Czy wyjazd do Zakopanego musi kojarzyć się tylko z zimowym wyjazdem w góry? Oczywiście, że nie! Ta piękna miejscowość położona w województwie małopolskim ma w sobie tyle uroku, że aż żal go nie odwiedzić. Zakopane zachwyca pięknymi krajobrazami i nie pozwoli o sobie na długo zapomnieć. Taka podróż zostawi ze sobą niezapomniane wpomnienia, a te jak wiadomo są bezcenne w życiu.

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Zakopane to bez wątpienia raj dla miłośników sportów zimowych. Warto jest jednak odwiedzić to miejsce również w inne pory roku i odkryć co zazwyczaj kryje się pod warstwą śniegu. Zakopane spodoba się nie tylko miłośnikom górskich wspinaczek, ponieważ ma swój jedyny i niepowtarzalny klimat. Architektura podhala jest bardzo przytulna i “swojska”, a górale to bardzo otwarci i przyjaźni mieszkańcy. Warto jest również wybrać się do Zakopanego by poznać pyszne, góralskie przysmaki i góralską gościnność.

Tatrzański Park Narodowy

widok na Tatrzański Park Narodowy

Jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Obejmuje on całe polskie Tatry oraz część Pogórza Bukowińskiego i Rowu Podtatrzańskiego. Piękno krajobrazów to coś, co najczęściej przyciąga turystów, nie tylko z Polski. Sam park to ogromny obszar z przepiękną florą i fauną, którą warto jest poznać. 

Morskie Oko

widok na Morskie Oko, Tatry

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji dostępnych w TPN. Świetna baza wypadowa, od której można rozpocząć zwiedzanie Tatr. Nie trzeba być wprawionym wspinaczem, aby się tam dostać. Droga, która prowadzi do Morskiego Oka jest prosta i przypomina bardziej spacer niż wspinanie. Na zakończenie spaceru dostajemy rekompensatę w formie zapierających dech w piersiach widoków na Morskie Oko i kawałek Tatr.

Dolina Pięciu Stawów

piękny krajobraz doliny pięciu stawów w Tatrach

Dla miłośników pięknych widoków, wyprawa w to miejsce będzie bardzo satysfakcjonująca. Nazwa wywodzi się od znajdujących się tam jezior. Ciekawostką jest to, że jest ich tak naprawdę sześć. Najprawdopodobniej najmniejszy staw Wole Oko nie jest do nich zaliczany ze względu na jego niewielki rozmiar.

Zakopane atrakcje 

Krupówki

Krupówki w Zakopanem, górale

Najbardziej znana ulica w Zakopanem. Nazwa pochodzi od polany, na której powstały. Przechadzając się po Krupówkach można zatrzymać się w jednej z restauracji i kupić oscypka na pobliskim straganie. W połowie ulicy rozciąga się piękny widok na Giewont.

Gubałówka

widok na Gubałówkę, Zakopane

Góra ta jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów. Jej wysokość to aż 1126 metrów! Znajdując się na jej grzbiecie można podziwiać piękną panoramę Tatr. Dla osób, które nie lubią się wspinać, dostępna jest kolejka linowo-terenowa, która zawiezie pasażerów na sam szczyt.

Zakopane atrakcje zimą

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew, Zakopane

Największa skocznia narciarska w Polsce, zlokalizowana na północnym stoku góry Krokiew. To tutaj co roku odbywają się mistrzostwa pucharu świata w skokach narciarskich. Skocznia jest naturalna, bez sztucznie wyniesionej wieży startowej, a widok z góry jest naprawdę imponujący.

Kasprowy Wierch

kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Ten szczyt w Tatrach Zachodnich ma aż 1987 metrów wysokości. Ale bez obaw! Dla nowicjuszy górskich wypraw dostępna jest kolej linowa, z której przy okazji można podziwiać piękne widoki bez złapania zadyszki.

Zakopane w 3 dni co zwiedzić

Czasem taki krótki wypad wiąże się z tym, że z czegoś trzeba zrezygnować i na to miejsce wybrać inną atrakcję. Mimo wielkich chęci, całego Zakopanego raczej nie zwiedzimy w 3 dni. Może być to jednak dobra okazja na skorzystanie z oferty City Break i zrealizowanie jakiejś nietypowej atrakcji podczas pobytu. W ofercie Prezentmarzeń znajdziesz oryginalne pomysły na spędzenie urlopu w Zakopanem. 

City Break z Prezentmarzeń w Zakopanem:

  1. Pobyt w hotelu z jazdą OFF ROAD 4×4
  2. Pobyt w hotelu ze skokiem na bungee
  3. Pobyt w hotelu i skok ze spadochronem

Pobyt w hotelu z jazdą OFF ROAD 4×4 – Zakopane

pobyt w hotelu z jazdą OFF ROAD, Zakopane

Wybierając się na krótki wyjazd do Zakopanego, możemy postawić na jakąś oryginalną atrakcję. Zazwyczaj każdy wybiera się tam typowo w góry aby pojeździć na nartach lub skorzystać z innych sportów zimowych. Jeśli masz ochotę spróbować czegoś nowego i nietypowego w Zakopanem, polecamy jazdę OFF ROAD dostępną w pakiecie City Break z Prezentmarzeń. Obejmuje on również dwudniowy nocleg więc nie będziesz musiał martwić się o żaden szczegół swojego wyjazdu. W domu wypoczynkowym “u Staszla” odpoczniesz po dniu pełnym wrażeń. Do dyspozycji gości jest również sauna oraz inne udogodnienia umilające pobyt.

Pobyt w hotelu ze skokiem na bungee – Zakopane

Pobyt w hotelu ze skokiem na bungee, Zakopane

Czy znasz to uczucie swobodnego spadania z dużej wysokości? Nie? Czas to zmienić! Wybierz pakiet City Break w Prezentmarzeń ze skokiem na bungee i spraw sobie urlop pełen niezapomnianych emocji. Czasami ciężko jest zdecydować się na coś konkretnego podczas krótkiego urlopu. Takie wyjazdy połączone z noclegiem i ciekawą atrakcją stają się coraz popularniejsze w Polsce. Skok odbywa się z wysokości 90 metrów z platformy znajdującej się tuż przy Wielkiej Krokwi. Po tym jakże emocjonującym skoku na bungee możesz odpocząć w domu wypoczynkowym “u Staszla” bez martwienia się o organizowanie noclegu na ostatnią chwilę. 

Pobyt w hotelu i skok ze spadochronem – Zakopane

Pobyt w hotelu i skok ze spadochronem, Zakopane

Wyjazd na krótki urlop często wiąże się z wyrzeczeniami. Ciężko zdecydować się na konkretne atrakcje ze względu na ograniczenia czasowe. W takiej sytuacji, jedną z lepszych opcji jest właśnie City Break. W naszej ofercie dostajesz pobyt w domu wypoczynkowym “u Staszla” i emocjonującą atrakcję. Skok ze spadochronem w Zakopanem to bez wątpienia wydarzenie, które zapadnie w pamięci. Dobrze jest czasem zrobić sobie taki nietypowy urlop, który będziemy długo wspominać.

Optymistka, która twardo stąpa po ziemi. Czego nie dopowie, to dośpiewa. Miłośniczka książek, zespołu Queen i ostrych papryczek jalapeño.