Chustowanie – jak zacząć i dlaczego warto?

dziecko w kolorowej chuście

Noszenie noworodków i niemowląt w chuście cieszy się coraz większą popularnością. Nie bez powodu. Chustowanie niesie za sobą bowiem cały szereg korzyści, zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Zobacz dlaczego warto nosić dziecko w chuście i jak rozpocząć swoją przygodę z chustowaniem.

Chustowanie – dlaczego warto?

Noszenie dziecka w chuście to prawdziwe wybawienie dla współczesnych rodziców, którzy muszą pogodzić opiekę nad maluchem z obowiązkami domowymi, towarzyskimi i pracą zawodową. Chustonoszenie uwalnia ręce, dzięki czemu rodzic może sprzątać, gotować czy robić zakupy, cały czas zapewniając swojemu dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Co więcej, dziecko noszone w chuście można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie – w przeciwieństwie do wózka, w przypadku chusty nie ograniczają nas żadne bariery architektoniczne. Możliwość uczestniczenia dziecka w codziennych czynnościach rodziców dostarcza mu dodatkowych bodźców, które sprzyjają rozwojowi układu nerwowego. Dzięki nim dziecko lepiej się rozwija, jest bardziej otwarte i ciekawe świata, a w przyszłości łatwiej odnajduje się w nowych sytuacjach.

Chustowanie – jak zacząć?

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z noszeniem dziecka w chuście jest zapisanie się na kurs chustowania. Profesjonalny doradca chustonoszenia nie tylko podpowie jaką chustę wybrać i nauczy różnych metod wiązania, ale też odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Zajęcia realizowane są indywidualnie, najczęściej w domu klienta, co zapewnia pełną wygodę i poczucie komfortu. Naukę można rozpocząć jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie. Doradca zapewnia na czas zajęć wszystkie niezbędne materiały, takie jak chusty czy lalka treningowa.

Kurs chustowania to również doskonały pomysł na prezent, który ułatwi życie każdej świeżo upieczonej mamy.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

One thought on “Chustowanie – jak zacząć i dlaczego warto?

  1. My w prezencie na narodziny dziecka dostaliśmy właśnie chuste i chyba nie mogłam wyobrozić sobie lepszego prezentu dla świeżo upieczonej mamy i maluszka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.