W ankiecie przeprowadzonej z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wzięło udział 940 osób. Wśród naszych ankietowanych znalazło się 810 kobiet i 130 mężczyzn, do których w ramach podziękowania za udział w naszych badaniach z przyjemnością przesłaliśmy vouchery elektroniczne na kwotę 30 zł do wykorzystania w serwisie Prezentmarzen.com. Ankietowani, jeśli to czytacie, życzymy udanych prezentowych łowów!

Ankieta Prezentmarzeń z okazji Dnia Kobiet

Cele ankiety 

Celami przeprowadzonej przez nas ankiety było:

  • poznanie preferencji naszych klientów w zakresie prezentów – ankieta pomogła nam w zrozumieniu, jakie prezenty są uważane za najbardziej trafne z okazji Dnia Kobiet, dzięki czemu będziemy mogli w jak największym stopniu spełniać Wasze oczekiwania tego dnia, 
  • poznanie budżetu, który jest przeznaczany na prezenty – ankietowani byli dla nas niezastąpieni w określeniu średniej kwoty, jaka wydawana jest na prezenty z okazji tego święta. Dzięki czemu wiemy, jak dostosować nasze produkty do wskazanych widełek cenowych,
  • zbadanie popularności określonych produktów – badania były jednym z ważniejszych procesów w ustaleniu, które produkty cieszą się największą popularnością wśród naszych Marzycieli z okazji Dnia Kobiet. Uzyskane wnioski pomogą nam dostosować ofertę do aktualnych trendów i preferencji,
  • poza pytaniami, które mają nam pomóc osiągać założone cele, zapytaliśmy naszych Marzycieli o to, czy obchodzą Dzień Kobiet, wiedzą, kiedy on jest, jakie kwiaty są najlepsze tego dnia, gdzie najczęściej kupują prezenty i o kilka innych rzeczy, których byliśmy ciekawi. Jeśli wy również jesteście, zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiet, które znajdziecie poniżej.

Kiedy jest Dzień Kobiet?

To było nasze pierwsze pytanie do ankietowanych. Poradzili sobie z nim śpiewająco, bo aż 94,7% podało prawidłową odpowiedź. Dzień Kobiet jest 8 marca i w 2024 roku wypada w piątek. 

Jakie kwiaty są najlepszym wyborem na Dzień Kobiet?

Róże zdeklasyfikowały konkurencję, pomimo że to właśnie czerwone tulipany są uznawane za symbol Dnia Kobiet. Tym razem w naszym zestawieniu znalazły się na drugim miejscu, tuż za różami, co było dla nas niemałym zaskoczeniem. A więc Panowie, podczas wyboru kwiatów z okazji Dnia Kobiet pamiętajcie, że róże królują wśród kwiatów na prezent!

Idealny prezent na Dzień Kobiet to:

Tym razem dwie propozycje zdecydowanie zdobyły większość uznania naszych Marzycieli. Odpowiedzi na pytanie o idealny prezent to: romantyczna kolacja (może np. taka kolacja w ciemności 👀) i dzień w SPA – w końcu każdy uwielbia chwile relaksu po ciężkim tygodniu.  Dzień w spa to doskonała okazja, aby przerwać codzienne rutyny i poświęcić czas na relaks i odprężenie. To idealny prezent dla kobiet, które chcą na chwilę oderwać się od codzienności i zregenerować siły. 8 marca warto jest więc pomyśleć o obdarowaniu kobiet jednym z wyżej wymienionych prezentów. 

Cena prezentu na Dzień Kobiet powinna mieścić się w przedziale: 

Aż 37,2% naszych Marzycieli uważa, że cena prezentu na Dzień Kobiet powinna mieścić się w przedziale 100-200 zł, niewiele mniej, bo 35,1% twierdzi, że jest w stanie wydać na prezent z tej okazji 50-100 zł. Z kolei 3,2% ankietowanych zadeklarowało wydanie więcej niż 300 zł.

Gdzie najczęściej kupujesz prezenty i dlaczego ?

To było kolejne pytanie skierowane do uczestników naszej ankiety. Ujednolicając: Marzyciele najczęściej wybierali zakupy przez internet ze względu na wygodę, szeroki wybór i szybkość realizacji. 

W odpowiedzi na zadeklarowane potrzeby mamy dla Was dobrą wiadomość! Na Prezentmarzen.com znajdziecie największy wybór propozycji prezentowych w sieci. Zamówicie je błyskawicznie, a jeśli wybierzecie voucher w formie elektronicznej, nim zdążycie mrugnąć, znajdzie się on na Waszej skrzynce mailowej gotowy do wykorzystania.

Czy obchodzisz Dzień Kobiet ?

Większość uczestników naszego badania zadeklarowała, że obchodzi Dzień Kobiet. My również jesteśmy zdania, że to ważny dzień na kartach kalendarza – w końcu każda okazja jest warta świętowania i wywoływania uśmiechu na twarzy drugiej osoby!

(Pytanie dla mężczyzn) Najlepszy prezent, który podarowałeś na Dzień Kobiet to: 

Aby zaczerpnąć inspiracji dotyczącej naszej oferty, zapytaliśmy mężczyzn, jaki był najlepszy prezent podarowany przez z nich z okazji Dnia Kobiet. Zdecydowanie naszej uwadze nie mógł umknąć 1,5-metrowy pluszowy miś. Co prawda jeszcze nie mamy go w swojej ofercie, ale obiecujemy, że przemyślimy sprawę. Większość Panów jednak została przy tradycyjnych prezentach, takich jak kwiaty w duecie z kolacją.

(Pytanie dla kobiet) Najlepszy prezent, który dostałaś na Dzień Kobiet to:

Analogiczne pytanie postanowiliśmy zadać kobietom i mamy dobrą wiadomość. Co prawda nie dostarczamy jeszcze kwiatów, ale mamy w ofercie kurs florystyki, który powinien zadowolić największe fanki roślin. Reszta wymienionych przez nasze ankietowane prezentów znajduje się już w naszej ofercie na stronie Prezentmarzen. Zapraszamy do zapoznania się z nią!

Przeczytaj również

Mistrzyni zadań „na wczoraj", kochająca róż i zwierzaki. Kolorystyczna zima, choć nie lubi zimna. Kocha lato, słońce i mruczenie kota. Wielbicielka home office, podróży i aktywnych form spędzania czasu. Każdy dzień kończy z kubkiem zielonej herbaty i książką z zakresu biznesu lub rozwoju osobistego.