Co robić w zimowy weekend? 5 zimowych atrakcji na ferie i nie tylko

szczęsliwa para zimą

Ferie zimowe coraz bliżej. Czas więc pomyśleć o atrakcjach, które pozwolą aktywnie spędzić wolny czas, najlepiej na świeżym powietrzu! Rekreacyjny spacer na nartach biegowych, przejażdżka psim zaprzęgiem czy ekstremalna jazda skuterem śnieżnym to tylko przykładowe zimowe atrakcje, dzięki którym na nowo odkryjesz uroki zimy i przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Narciarstwo biegowe

młoda kobieta na nartach biegowych w lesie

Narciarstwo biegowe to jeden z najbezpieczniejszych zimowych sportów, które może uprawiać praktycznie każdy! W swojej klasycznej formie jazda na biegówkach przypomina normalne chodzenie, nie wymaga więc specjalnej kondycji czy sprawności fizycznej. Spacer na nartach biegowych angażuje do pracy nie tylko mięśnie nóg, ale również ramion, grzbietu i brzucha. Sport ten nie obciąża kręgosłupa i stawów, doskonale sprawdzi się więc również w przypadku osób starszych i z nadwagą.

Skitour

kobieta na nartach wychodzi pod górę poza szlakiem

Skitour to górskie wycieczki narciarskie, uprawiane z dala od wyciągów, zatłoczonych tras i specjalnie przygotowanych stoków. Sport ten pozwala sprawdzić swoje umiejętności w trudnych warunkach śniegowych, ale przede wszystkim daje szansę przebywania w malowniczej, zimowej scenerii i bliskiego obcowania z górską przyrodą. Jeśli więc lubisz wędrówki po górach i jazdę na nartach, a jednocześnie masz już dość zatłoczonych, gwarnych stoków, może okazać się, że skitour jest sportem właśnie dla Ciebie.

Przejażdżka psim zaprzęgiem

psy rasy siberian husky w zaprzęgu

Kochasz psy, ale z różnych względów nie możesz sobie pozwolić na posiadanie własnego? Skorzystaj z zimowej aury i wybierz się na przejażdżkę psim zaprzęgiem. Po zapoznaniu z psami i sprzętem do jazdy, maszer zabierze Cię w niezapomnianą podróż przez ośnieżone lasy i łąki. Bajkowe zimowe krajobrazy, mróz szczypiący w policzki i widok radośnie pędzących przed siebie psów sprawi, że znów poczujesz się jak dziecko.

Jazda skuterem śnieżnym

mężczyzna jadący na skuterze śnieżnym

Wyprawa skuterem śnieżnym to atrakcja, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom jazdy OFF ROAD i adrenaliny. Trwająca kilka godzin jazda skuterem śnieżnym po górskich bezdrożach, niedostępnych zimą dla zwykłego człowieka dostarcza niezapomnianych emocji i zapierających dech w piersiach widoków. Podczas wyprawy  przewidziana jest również przerwa na ciepły poczęstunek przy ognisku.

Lot balonem

kolorowy balon nad ośnieżonymi polami

Zima to także doskonały czas na spełnienie marzeń o locie balonem. Kolorowa powłoka balonu na tle wszechobecnej bieli prezentuje się jeszcze bardziej malowniczo, a pokryte śniegiem krajobrazy zapierają dech w piersiach. Mroźne zimowe powietrze jest bardziej przejrzyste i zapewnia doskonałą widoczność. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wrażenia z lotu będą absolutnie niezapomniane.

Ferie zimowe kojarzą się głównie z jazdą na nartach, ale w rzeczywistości zimowa aura daje o wiele więcej możliwości. Warto wykorzystać sprzyjającą pogodę by spróbować czegoś nowego i być może przeżyć niezapomnianą przygodę. Kto wie, może nawet odnajdziesz nową pasję, dzięki której jeszcze mocniej pokochasz zimę?

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.