Czym jest Bungee Fitness?

kobieta ćwiczy bungee fitness

Bungee Fitness szturmem podbija kluby fitness. Ćwiczenia na elastycznej linie do skoków na bungee to dawka świetnej zabawy i intensywny trening w jednym. Na czym polega ten sport i jakie pozwala osiągnąć efekty?

Na czym polega trening?

Bungee fitness to trening z wykorzystaniem elastycznej liny do skoków na bungee. Linę mocuje się do sufitu za pomocą haków. Uczestnik zajęć zakłada specjalną uprząż i przypina się do liny bungee karabinkiem wspinaczkowym. W zależności od rodzaju uprzęży, w niektórych klubach stosuje się również dodatkowe spodenki ochronne. Wykonane są one z pianki neoprenowej i pomagają chronić skórę przed otarciami.

Bungee fitness to dynamiczny sport, zawierający elementy biegów, wyskoków i lotów oraz ćwiczeń wykorzystywanych w tradycyjnym fitnessie, takich jak pompki czy przysiady. Intensywność treningu dostosowuje się do możliwości i kondycji osób ćwiczących. Z zajęć może skorzystać praktycznie każdy, również osoby z nadwagą. Elastyczna lina nie tylko odciąża stawy, ale też pozwala zrealizować ćwiczenia, których wykonanie normalnie sprawiałoby duże trudności.

kobieta wisi zawieszona nad podłogą na linie bungee fitness

Bungee fitness – efekty

Trening bungee fitness angażuje do pracy wszystkie partie ciała, w szczególności zaś gorset mięśniowy stabilizujący kręgosłup. Mięśnie brzucha i pleców muszą być niemal cały czas napięte, aby ciało współpracowało z liną, a wykonanie ćwiczeń było w ogóle możliwe. Trening doskonale wzmacnia mięśnie łydek, ud, pośladków, barków i rąk – wszystko zależy od wykonywanej sekwencji ćwiczeń. Zajęcia bungee gym poprawiają koordynację i sprawność ruchową, wspomagają zachowanie prawidłowej postawy oraz poprawiają samopoczucie przez wzrost poziomu endorfin (hormonu szczęścia). Jedne zajęcia trwają ok. 50-60 minut i pozwalają spalić nawet 500 kcal.

Po modzie na trening na trampolinach, teraz przyszedł czas na ćwiczenia z liną bungee. Dzięki nim nie tylko wzmocnisz mięśnie i wyszczuplisz sylwetkę, ale też pozbędziesz się problemów z kręgosłupem, które często dokuczają osobom pracującym za biurkiem. A to wszystko w atmosferze niesamowitej zabawy, która sprawi, że znów poczujesz się jak dziecko.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

One thought on “Czym jest Bungee Fitness?

  1. Fajna sprawa z takim treningiem, jednak ja na razie zadowalam się czyms takim jak otwarte strefy aktywności. U mnie w mieście stawia się ich coraz więcej i uwierzcie mi, że świetnie ćwiczy się w tych miejscach na świeżym powietrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.