zdecydować się, kiedy na twarzy pojawią się pierwsze oznaki starzenia. To moment, kiedy cera traci jędrność i staje się matowa. Masaż Kobido wskazany jest także dla osób zmagających się z bruksizmem (nieświadome zaciskanie zębów, zgrzytanie), ponieważ rozmasowywanie mięśni przy szczęce powoduje rozluźnienie tych obszarów. Zabieg będzie zbawienny dla osób z migreną, opuchlizną pod oczami i napięciami mięśniowymi. 

Przeciwwskazania

Japoński masaż twarzy, jak każdy zabieg pielęgnacyjny, posiada szereg przeciwwskazań. Nie powinny korzystać z niego osoby miewające problemy z ciśnieniem tętniczym. Z masażu kobido należy zrezygnować, jeśli na skórze są rany, urazy lub stany zapalne (np. opryszczka, wypryski, trądzik). Gorączka i stany zapalne zębów również są przeciwwskazaniem do zabiegu. 

Istotne są także inne zabiegi wykonywane w przeszłości lub zaplanowane na kolejne dni. Należy omówić to wcześniej z masażystą. Szczególnie jeśli korzystamy z zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Wtedy odstęp od masażu Kobido powinien nie być krótszy niż 2 tygodnie.

Masaż Kobido w ciąży

Czy można wykonać japoński masaż kobido w ciąży? Tak! Bezinwazyjny lifting twarzy jest bezpieczny zarówno dla kobiet w ciąży, jak i tych karmiących piersią. To idealny zabieg dla mam, które chcą czuć się pięknie, młodo i cały czas dbać o cerę. Oprócz efektów wizualnych masaż liftingujący przyniesie także poprawę nastroju i nową energię, co pozwoli czerpać jeszcze więcej radości z macierzyństwa.

Lifting twarzy

Jakie są efekty masażu Kobido?

Masaż Kobido to nie tylko sposób na piękniejszą skórę, ale także na głęboki relaks i odprężenie. Jego regularne stosowanie może przynieść wiele korzyści, w tym zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawę jędrności i elastyczności skóry, a także lepsze konturowanie twarzy. Masaż ten może również pomóc w redukcji cieni i worków pod oczami, a także w poprawie kolorytu skóry. Ponadto, dzięki swoim relaksującym właściwościom, masaż Kobido może przyczynić się do poprawy samopoczucia i redukcji stresu.

Przy regularnym stosowaniu masażu Kobido, mięśnie na twarzy i w pobliskich jej obszarach wzmacniają się i regenerują. Skutkuje to poprawą owalu twarzy i spłyceniem zmarszczek, szczególnie tych mimicznych. Potwierdzono także jego zbawienny wpływ na uciążliwe bóle głowy i stres. Właściwości relaksujące i regulacja bilansu energetycznego w całym organizmie to efekty typowe dla zabiegów azjatyckich. 

Po jakim czasie są widoczne efekty

Ogromna popularność zabiegu spowodowana jest właśnie zaskakującymi rezultatami, które można zaobserwować właściwie od razu. Warto pamiętać, że efekty zauważalne są nie tylko na twarzy, ale także szyi, dekolcie i karku. Skóra przede wszystkim jest oczyszczona z toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek.

Pierwsze, bardzo widoczne efekty występują już po jednym zabiegu. Skóra jest napięta, odżywiona i pozbawiona zmarszczek mimicznych. Wydaje się, jakby właśnie została poddana zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Wiadomo jednak, że aby efekt utrzymał się długo, mięśnie trzeba regularnie stymulować. Idealnym rozwiązaniem będzie wykonanie serii około 8 zabiegów. Wtedy czas utrzymywania się efektu znacznie się wydłuży.

Długotrwałe efekty zabiegu Kobido

Długotrwałe efekty zabiegu to:

 • Poprawa konturu twarzy,
 • Uniesienie policzków,
 • Wygładzenie zmarszczek i bruzd,
 • Zniwelowanie opuchlizny wokół oczu,
 • Ujędrnienie skóry,
 • Redukcja stresu,
 • Poprawa wzroku

Oczywiście, z wiekiem, problemy skórne mogą postępować. Dlatego osobom starszym zaleca się stosowanie masażu Kobido raz w tygodniu. 

Zrelaksowana kobieta

Ile kosztuje Masaż Kobido?

Cena masażu Kobido oscyluje między 140 – 460 zł. Oczywiście cena zabiegu zależy od konkretnego gabinetu SPA i dostępnych pakietów. Masaż Kobido może bowiem zostać wykonany w różnych wariantach.

Podstawą jest pięcioetapowy masaż z demakijażem. Salony kosmetyczne oferują także rozbudowane rytuały, gdzie cera zostanie poddana wygładzającemu peelingowi, by jeszcze lepiej zareagowała na japoński lifting. Zwieńczeniem takiego zabiegu jest nałożenie maski odżywczej. Cera, po pobudzającym masażu Kobido doskonale wchłonie składniki odżywcze zawarte w masce. Oczywiście, taki rytuał trwa o wiele dłużej – 120 minut, jednak efekty są tego warte. 

Czy można samodzielnie wykonywać masaż Kobido?

Masaż Kobido, choć najlepiej wykonywany przez doświadczonego terapeutę, zawiera także elementy, które można bezpiecznie stosować samodzielnie w domu. Choć samodzielne wykonywanie pełnego masażu Kobido może być trudne ze względu na potrzebę szczegółowej wiedzy o anatomii twarzy oraz złożoności technik, istnieją podstawowe ruchy i techniki, które można zastosować, aby odświeżyć i zrelaksować skórę twarzy. Proste techniki, takie jak delikatne poklepywanie, okrężne ruchy palcami wokół oczu czy lekkie masowanie linii szczęki, mogą przynieść widoczne korzyści, takie jak poprawa krążenia i relaksacja mięśni twarzy. Regularne stosowanie tych technik w domu może nie tylko poprawić stan skóry, ale także wzmocnić efekty profesjonalnych sesji masażu Kobido.

Ważne jest jednak, aby pamiętać o delikatności i ostrożności podczas wykonywania masażu, aby uniknąć nadmiernego nacisku czy naciągania skóry, co mogłoby prowadzić do podrażnień lub uszkodzeń.

Masaż Kobido – japoński lifting twarzy 

Masaż Kobido, mimo swojej długoletniej historii, jest prawdziwą innowacją w branży beauty. Jest doskonałą alternatywą dla osób pragnących korzystać z zabiegów mających działanie przeciwstarzeniowe, ale chcących unikać ingerencji wgłąb skóry. W naszej ofercie znajdują się propozycje masażu Kobido w gabinetach SPA zlokalizowanych w całej Polsce. Program, czas trwania i cena zabiegu różnią się w zależności od wybranej lokalizacji. Masaż Kobido na prezent będzie idealnym pomysłem dla fanki pielęgnacji azjatyckiej, ale także dla osoby zmagającej się ze stresem i pierwszymi oznakami starzenia. 

Monika, zwana również Aurelią, to copywriter z prawdziwego zdarzenia. Potrafi każdy niemal temat rozgryźć opisując aspekty znane tylko profesjonalistom. Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych, cuda wymagają jedynie dłuższego oczekiwania.