Masz w planach wycieczkę do stolicy? Zaplanuj fascynującą wyprawę na tanie zwiedzanie Warszawy, podczas której poznasz historię miasta i najpiękniejsze miejsca! Odwiedź okoliczne miejscowości, przejdź Starówkę oraz ogromne ogrody, w których odpoczniesz od zgiełku miasta. Poznaj sposoby na alternatywne zwiedzanie Warszawy, na które możesz zaprosić całą rodzinę! Zobacz, jakie są najważniejsze punkty historyczne na zwiedzanie Warszawy w weekend. Poznaj ulubione miejsca Warszawiaków do wypoczynku i odwiedź najlepsze restauracje. Zobacz też, kiedy muzeum Warszawa oferuje bezpłatne zwiedzanie!

Zwiedzanie Warszawy

Warszawa to miasto, w którym stare budownictwo przeplata się z nowoczesnością. Polecamy przyjechać tu na dłużej, ponieważ jest wiele miejsc do zobaczenia, na które na pewno nie starczy jednego dnia. Warszawa mimo wielu zniszczeń podczas wojny, które najbardziej dotknęły ją w 1944 roku, powoli się “odbudowała”, dając zwiedzającym możliwość poznania jakże ciekawej historii. Jest to bez wątpienia piękne miasto, które warto poznać. W zależności od tego, co Cię interesuje, w Warszawie znajdziesz wiele ciekawych zabytków, muzeów czy restauracji.  

Syrenka Warszawska Starówka

Stolica Polski to miasto pełne kontrastów. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Osoby, które mają ochotę odpocząć, mogą wybrać się na plażę nad Wisłą lub do parku, których w Warszawie jest dość sporo. Jeśli interesuje Cię historia, warto jest zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego lub Muzeum Historii Żydów Polskich. Dla wielbicieli sztuki Muzeum Narodowe ma swojej ofercie wiele ciekawych dzieł, między innymi Wojciecha Kossaka czy Jana Matejki. A dla miłośników mniej poważnych atrakcji, którzy spędzają weekend w Warszawie, ciekawym punktem może okazać się Muzeum Polskiej Wódki. Jest to miasto inspiracji, które nigdy nie śpi, dlatego wielbiciele nocnego życia znajdą wiele klubów o różnej tematyce muzycznej, a kolorowe kamienice zachwycą swoim urokiem na Warszawskiej Starówce podczas wieczornego spaceru. Warszawa potrafi zainspirować każdego, ponieważ ma swój wyjątkowy klimat. 

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

Chcesz wybrać zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem, cena jednak jest dla Ciebie nie do zaakceptowania? Takie atrakcje nie zawsze muszą wiązać się z wysokim wydatkiem! Zobacz, kiedy jest możliwe zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem za darmo i poznaj miasto z każdej możliwej strony!

Wycieczki z przewodnikiem Warszawa

W Warszawie często można wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu różnych parków, ogrodów, ścieżek historycznych i wielu innych. Takie wydarzenia organizowane są przez sympatyków, historyków oraz różne organizacje. Wiele takich spacerów jest darmowych, niektóre związane są z symboliczną opłatą. Istnieje portal internetowy, w którym zebrane są informacje o nadchodzących darmowych wydarzeniach w mieście z różnych kategorii. Dzięki temu możesz zaplanować wycieczki z przewodnikiem po Warszawie, nie wydając na to nawet złotówki! Bezpłatne zwiedzanie Warszawy to również możliwość udziału w koncertach, warsztatach czy wystawach organizowanych w różnych częściach miasta. Przed przyjazdem koniecznie zapoznaj się też z terminarzem Dni Dzielnic – takie wydarzenia wiążą się z występami gwiazd muzyki, warsztatami dla dzieci i innymi atrakcjami.

Korzyści zwiedzania z przewodnikiem

Samodzielne wyprawy dostarczają nieco adrenaliny i zapewniają niezapomnianą przygodę. Kiedy jednak masz ograniczony czas, to warto zaplanować zwiedzanie Warszawy w jeden dzień z przewodnikiem. Dzięki temu na pewno trafisz do najciekawszych miejsc i dostaniesz skoncentrowaną dawkę wiedzy!

Zamek Królewski w Warszawie – zwiedzanie z przewodnikiem będzie dobrym pomysłem, ponieważ doświadczona osoba pomoże nam więcej wyciągnąć z wycieczki. Dzięki temu poznamy nie tylko wygląd rzeźb i obrazów, ale też poznamy ich historię i przeznaczenie. W Zamku Królewskim często mają miejsce czasowe wystawy, które w towarzystwie przewodnika z pewnością będą znacznie ciekawsze!

Warszawa – wycieczki z przewodnikiem sprawdzą się też wtedy, kiedy masz ochotę na wyprawę, podczas której odwiedzisz kilka lokacji z różnych części miasta. Wycieczka legendarnym Ogórkiem po Warszawie świetnie sprawdzi się dla rodzin oraz grup przyjaciół, którzy szukają sposobów na nietypowe zwiedzanie Warszawy. Poznaj możliwe trasy wycieczki i wybierz idealną dla siebie!

  1. Warszawa w pigułce – humorystyczna wyprawa po centrum miasta obejmująca takie atrakcje, jak Pałac Kultury i Nauki, Plac Trzech Krzyży i Łazienki Królewskie. 
  2. Ogórkiem po Pradze – na trasie centrum Koneser z wytwórnią wódki, fabryka czekolady Wedla oraz bazar Różyckiego i przepiękne, praskie kościoły.
  3. Mroczna Strona Miasta – poznaj kryminalne tajemnice i szlaki przestępcze z dawnych lat. Zobacz, gdzie królowała lokalna mafia i odwiedź miejsca, w których odbywały się mroczne wydarzenia, którymi żył cały kraj.
  4. Legendarne knajpy PRL-u – odwiedź najciekawsze warszawskie lokale, spróbuj wysokogatunkowych wódek w towarzystwie tradycyjnej zakąski. Na trasie wycieczki Muzeum Polskiej Wódki!

Zwiedzanie Warszawy za darmo — atrakcje turystyczne, które zobaczysz w Warszawie bez opłat

Mówi się, że zwiedzanie w Warszawie na pewno jest kosztowne, ponieważ tak duże miasto jest drogie. Warto jednak zauważyć, że wiele ciekawych miejsc jest bezpłatna! Zwiedzanie Warszawy bez opłat może zająć nawet cały dzień, jeżeli tylko wybierzemy odpowiednio dużo punktów na mapie. Niektóre muzea mają też dni darmowego wstępu, zatem bez trudu można zaplanować zwiedzanie Warszawy za darmo. Zobacz, dokąd warto się wybrać!

Rynek Starego Miasta w Warszawie

Warszawa na weekend – zwiedzanie musi uwzględniać na swojej trasie Starówkę! Rynek znajduje się w jej samym sercu i można go odwiedzić całkowicie za darmo. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za wydatki na miejscu, bowiem roi się tam od klimatycznych restauracji i kawiarenek, muzyków ulicznych oraz straganów z rękodziełem. Zwiedzanie Warszawy w listopadzie za darmo obejmuje jednak podziwianie przepięknych kamienic, fontanny z Syrenką oraz zabytkowe kościoły. Podczas wycieczek latem koniecznie wybierz się na pokaz w Parku Fontann! Odbywają się one w każdy piątek i sobotę wieczorem od maja do września. To będzie idealne zwieńczenie zwiedzania za darmo Warszawy!

Krakowskie Przedmieście

Krakowskie Przedmieście Warszawa

Krakowskie Przedmieście jest ulicą pomiędzy Nowym Światem a Placem Zamkowym. To tędy wieczorami spacerują turyści, odwiedzając okoliczne restauracje i sklepy. Znajdziesz tu takie punkty, jak Pałac Prezydencki z pomnikiem Poniatowskiego czy Kościół Świętej Anny. Na trasie rozstawione są ławeczki Chopinowskie, na których możesz odpocząć przy dźwiękach muzyki wybitnego kompozytora. Na samym początku Krakowskiego Przedmieścia znajduje się pamiątkowa tablica, która pokazuje, gdzie znajdowało się mieszkanie Stanisława Wokulskiego. Czy uda Ci się ją znaleźć?

Kolumna Zygmunta III Wazy na Placu Zamkowym

Warszawa – co zwiedzić za darmo? Oczywiście niepowtarzalną Kolumnę Zygmunta! Nie sposób jej nie zauważyć, kiedy przechadzamy się po ulicach Starego Miasta. Pomnik z XVII wieku jest częstym miejscem spotkań, ponieważ łatwo ją znaleźć niezależnie od pogody. Wieczorami w jej okolicy często można spotkać grupę tancerzy z ogniem, którzy prezentują niesamowite widowisko kompletnie za darmo!

Multimedialny park fontann

Multimedialny Park Fontann w Warszawie to jedno z najbardziej zachwycających miejsc w stolicy Polski, które łączy w sobie sztukę, muzykę i wodne widowisko. To prawdziwa perła w koronie Warszawy, gdzie fontanny stają się żywym medium wyrazu artystycznego. Park oferuje niezapomniane spektakle wodno-świetlne, które w połączeniu z muzyką i światłem tworzą niesamowitą atmosferę. To doskonałe miejsce na romantyczną randkę, rodzinny spacer, czy wieczór z przyjaciółmi. Multimedialny Park Fontann to także doskonała okazja do odkrywania sztuki nowoczesnej i eksperymentalnej, która w fascynujący sposób wykorzystuje wodę jako medium artystyczne. To miejsce, które zawsze warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie, by poczuć magię wodnych tańców i świetlnych emocji.

Ogród Saski

Jest on przepięknym parkiem, do którego można dostać się, odbijając nieco ze standardowej trasy spacerowej po Starówce. Założono go w XVIII wieku i jest on pierwszym publicznym parkiem w Warszawie i w Polsce! Zajmuje powierzchnię ponad 15 ha, a na jego terenie możesz znaleźć wiele wspaniałych zabytków. Pierwszym z nich jest z pewnością Grób Nieznanego Żołnierza – jest to pierwsze, co zauważymy, skręcając do ogrodu od strony Krakowskiego Przedmieścia. Dalej będzie majestatyczna Fontanna Wielka i aleja spacerowa, wzdłuż której znajdują się liczne rzeźby. Na terenie parku jest plac zabaw, więc to miejsce sprawdzi się podczas zwiedzania Warszawy z dzieckiem. 

Grób Nieznanego Żołnierza

Pomnik ten został odsłonięty w 1925 roku i ma za zadanie upamiętniać niezidentyfikowanych żołnierzy walczących o niepodległość kraju. Przy grobie płonie wieczny znicz a wartę honorową pełnią reprezentanci Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Samo obserwowanie, jak stoją kompletnie bez ruchu, jest wyjątkowym zjawiskiem. Warte obejrzenia, zwłaszcza z dziećmi, są jednak zmiany warty. Odbywają się one o każdej pełnej godzinie. Uroczysta zmiana odbywa się w niedzielę o 12, jednak prawdziwym widowiskiem są zmiany podczas świąt państwowych: 3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada. Wtedy udział biorą wojska wszystkich rodzajów, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, marszałek Sejmu, marszałek Senatu, prezes Rady Ministrów.

Muzea z bezpłatnymi dniami wstępu

Zgodnie z ustawą z 1996 roku każde muzeum ma obowiązek ustanowić jeden dzień w tygodniu, kiedy zwiedzanie wystaw stałych jest bezpłatne. W związku z tym możesz odwiedzić najpopularniejsze placówki bez dodatkowych kosztów! Przykładowo, Muzeum Narodowe udostępnia swoje zbiory bezpłatnie we wtorki, Zamek Królewski w środy, Muzeum Powstania Warszawskiego w poniedziałki. Przed wyjściem sprawdź, kiedy wybrane przez Ciebie placówki kulturalne udostępniają swoje wystawy stałe bez opłat!

Ciekawym wydarzeniem cyklicznym jest Noc Muzeów, która odbywa się zwykle w maju. Jest to czas, kiedy bezpłatnie można odwiedzić większość obiektów w mieście. Dokładne godziny trwania ustalane są indywidualnie przez placówki. Ułatwieniem dla turystów są specjalne linie muzealne, które zapewniają bezpłatny transport na popularnych trasach. Dodatkowo powstają mapki z trasami spacerowymi, na których można spotkać najciekawsze obiekty w Warszawie!

Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki są przepięknym parkiem, który każdego dnia odwiedzany jest przez tysiące Warszawiaków i przyjezdnych. To ponad 70 ha zieleni skrytej w miejskiej dżungli. Założył go w XVIII wieku sam Stanisław August Poniatowski. Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, czyli dzisiejszego Pałacu na Wyspie. Część zielona dzieli się na 4 ogrody: Królewski, Modernistyczny, Romantyczny i Chiński. Na odwiedzających czekają liczne zabytki, jak Stara Pomarańczarnia, Pałac Myślewicki i Amfiteatr. Do części zabudowań wstęp jest odpłatny, jednak obowiązuje jeden bilet, aby ułatwić zwiedzanie. Wszystkie opisy w Łazienkach są w co najmniej dwóch językach, zatem jest to miejsce, w którym możliwe jest zwiedzanie Warszawy po angielsku. Wolny dostęp jest za to do niezliczonych rzeźb, które można znaleźć na terenie Łazienek. Na miejscu można skorzystać z oferty lokalnej restauracji, aby odpocząć w trakcie spacerów.

Zwiedzanie Starego Miasta bez opłat

Stare Miasto to klejnot miasta i duma narodowa, od której warto rozpocząć zwiedzanie Warszawy, aby poznać historię i kulturę Polski. To miejsce, gdzie kamienne uliczki i kolorowe kamienice przywołują ducha dawnych wieków. Pomimo zniszczeń wojennych, dzięki starannej rekonstrukcji, Stare Miasto odzyskało swój dawny blask i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując ulicami tego urokliwego miejsca, można odkrywać tajemnicze zaułki, urocze kawiarnie, i cieszyć się widokiem na Zamek Królewski, który góruje nad miastem. To także centrum kulturalne, gdzie odbywają się m.in. festiwale, koncerty i wydarzenia artystyczne. Stare Miasto to serce Warszawy, które zachwyca swoją atmosferą i przykuwa uwagę swoją historią.

Barbakan

Barbakan został wzniesiony w XVI wieku jako element murów obronnych miasta. Miał swoją istotną rolę w odparciu wojsk nieprzyjaciela podczas potopu szwedzkiego. Pierwotny mur został zniszczony podczas wojny, jednak udało się zrekonstruować jego fragment w latach 50. Obecnie w Barbakanie jest wystawa Muzeum Warszawy. Sam w sobie jest trasą wycieczkową i umożliwia podziwianie wspaniałych widoków na miasto. U jego podnóża znajduje się też pomnik Małego Powstańca, który jest upamiętnieniem dzieci walczących w obronie miasta.

Pałac Prezydencki

Warszawa – zwiedzanie za darmo Pałacu Prezydenckiego jest możliwe w określonych terminach i po wcześniejszym umówieniu. Obiekt zapewnia przewodnika, jednak należy zaplanować grupę minimum 15-osobową. W takiej formie można odwiedzić pałac prezydencki od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Wstęp wolny możliwy jest jedynie w wybrane weekendy związane ze świętami państwowymi i nocą muzeów.

Syrenka Warszawska

Pomnik Syrenki Warszawskiej

Syrenka Warszawska – symbol Warszawy. Pół kobieta, pół ryba. Jej pierwotny wygląd znacznie odbiegał od współczesnego wizerunku, ponieważ dawniejsza Syrenka przedstawiana była jako mężczyzna z tułowiem potwora ze skrzydłami, nogami byka i lwim ogonem. Jedna z warszawskich legend głosi, że broni ona Warszawy w podzięce za uratowanie z rąk kupca. W stolicy można zobaczyć aż dwa pomniki, jeden na Rynku Starego Miasta, a drugi niedaleko Mostu Świętokrzyskiego. Warto jest zobaczyć ten słynny symbol, który widnieje na wielu motywach w Warszawie, między innymi na herbie stolicy.

Królewski ogród światła

Królewski Ogród Światła w Warszawie to niezwykłe miejsce, które w magiczny sposób łączy historię, naturę i sztukę. Znajduje się w sercu stolicy Polski i stanowi idealny przykład, jak współczesność może zharmonizować się z dziedzictwem kulturowym. W ciągu dnia można tu spacerować po urokliwych ogrodach, zachwycając się pięknem roślinności oraz klasyczną architekturą pałacową. Ale to wieczorne wizyty w Królewskim Ogrodzie Światła przynoszą prawdziwe unikalne doświadczenie. Kiedy słońce zachodzi, ogród ożywa w blasku tysięcy delikatnych światełek i misternie zaprojektowanych instalacji artystycznych. To miejsce staje się areną dla widowiska świetlnego, gdzie każdy krok jest pełen niespodzianek.

Bulwary wiślane w Warszawie

Bulwary Wiślane w Warszawie to doskonałe miejsce do spotkań ze znajomymi. Cieszą się one popularnością jako miejsce do relaksu na świeżym powietrzu, gdzie można zebrać się z przyjaciółmi, porozmawiać, zjeść coś pysznego z piknikowej koszykówki lub skorzystać z jednej z kawiarenek i restauracji usytuowanych wzdłuż Wisły. Widok na rzekę i miasto sprawia, że jest to idealne miejsce do spędzania czasu w towarzystwie, delektując się jednocześnie pięknem Warszawy. Wieczorem Bulwary Wiślane ożywają w blasku kolorowych światełek, tworząc romantyczną atmosferę, którą warto podziwiać przy zachodzącym słońcu. 

Co zwiedzić w Warszawie?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w naszej stolicy jest aż 88 parków! Zazwyczaj to miasto kojarzy się typowo miejsko. Nic bardziej mylnego! Warszawa położona jest nad Wisłą, co daje możliwość skorzystania także z wodnych atrakcji. Jest to oczywiście miasto na typowo miejskie wakacje ze względu na dostępność wielu muzeów i innych atrakcji, które warto zwiedzić. Polecamy jednak zobaczyć też tą drugą stronę Warszawy gdy mamy ochotę na odskocznię od miejskiego zgiełku.   

Prezentmarzeń zawiera wiele ciekawych pomysłów na spełnienie marzeń. Jeśli planujesz w najbliższym czasie odwiedzić Warszawę i przy okazji spędzić fajnie czas, jest to bez wątpienia fajna opcja do realizacji swoich planów urlopowych.

Zobacz propozycje w kategorii: Prezenty i atrakcje w Warszawie

Najważniejsze zabytki Warszawy, które warto zobaczyć

Poza wspomnianymi wcześniej atrakcjami Warszawy, co można zwiedzić za darmo, istnieją też inne perły stolicy, które warto uwzględnić w swoim planie wycieczki. Niekiedy wstęp jest odpłatny lub częściowo odpłatny, jednak dobrze jest zaplanować wizytę, chociaż w niektórych z tych miejsc. Trzeba zauważyć, że część z nich jest uwzględniona w harmonogramie wycieczek zorganizowanych wspomnianych wcześniej! Zaplanuj jeden dzień w Warszawie, co zwiedzić, aby się nie nudzić? Poznaj najciekawsze punkty Warszawy!

Zamek Królewski i plac zamkowy

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski znajdziesz tuż przy kolumnie Zygmunta na Starym Mieście. Pierwotny budynek został zburzony w 1944 roku, jednak odbudowano go w kolejnych latach. Początkowo był rezydencją książąt mazowieckich, po XVI wieku władz I Rzeczypospolitej. Obecnie pełni głównie funkcje muzealne i skrywa masę atrakcji dla turystów! Zamek Królewski Warszawa – zwiedzanie może dotyczyć także obcokrajowców, ponieważ dostępne są specjalne zestawy słuchawkowe z nagraniem, które pomaga obrać odpowiednią trasę zwiedzania. Dostępne są one w kilku najpopularniejszych językach. Koszt zwiedzania zamku jest zmienny zależnie od jego części i liczności grupy. Warto wziąć pod uwagę, że dzieci do 7 roku życia mogą wejść bezpłatnie, a te poniżej 16 roku żaycia za symboliczną złotówkę! 

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe jest największą tego typu placówką w Warszawie. Założono je z 1862 roku. Znajduje się ono tuż obok ronda de Gaulle’a, czyli popularnego punktu z palmą na środku. Obecnie zbiory muzeum obejmują setki kolekcji artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Można tu znaleźć między innymi sekcję egipską z sarkofagami, wschodniochrześcijańską, średniowieczną czy orientalną. W muzeum jest również duża część poświęcona sztuce nowoczesnej, między innymi fotografii, rysunkowi i Galeria Polskiej Sztuki Zdobniczej. Każdego roku można również podziwiać wspaniałe wystawy czasowe, które są niepowtarzalnym wydarzeniem. Do Muzeum Narodowego duża grupa odwiedzających może wejść już za symboliczną złotówkę – sprawdź warunki na stronie internetowej placówki i poznaj nieco sztuki!

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury cieszy Warszawiaków już od 1955 roku. Budynek ma aż 42 piętra, a ostatnim z nich jest najpopularniejszy taras widokowy. Jest to jeden z najwyższych budynków w kraju, jednak poza tym pełni wiele ważnych funkcji! W tym budynku są aż 4 teatry, 2 muzea, kino, uczelnia wyższa, Pałac Młodzieży oraz Sala Kongresowa, w której odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. PKiN jest również miejscem zamieszkania wielu zwierząt. Na 43 piętrze jest gniazdo sokołów wędrownych, w którym zainstalowano kamerę, a transmisję można oglądać w Internecie. W piwnicy znajduje się koci azyl, gdzie dom ma kilkanaście zwierzaków. Na dachu jednego z teatrów mieście się pasieka z pszczołami. Wstęp na taras widokowy Pałacu Kultury jest odpłatny, jednak bezpłatnie można odwiedzić budynki na niższych piętrach. Warto zainteresować się wystawami czasowymi, które cyklicznie się tu pojawiają: targami książki, wystawą pająków i wieloma innymi!

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie z lotu ptaka

Pałac w Wilanowie jest piękną, barokową budowlą, która niegdyś pełniła funkcję rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Od 1995 roku jest niezależnym oddziałem Muzeum Narodowego. Jednym z najcenniejszych zbiorów muzeum jest kolekcja wilanowska zgromadzona przez Stanisława Kostkę Potockiego. Mówiąc o Pałacu w Wilanowie, nie można nie wspomnieć o pięknym, niemal 90-hektarowym parku, który go okala. Jest on dostępny dla zwiedzających i stanowi jedną z ciekawszych atrakcji Warszawy. Dzieli się on na kilka ogrodów tematycznych i jest wyśmienitym plenerem fotograficznym. Wstęp do kompleksu pałacowo-ogrodowego jest biletowany. Zakup biletu do pałacu umożliwia również wstęp do parku, ale jeżeli zależy Ci tylko na spacerze w pięknej okolicy, to możesz kupić same bilety do parku. W Pałacu często organizowane są też wydarzenia kulturalne, towarzyskie i dodatkowe wystawy tematyczne, co dodatkowo urozmaica pobyt.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto z 60 rocznicę jego wybuchu. To bardzo ważny historycznie obiekt, który pozwala otworzyć oczy na ogrom tragedii związanej z wojną w Warszawie. Główną część ekspozycji stanowią pamiątki otrzymane od rodzin powstańców. Na miejscu można odsłuchać relacji z tych wydarzeń nagrywanych przez uczestników. Warszawa zwiedzanie z dziećmi tego obiektu jest dobrym pomysłem, ponieważ jest tam specjalna sala, gdzie maluchy mogą poznawać historię dzięki pokazu teatrzyku. To muzeum jest nietypowe, ponieważ można dotykać wielu eksponatów, a także doświadczać innymi zmysłami dzięki użyciu technik audiowizualnych. Od 3 sierpnia na odwiedzających czeka specjalna wystawa poświęcona Kobietom Powstania. Pokazuje ona rolę sanitariuszek, łączniczek i konspiratorek, które pomagały w walce z okupantem. Bilety na zwiedzanie Muzeum oraz czasowych wystaw w innych lokalizacjach można kupić wygodnie przez stronę internetową. Istnieje możliwość organizacji zwiedzania z przewodnikiem, również w innych językach.

Muzeum Historii Żydów Polskich

Polin jest obiektem kulturalnym, który odbiega nieco od martyrologii związanej z rolą narodu żydowskiego w II wojnie światowej. Jest to nowoczesna placówka, która pokazuje wkład Żydów w kulturę i naukę polską. Zbiory sięgają 960 roku, kiedy to po raz pierwszy na terenie I Rzeczypospolitej pojawili się żydowscy kupcy. Słowo Polin dodane do nazwy oznacza Polskę w języku hebrajskim. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja Muzeum na mapie Warszawy. Znajduje się ono w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej, obecnie w Śródmieściu. Polin, poza ekspozycją stałą, oferuje również ciekawe lekcje muzealne, które mogą być ciekawą atrakcją również dla dzieci. Można na nich poznać nieco języka hebrajskiego, tradycji i zwyczajów żydowskich oraz kultury. Muzeum Historii Żydów Polskich jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzin podczas wizyty w Warszawie.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Uniwersytet Warszawski

Główny gmach Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się na wspomnianym wcześniej Krakowskim Przedmieściu. Już sama brama zapiera dech w piersiach, a to dopiero początek! Uczelnia została założona w 1816 roku i od tego czasu w jej murach studiowało wiele znakomitych osobistości: Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz czy Olga Tokarczuk. Na kampusie głównym można odwiedzić kilka pięknych, zabytkowych budynków. Należą do nich między innymi: Pałac Kazimierzowski, Pałac Tyszkiewiczów-Pomorskich czy Auditorium Maximum. Na teren uczelni można wejść bezpłatnie, jednak z wyłączeniem terminów imprez zorganizowanych (m.in. Juwenaliów).

Zwiedzanie Warszawy z dziećmi — atrakcje w Warszawie dla całej rodziny

Masz w planach wyjazd do Stolicy w towarzystwie maluchów? Warszawa – zwiedzanie z dzieckiem to możliwość ciekawych doświadczeń i przygód, które pomogą rozwinąć zainteresowania dziecka i pozwolą Wam miło spędzić czas. Stwórz swój własny program zwiedzania Warszawy, w którym nie będzie miejsca na nudę!

Warsztaty czekoladowe to doskonała forma rodzinnej rozrywki. Warszawa zwiedzanie dla dzieci to nie tylko zabytki, ale również doświadczanie i nowe umiejętności! Podczas tej lekcji rodzic razem z maluchem przygotuje tabliczkę swojej własnej czekolady, pozna jej historię i metodę produkcji, a także spróbuje wysokogatunkowych czekolad pitnych! Na koniec zajęć każdy uczestnik dostanie Dyplom Młodszego Czekoladnika jako pamiątkę po tej przygodzie.

Warszawa – co zwiedzić w jeden dzień, kiedy masz potrzebę niezapomnianej przygody dla Ciebie i bliskich? Zaproś rodzinę na niezapomniane zwiedzanie Warszawy za kierownicą Fiata 126P! Towarzyszyć Wam będzie przewodnik, który z miejsca pasażera dopilnuje, abyście trzymali się trasy i opowie różne ciekawostki. Zza kierownicy Malucha przebędziesz trasę śladami PRL-u i poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. 3-godzinna wyprawa zaowocuje masą magicznych wspomnień!

Centrum Nauki Kopernik

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik to jedno z najnowocześniejszych i najciekawszych obiektów przystosowanych do dzieci. Zwiedzanie Warszawy dla dzieci koniecznie powinno uwzględniać to miejsce, bowiem nigdzie nie można poznać praw fizyki w ten sposób. Obiekt znajduje się nad samą Wisłą i można do niego łatwo dojechać II linią metra. Na miejscu są liczne wystawy stałe poświęcone zarówno astronomii jak i fizyce i medycynie. Cały obiekt zawiera masę ciekawych eksponatów nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Właściwie wszystkich można dotykać, dzięki czemu lepiej zapamięta się zjawiska fizyczne, które odpowiadają za ich działanie. Ze starszymi dziećmi warto odwiedzić Teatr Wysokich Napięć, w którym w zabawnej formie wyjaśniona jest różnica pomiędzy prądem stałym a zmiennym. Strefa Bzzz! przeznaczona jest dla maluchów od 5 roku życia i pozwala poznać nieco przyrodę. Na miejscu są też sale przeznaczone na warsztaty. Można wziąć udział w zorganizowanej lekcji lub po prostu pobawić się przygotowanymi akcesoriami. Dodatkowo przy Centrum funkcjonuje Planetarium, które koniecznie trzeba odwiedzić z dziećmi, które kochają kosmos!

Ciekawe atrakcje Warszawy. Co jeszcze warto zobaczyć w Warszawie?

Poza fascynującymi zabytkami zwiedzanie Warszawy polega też na beztroskiej zabawie! Tak duże miasto to nie tylko lekcja historii, ale również wyśmienite restauracje, wydarzenia kulturalne czy okazje do wyjątkowych przeżyć. Zobacz Warszawę – co warto zwiedzić, jeżeli szukasz nieco rozrywki? Poznaj najciekawsze atrakcje stolicy!

Kolacja dla dwojga w teatrze Sabat ze spektaklem będzie niezapomnianym widowiskiem dla osób w każdym wieku. To wyjście łączy w sobie przepyszne jedzenie z bezbłędnie przygotowanym spektaklem. Wystarczy wybrać dowolny dostępny termin i cieszyć się chwilą! W teatrze Sabat, zamiast standardowej widowni, są okrągłe stoliki. Zapewnia to nieco intymności podczas oglądania spektaklu i umożliwia wygodne jedzenie serwowanych potraw. W cenie powitalny drink, kolacja i deser, a także dancing, który odbędzie się po spektaklu. Posiłki wkomponowane są w przerwy w widowisku, aby móc w pełni skupić się na zabawie, jednak z pełnym żołądkiem! To doskonała forma relaksu dla tych, którzy potrzebują chwili wytchnienia po zwiedzaniu Warszawy zimą.

Warszawa inaczej zwiedzanie – jak zaplanować nieszablonowe wyjście? Nie inaczej, niż na pokładzie prawdziwego helikoptera! Przeżyj w towarzystwie bliskich niezapomniany lot, który pozwoli Ci podziwiać miasto z zupełnie innej perspektywy. W zaledwie pół godziny zdołasz zobaczyć niemal całą panoramę miasta! Lot rozpoczyna się w Konstancinie-Jeziornej – podwarszawskiej miejscowości. Dalej wzdłuż Wisły trasa biegnie do Stadionu Narodowego i dalej przez Stare Miasto w kierunku Bemowa. Tam maszyna zawraca, a uczestnicy mogą jeszcze raz przyjrzeć się wszystkim budowlom na trasie. Czy uda Ci się wypatrzeć najważniejsze zabytki?

Warszawa ma do zaoferowania wiele atrakcji dla całych rodzin. Niezależnie od tego, ile masz czasu, zawsze znajdziesz coś ciekawego do zrobienia! Warszawa zwiedzanie w 1 dzień może objąć ścisłe centrum lub jedną z wycieczek zorganizowanych. Warszawa dla dzieci to zwiedzanie głównie takich miejsc, jak Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie będą mogły rozwijać zainteresowania w ciekawej formie. Teraz już spokojnie możesz samodzielnie planować zwiedzanie Warszawy w jeden dzień i dokładnie wiedzieć, co robić, niezależnie od budżetu. Życzymy udanego pobytu!

Otwarta na otwartych ludzi dietetyczka i kosmetyczka. Bezkompromisowa w kwestii żywienia. Z wielkim sercem do zwierząt i przyrody.